Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Aktywny wrzesień

14.09.2018 12:00:00

Podziel się

Tak długo, jak tylko pozwoli na to pogoda, warto korzystać z możliwości, jakie dają plenerowe obiekty sportowe i rekreacyjne. Hitem odchodzącego lata w Poznaniu stała się zmodernizowana w tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, która przeżywa prawdziwe oblężenie.

TEKST I ZDJĘCIA: POSiR

 Zakładaliśmy, że obiekt będzie czynny do końca wakacji, ale zainteresowanie poznaniaków przerosło nasze oczekiwania, dlatego pływalnia będzie czynna, dopóki chętnych nie odstraszą warunki atmosferyczne – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Na Ratajach…

Obiekty POSiR dają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ostatnio rośnie zainteresowanie takimi dyscyplinami jak kalistenika czy street workout. Na Ratajach skrzyknęli się pasjonaci ćwiczeń i założyli grupę pod nazwą „Oddział Rataje”. Trenują, jak łatwo wywnioskować z nazwy, w Oddziale POSiR Rataje. Środowe i sobotnie treningi wczesnym rankiem na pewno będą trwały do końca września. – Każdy, kto chce nauczyć się poprawnie robić pompki, podciągać na drążku, a nawet chodzić na rękach, jest mile widziany – mówi Błażej Daracz, kierownik Oddziału POSiR Rataje. Mile widziani są również wszyscy chcący skorzystać z innych atrakcji oddziału. Na Ratajach można pograć w bowling, tenisa, piłkę nożną, siatkówkę plażową. Oddział jest też świetnym miejscem na zorganizowanie imprezy integracyjnej.

…i na Chwiałce

We wrześniu poznaniacy pożegnają się z pływalnią letnią na Chwiałce, ale w zamian, jak co roku, będą mogli przenieść się na basen kryty. Nie zabraknie na nim nauki i doskonalenia pływania i zajęć oswajających z wodą najmłodszych. Do tego ostatniego celu znakomicie nadaje się mały basen o wymiarach 5×10 metrów i maksymalnej głębokości 1 m. Uczestnicy mogą korzystać z desek, płetw, makaronów i pasów wypornościowych. Efekty nauki pływania można później obserwować podczas zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży. Chwiałka organizuje je zawsze przed świętami Bożego Narodzenia i na koniec roku szkolnego. 

Oznaką odchodzącego lata jest także ruch na sąsiadującym z pływalnią Lodowisku Chwiałka, gdzie zaczynają się ślizgawki dla publiczności. – Ruszamy pod koniec września – mówi Łukasz Miadziołko. – Hokeiści, łyżwiarki i łyżwiarze wypróbowali już lód na treningach, które rozpoczęły się jeszcze w sierpniu. Teraz pora oddać lodowisko wszystkim chętnym.

We wrześniu na Lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka ruszą nie tylko ślizgawki. To także czas na rozpoczęcie sezonu hokejowego. Poznaniacy będą mogli kibicować grającym w ekstraklasie paniom z PTH Kozice oraz grającym w pierwszej lidze panom z PTH Koziołki. Na lodzie pojawią się także zawodnicy i zawodniczki sekcji łyżwiarstwa figurowego.