Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Górskie obozy z detoksem od telefonu

Podziel się

Gdzie w Wielkopolsce nauczyć dziecko jeździć na nartach? Natura, choć obdarzyła nasz region pięknymi jeziorami, lasami i nawet mocno pofałdowanymi krajobrazami, wysokich gór nam poskąpiła.

TEKST I ZDJĘCIE: Materiały organizatora
[współpraca reklamowa]

Owszem, działają w Wielkopolsce stoki z wyciągami. Ba! Jeszcze w latach osiemdziesiątych w Czarnkowie działała skocznia narciarska (rekord: 38 metrów). Jednak narciarze – także najmłodsi adepci narciarstwa i snowboardu – mają u nas utrudnione życie. Nie tylko z powodu warunków terenowych, ale także klimatu: śnieg zimą to coraz rzadsze zjawisko, a termin jego wystąpienia to prawdziwa loteria. Dlatego o ferie z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie warto zadbać już teraz.

Obozy z pomysłem
Obozowa Przygoda to marka Grupy Słoneczna Przygoda, od ponad piętnastu lat budowanej przez Krzysztofa Kassnera i jego żonę Katarzynę. Choć miłość do gór zaczęła się znacznie wcześniej – w harcerstwie. – Tatry to te z pierwszych górskich wędrówek, które zapamiętałem najlepiej – wspomina Krzysztof ponad ćwierć wieku później. Widok ośnieżonych szczytów w środku lata robił ogromne wrażenie. Góry budzą zachwyt, ale jednocześnie uczą szacunku. Właśnie tego uczymy na naszych górskich obozach.

Bo zimowe – tak samo jak letnie – obozy Obozowej Przygody to nie tylko wypoczynek i rozrywka. To przede wszystkim obcowanie z miejscową kulturą, nauka szacunku dla sił natury i dla lokalnych społeczności, budowanie relacji i nieustanne doświadczanie tego, że współpraca daje więcej możliwości niż działanie solo.

Na narty bez smartfona
Najmłodsi i nieco starsi (od 8 do 16 lat) adepci narciarstwa i snowboardingu mogą połączyć naukę lub doskonalenie jazdy z poznawaniem gór. – Łączymy narty z detoksem od komputera i smartfona – mówi Artur Natoniewski, kierownik Obozowej Przygody. – Traktujemy to jak misję. Każdego dnia dzieci otrzymują telefony jedynie na pół godziny po południu, by porozmawiać z rodzicami. Codzienny program jest tak napakowany zajęciami i atrakcjami, że zapominają o urządzeniach.

Do wyboru jest kilka programów: z nartami i snowboardem, dla początkujących i dla doskonalących jazdę, na stokach polskich lub polskich i słowackich. Jest też opcja bez desek pod stopami – zimowisko pełne śnieżnych atrakcji: kulig z ogniskiem, snowtubing na specjalnym torze, zabawa w Termach Chochołowskich, lodowisko, zimowe kino i – oczywiście – poznawanie historii i kultury Zakopanego.

Obozy narciarskie i snowboardowe odbywają się w Zakopanem oraz w Zwardoniu (tutaj w ośrodku z basenem). Szczegóły każdej z ofert zimowych obozów znajdziecie pod adresem www.obozowaprzygoda.pl.

Jeżeli dla dziecka będzie to pierwsza styczność z nartami lub deską, nie trzeba kupować sprzętu i ryzykować, że w trakcie obozu okaże się, że „to jednak nie to”. W pakiecie z obozem można zarezerwować także kompletne wyposażenie.

Kiedy ferie u nas?
Wielkopolskie ferie potrwają od 12 do 25 lutego, ale zimowa oferta Obozowej Przygody dopasowana jest do potrzeb mieszkańców większości obszaru Polski. – Przede wszystkim chodzi o transport – wyjaśnia Krzysztof Kassner. – Na obozy zimowe w Zakopanem zapewniamy dojazd autokarem. Na każdym turnusie zaplanowaliśmy trasy tak, by łatwo było przywieźć dziecko do najbliższego punktu zbiórki, z którego wyruszy już z nami w Tatry lub Beskid Żywiecki. W Wielkopolsce punkty zbiórek organizujemy w Pile, Obornikach, Poznaniu, Kościanie i Lesznie.

Rezerwacja nie wymaga nawet wyjścia z domu. Wystarczy na stronie www.obozowaprzygoda.pl przejść do zakładki Oferta. Tam znajdują się wszelkie informacje na temat przebiegu obozu, miejsca zakwaterowania, dojazdu, a także dostępne terminy i formularz rezerwacji.

Ofertę warto sprawdzić już teraz, bo razem z wielkopolanami na ferie wyruszą mieszkańcy czterech innych województw. – Z doświadczenia wiemy, że niektóre turnusy są zarezerwowane w całości albo w zdecydowanej większości już w grudniu – wyjaśnia Artur Natoniewski.

Nie ma przypadkowych ludzi
Ani kontrahentów. Współpracujący z Obozową Przygodą instruktorzy i wychowawcy to wykwalifikowana kadra. Każda osoba została sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa dzieci, a z większością z nich firma współpracowała już wcześniej.

Nie ma także przypadkowych kontrahentów. – Z ośrodkami w Zakopanem – U Gruloka i Villa Kasprowy – współpracujemy od lat, całorocznie – mówi właściciel Grupy Słoneczna Przygoda. – Oprócz zimowych obozów organizujemy u nich także obozy letnie, a nasz Dział Wyjazdów Grupowych lokuje w nich grupy w niemal każdym miesiącu. Dlatego jesteśmy w stanie wynegocjować korzystne ceny. Z ośrodka w Zwardoniu korzystamy po raz pierwszy, ale dokładnie go sprawdziliśmy. Nie ma przypadku także wśród przewoźników, z których usług korzystamy od lat i widzimy, jak inwestują w bezpieczeństwo swoich flot. Nie zdarzyło się, by autokar nie przeszedł policyjnej kontroli.

Ale czy będzie rabat?
Oczywiście! Obozowa Przygoda nagradza aktywnych klientów. Grupa trojga przyjaciół jadących wspólnie na obóz może liczyć na 50 zł zniżki (dla każdej osoby), a rodzeństwo – na 30 zł (dla każdej osoby). Szczegóły na www.obozowaprzygoda.pl, telefonicznie: 799 399 054 lub pod: rezerwacje@obozowaprzygoda.pl.