Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Podaruj sobie relaks

11.12.2023 11:27:05

Podziel się

Wszyscy pędzimy. Codziennie. Zapominamy o sobie, o odpoczynku, regeneracji. I tu z pomocą przychodzi ORI SPA, w którym wypoczniemy, nabierzemy sił na nowy dzień i chęci do życia. Dzięki rytuałom, masażom i zabiegom dostosowanym do pędu codzienności mamy szansę choć na chwilę złapać oddech. To miejsce zbudowała Magdalena Kuciewicz, w samym sercu Poznania, bo przy ulicy Paderewskiego. I chociaż blisko stąd do Starego Rynku to zaraz za drzwiami czeka na nas inny świat, absolutnego spokoju, do którego warto zajrzeć...

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: Agata Jesse Obiektywnie
[współpraca reklamowa]

Co to jest za miejsce?
Magdalena Kuciewicz: ORI to miejsce relaksu, odpoczynku i zatrzymania się chociaż na chwilę. To spa dla każdego. Mamy w swojej ofercie masaże klasyczne, ale też rytuały dla ciała, ducha i zmysłów. Do każdego podchodzimy indywidualnie.

Dlaczego spa?
Zanim zdecydowałam się na ORI SPA, zajmowałam się sprzedażą nieruchomości luksusowych. Kiedy Sotheby’s – firma, z którą współpracowałam, uznała, że jednak wycofuje się z Polski, poczułam, że naszedł czas na nowe wyzwanie. Miałam wizję i chęć stworzenia czegoś dla osób, z którymi pracowałam i wiedziałam, że największym luksusem dla nich jest czas wolny, gdyż wyrwanie godziny z napiętego grafiku to coś niemal nieosiągalnego. Chciałam dać ludziom chwilę wytchnienia i wyjątkowego relaksu w tym zagonionym świecie. Zresztą od zawsze interesowała mnie branża beauty. Kiedy wyjeżdżałam na wakacje, to w hotelach zaczynałam od odwiedzenia strefy spa. I za każdym razem zastanawiałam się jakby to było, gdybym to ja prowadziła takie miejsce.

I prowadzisz.
Tak, ale zanim to nastąpiło, ukończyłam szkolenia, gdzie zgłębiłam techniki masażu, tajniki zabiegów, kosmetologii. Następnie napisałam biznesplan i pomyślałam, że to się może spiąć (śmiech). Abym mogła zatrudnić najlepszych terapeutów i kosmetologów, musiało powstać coś wyjątkowego. Nic tu nie jest przypadkowe. Zbudowałam spa moich marzeń, ale dla każdego.

Od razu trafiłaś do Bazaru Poznańskiego?
Moja przyjaciółka jest projektantką wnętrz i projektowała restaurację w Hotelu Bazar. Wiedziała, że jest tam lokal do wynajęcia i postanowiła mnie tam zabrać. Weszłam i przepadłam, chociaż dużo było tu do zrobienia. I tak zaczęła się ta przygoda. A potem przyszła pandemia…

Zatrzymała Was?
Jak wszystkich niestety.

Niesamowite jest to, że będąc tutaj, nie czuć i nie słychać tego, że jesteśmy w centrum miasta, bo przy ulicy Paderewskiego.
O to mi właśnie chodziło, żeby było przytulnie, był spokój, żeby pachniało aromatycznymi olejkami, żebyś mogła w spokoju napić się herbaty. Mam wspaniałe dziewczyny, które opiekują się klientami. Dbamy o każdy szczegół, bo bardzo stawiamy na jakość. Cieszę się, że ludzie przybiegają do nas z pracy, ze spotkań, a wychodzą spokojni i zadowoleni. Mamy w swojej ofercie też zabiegi upiększające, które nie zajmują dużo czasu, gdyż wiem, że kobiety chcą mieć efekt natychmiastowy, ale też trwały. Było to wyzwanie, ale nasze kosmetolożki stworzyły autorskie zabiegi rytuały, w których połączyły technologię ze sztuką manualną, dając maksymalny efekt w możliwie najkrótszym czasie. Mocno stawiamy na aromaterapię. Wierzymy w holistyczne podejście do ciała, umysłu oraz duszy i z niezwykłą starannością pielęgnujemy to połączenie w naszych zabiegach i rytuałach.

To znaczy?
To znaczy, że przychodzisz do nas, siadasz na kanapie i mówisz, w jakim jesteś nastroju. Do tego dobieramy odpowiedni olejek. Następnie pytamy, czego potrzebujesz i pod to układamy cały rytuał. Mamy dwa rytuały, które uwielbiają nasi klienci. Pierwszy to Leśna Terapia. To specjalnie opracowana podróż związana z medycyną chińską shinrin-yoku. Unikalna kompozycja olejów aromaterapeutycznych oraz masażu Forest Therapy, wzmacniają siłę ducha i uwalniają ciało od napięć. Drugi rytuał to Głęboki Sen. Zapraszamy w autorską podróż Deep Relax & Sleep. Wetiwera, drzewo sandałowe i rumianek pozwalają na głęboki relaks, ukojenie i poprawę snu. Regeneracja organizmu i dobry sen są bardzo ważne, ponieważ pozwalają głęboko wypocząć. Rozpieszczający masaż całego ciała wykorzystujący starannie dobrane ruchy wprowadzają w stan głębokiego relaksu. Esencjonalne serum aplikowane na ciało pozwala wprawić ciało i umysł w równowagę, natomiast ciepła maska rozluźnia i ułatwia zasypianie. Mamy masaże dla kobiet w ciąży, głębokie, sportowe i wiele innych.

Po co ludzie dzisiaj przychodzą do SPA?
Po oderwanie się od codzienności, spokój, zresetowanie ciała i umysłu. Kobiety przychodzą do nas, żeby się spotkać, pobyć ze sobą. Mamy pary, które rezerwują masaż dla dwojga. Organizujemy wieczory panieńskie, urodziny, imieniny. U nas odbywają się wieczory szlafrokowe.

Co to są wieczory szlafrokowe?
Przychodzi grupa osób, ubiera szlafroki i schodzi do strefy relaksu, gdzie znajduje się poczęstunek. Naprzemiennie korzystają z masaży lub rytuałów. Taki wieczór trwa kilka godzin. Muszę powiedzieć, że ta forma spędzania czasu u nas bardzo się przyjęła – mamy tutaj grupy kobiet, pary, a nawet spotkanie biznesowe.

Taki voucher do ORI SPA to doskonały pomysł pod choinkę, prawda?
Tak, nasze vouchery prezentowe co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I proszę nie martwić się, że nie ma u nas gdzie zaparkować. Mamy bezpłatny parking dla naszych klientów na parkingu pod Placem Wolności.

Lubisz to miejsce?
Bardzo. Tu jestem w pracy, ale odpoczywam. Cieszę się, kiedy widzę zadowolonych i zrelaksowanych klientów. Wtedy wiem, że ORI SPA działa.