Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Inwestycja to znacznie więcej niż tylko metry kwadratowe

12.07.2019 15:00:00

Podziel się

Jeżyce to kwitnąca i rozwijająca się bardzo szybko dzielnica. Od kilku lat pojawiają się tutaj nowe inwestycje mieszkaniowe, otwierają niezliczone restauracje i lokale handlowe. To miejsce o wyjątkowym klimacie „małego miasta w dużym mieście”. Tutaj można mieszkać i prowadzić biznes. Połączyć nowoczesne podejście z tym, co dobrego oferuje tradycja.

TEKST: Zespół Zajezdni Poznań
WIZUALIZACJE: REF Eastern Opportunities Sp. z o.o. 

Jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji wciąż pozostaje Zajezdnia Poznań, usytuowana w kwartale ulic Kraszewskiego, Zwierzynieckiej, Sienkiewicza i Gajowej.

Na ten moment w Zajezdni Poznań są dostępne jeszcze zarówno lokale inwestycyjne, jak i komfortowe mieszkania dla rodzin. Wszystko to w drugim etapie inwestycji, który zostanie ukończony na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Pierwsi mieszkańcy i właściciele lokali inwestycyjnych będą mogli nowy rok powitać już u siebie i u siebie przyjmować, obsługiwać swoich klientów. Nie wszyscy wiedzą, że II etap, to ostatnia szansa na to, by zamieszkać w kompleksie Zajezdnia Poznań. Dostępnych jest ostatnie 20 mieszkań i więcej w tym kompleksie już nie będzie.

Co zatem powstanie? Agnieszka Maruda-Sperczak, rzecznik prasowa inwestora REF Eastern Opportunities Sp. z o.o., informuje, że w najbliższej przyszłości powstanie budynek biurowy przy ul. Sienkiewicza, budynek apartamentowy/hotelowy od strony ul. Zwierzynieckiej, a także zrewitalizowana zostanie Hala Tramwajowa, w której znajdą miejsce między innymi liczne lokale gastronomiczne.

Na ukończeniu jest w tej chwili budynek nr 3, w którym pojawia się kilka unikalnych możliwości łączenia przestrzeni mieszkalnych z lokalami usługowymi, dzielenia dużych mieszkań na mniejsze, w sposób, który znacząco zwiększa atrakcyjność i opłacalność takiej inwestycji. Unikalna jest możliwość posiadania w centrum miasta nowoczesnego, przestronnego mieszkania z własnym, niezależnym ogródkiem. Wnętrza, z uwagi na ich ciekawe układy oraz wysokość 3,4 m, można zaaranżować w sposób bardzo nowoczesny. Fakt, że budynek jest ogrodzony, z pełnym monitoringiem, a na każdym z pięter w klatce schodowej doświetlonej z dachu występują tylko 3 mieszkania, zapewnia zarówno kameralność, jak i poczucie bezpieczeństwa.

Równie rzadko spotykana jest możliwość łączenia mieszkań usytuowanych na parterze z lokalami handlowymi. Daje to niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni, zwiększenia powierzchni docelowego biura czy przychodni oraz zagwarantowania sobie widoku na więcej niż jedną stronę świata. Sprawdziliśmy i obecnie na Jeżycach nie ma innych miejsc, w których taka aranżacja byłaby możliwa.

Dla niektórych osób niezwykle istotne jest, by nie stać codziennie w korkach dojeżdżając do pracy. Połączenie dwóch rodzajów lokali – mieszkalnego i inwestycyjnego, pozwala na zrealizowanie takiego marzenia o mówieniu „pracuję i mieszkam” w jednym miejscu, jednak w oddzielonych przestrzeniach. W tym przypadku w Zajezdni Poznań.

Dla osób, które nie chcą się angażować w proces szukania najemców, ciekawą propozycją może być inwestycyjna oferta zakupu lokalu handlowego wraz z umową najmu.

Na najwyższych kondygnacjach znajdują się mieszkania o większym metrażu – około 80 m2. Takie przestrzenie są ciekawą propozycją zarówno dla osób, które mają rodzinę i potrzebują nieco więcej przestrzeni, jak i dla singli ceniących sobie wnętrza o charakterze loftowym, z minimalną ilością ścian.

Te duże mieszkania są tak zaprojektowane, że z łatwością można je podzielić na dwa mniejsze. To propozycja dla osób, które chcą w jednym z nich mieszkać, a drugie potraktować inwestycyjnie i je wynająć. Takie rozwiązanie umożliwia stosunkowo łatwe finansowanie rat kredytu osobom, które lubią, by ich inwestycje na siebie zarabiały. Daje to także możliwość ponownego połączenia lokali, gdyby np. właściciel zdecydował się w przyszłości na mieszkanie na większej powierzchni. Takie elastyczne podejście do inwestycji pozwala na dokonywanie zmian wraz ze zmianą sytuacji życiowej, np. założenia czy powiększenia rodziny.

Te największe mieszkania w części są dwustronne (okna wychodzą na ul. Zwierzyniecką lub Sienkiewicza oraz dziedziniec), z oknami do ziemi, co dodaje wrażenia przestronności. Podział tych lokali na mniejsze jest więc stosunkowo łatwy. Mieszkania usytuowane na 4 piętrze mają możliwość wykonania antresoli. Niektóre z nich mają wysokość aż 6 m, wtedy cała taka wysoka ściana jest przeszklona – od poziomu podłogi, aż do sufitu.

W zależności od konkretnych potrzeb, warunków i możliwości – do każdego projektu inwestycyjnego warto podchodzić elastycznie. Tylko wówczas możemy dość nieoczekiwanie zdecydować się na której coś, o czym wcześniej byśmy nie pomyśleli. Tym bardziej, że każda inwestycja, to znacznie więcej niż metry kwadratowe.