Witamy w kwietniu! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Oaza ciszy w sercu gwarnego Poznania

04.11.2021 11:36:55

Podziel się

Kilka kroków od poznańskiego Starego Rynku, który prawie nigdy nie zasypia, jest prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Ostrów Tumski – jedyna wyspa w Poznaniu. Gdyby otaczające go mury i budynki potrafiły mówić, opowiedziałyby Ci o początkach państwa polskiego. Sprawdź, co warto tutaj zobaczyć i znajdź chwilę na ekscytującą podróż w czasie!

ANNA NOWOTNA-NADZIEJKO

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z turystyką biznesową związana jest od 20 lat. Organizuje podróże biznesowe i misje gospodarcze, wyjazdy indywidualne, motywacyjne i integracyjne, eventy, szkolenia oraz wyprawy nurkowe i narciarskie. Tworzy niepowtarzalne okazje do zacieśniania relacji biznesowych, znajdowania inspiracji i zdobywania nowych doświadczeń. Od ponad 14 lat zarządza biurem podróży Sky Dreams, które stworzyła z myślą o realizacji marzeń tych, którzy chcą poznawać magiczne zakątki świata w ciekawy, a zarazem ambitny sposób. Zorganizowała ponad 350 eventów i wyjazdów do 80 krajów dla ponad 25 000 osób. Odkrywanie to jej życiowa pasja. Każda jej podróż zaczyna się w momencie, gdy ją planuje i trwa, dopóki ją wspomina. Podróżuje więc bez przerwy!

KATEDRA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Góruje nad tą częścią miasta. Jej gotyckie kształty zachwycają, zwłaszcza kiedy odbijają się w tafli Warty. Tu mogą tkwić najstarsze korzenie polskiego państwa, ponieważ część historyków uważa, że to właśnie tutaj Mieszko I przyjął chrzest. To niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych historycznie miejsc w Polsce – w Złotej Kaplicy znajdują się groby pierwszych władców Polski – Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Miłośnicy minionych wieków po prostu muszą to zobaczyć!

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI

Piękna nazwa i piękne miejsce. „Genius Loci” to pojęcie, które oznacza dobrego ducha danego miejsca, ducha opiekuńczego. Niezwykła, interaktywna wystawa, która eksponuje pamiątki z czasów powstawania polskiego państwa. Szczególną uwagą warto otoczyć szklane podłogi i eksponowany pod nimi wał grodu poznańskiego. Czy wiesz, że ma już tysiąc lat?!

BRAMA POZNANIA

Muzeum bez eksponatów? I to w najlepszym wydaniu! Brama Poznania to wyjątkowe, nowoczesne miejsce, które we wspaniały sposób opowiada o początkach polskiego państwa, ale również podkreśla istotę polskości, minionych setek lat. Tutaj nikt się nie nudzi, wystawa do- stosowana jest do każdej grupy wiekowej. Jednak to nie tylko ekspozycja. To również miejsce wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, a także przestrzeń na spotkania, rozmowy i chwilę odpoczynku. „Czerpiąc z tego, co było, tworzymy to, co jest i budujemy to, co będzie” – chyba nie trzeba kolejnych argumentów na to, że warto tu przyjść.

MOST MIĘDZY DWOMA ŚWIATAMI

Zwany inaczej Mostem Biskupa Jordana. I to właśnie po- stać biskupa jest tu bardzo ważna, ponieważ zanim miał miejsce Zjazd Gnieźnieński w 1000 roku, tu już powstało pierwsze w Polsce biskupstwo misyjne. Jordan podobno towarzyszył nawet przyszłej księżniczce – Dobrawie, w podróży do Polski. Wybierz się na ten most i zerknij na kłódki – to ulubione miejsce zakochanych. Jeśli chcesz, by Twoja kłódka również tam została, kluczyk od niej schowaj do kieszeni. Rzeki potrzebują naszej opieki, tonące w nich klucze to niezbyt dobry pomysł.

Mostem przejdziesz między „dwoma światami”. Z chrześcijańskiego Ostrowa Tumskiego do Śródki, która od setek lat rozwijała się jako dzielnica handlowa. Piękna, charakterystyczna. Rozkoszuj się najbardziej urokliwą częścią Poznania, czerp z niej, doceniaj płynący wolniej czas. Jeśli spróbujesz tego choć raz, wrócisz na pewno!