Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

BLUMEDICA. Mamy 10 lat!

04.09.2023 11:52:01

Podziel się

Wszystko zaczęło się od Anny i Wiesława Blumskich, lekarzy, którzy z niezwykłym oddaniem prowadzili osobne gabinety lekarskie. Ona – ceniony stomatolog, on – wybitny ginekolog, z inicjatywy córki Kingi Blumskiej-Goślińskiej pewnego dnia połączyli siły. Tak powstał zespół gabinetów lekarskich Blumedica w Suchym Lesie, w którym otacza się opieką kobiety na każdym etapie ich życia. Rodzinny biznes wsparli: córka, ginekolożka – Marta Blumska-Janiak oraz syn – Aleksander Blumski, radca prawny. Wraz z managerką Malwiną Czyżewską stworzyli w Suchym Lesie klinikę na miarę XXI wieku. Blumedica to miejsce, w którym każdy pacjent jest zaopiekowany kompleksowo przez doświadczonych specjalistów, a wszystko odbywa się w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Tu faktycznie można zapomnieć, że przychodzi się do lekarza...

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Bonderphotography
[współpraca reklamowa]

Na trzecim piętrze Galerii Sucholeskiej za prze- szklonymi drzwiami panie rejestratorki umawiają kolejnych pacjentów.

Anna Blumska, specjalistka stomatologii ogólnej: Dzień dobry, Pani Joanno. Zapraszam, oprowadzę Panią po Blumedice.

Nowoczesne gabinety, wysokiej klasy sprzęt i uśmiechnięty personel – to pierwsze, co rzuca mi się w oczy. Siadamy w jednym z gabinetów.

Skąd pomysł na to miejsce?
Kinga Blumska-Goślińska, dr n. o zdrowiu, dyrektor zarządzająca: Zespół Gabinetów Lekarskich Blumedica to firma rodzinna. Wszystko zaczęło się od rodziców – mamy Anny Blumskiej, specjalistki stomatologii ogólnej, i nieżyjącego już taty Wiesława Blumskiego, specjalisty położnictwa i ginekologii. Oboje prowadzili osobne gabinety lekarskie, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zawodowy potencjał, renomę i stworzyć im wspólne miejsce pracy. W ten sposób powstała Blumedica. Duży wkład w rodzinne przedsięwzięcie ma również siostra, dr Marta Blumska-Janiak, światowy ekspert w zakresie ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej, oraz brat, znakomity radca prawny Aleksander Blumski. Na straży jakości naszych usług stoi Malwina Czyżewska – wieloletnia i niezastąpiona pani menedżer.

AB: Zaczynaliśmy od dwóch gabinetów lekarskich i rejestracji. Wraz z rozwojem i potrzebami pacjentów rozbudowaliśmy gabinety, przejmując sąsiedni lokal. Obecnie posiadamy ponad 10 specjalizacji i grupę ponad 20 wybitnych lekarzy, specjalistów, którzy z nami współpracują.

Ale medycyna w Waszej rodzinie jest od pokoleń, prawda?
KB-G: Faktycznie, wszystko zaczęło się od dziadków, wspaniałych lekarzy. Marii Blumskiej – neonatolożki, której życie i zdrowie zawdzięcza wiele poznanianek i poznaniaków oraz Zygmunta Blumskiego, ginekologa. Dziadek pracował w Poznaniu i Suchym Lesie, w gabinecie, który prowadził potem tato. Mogę śmiało powiedzieć, że obaj panowie zrobili bardzo dużo dla gminy Suchy Las, opiekując się setkami mieszkających tu przyszłych mam, ciesząc się ogromnym szacunkiem i zaufaniem w środowisku. Niestety, tata odszedł nagle rok temu.

Aleksander Blumski, radca prawny: Może dopowiem, że również babcia ze strony mamy była stomatologiem, podobnie jak mama. Odkąd pamiętam, tata ciągle był w pracy. Blumedica pozwoliła im nie tylko razem pracować, ale też zwyczajnie ze sobą pobyć. Ja trochę wyłamałem się z rodziny lekarskiej, chociaż wciąż jestem blisko medycyny, ponieważ dbam o zaplecze prawne Blumedici. Moja kancelaria zajmuje się wszystkimi sprawami prawnymi kliniki – korporacyjnymi, umowami czy regulaminami. Dbam o poprawność procedur medycznych oraz doradzam zarządzającym.

Dr Marta Blumska-Janiak: Warto podkreślić, że gdyby nie Kinga, nie siedzielibyśmy tutaj wszyscy i nie rozmawialibyśmy o Blumedice, a zwłaszcza o tym, że klinika ma już dziesięć lat. To ona wszystko skoordynowała i skutecznie połączyła dwa odrębne światy rodziców.

AB: Córka skończyła studia na kierunku Zrowie Publiczne ze specjalizacją Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej  na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i doskonale wykorzystała zdobytą wiedzę, by wszystko sprawnie funkcjonowało. Wizjonerskie zarządzanie całą placówką wpływa na stały wzrost i dynamiczny rozwój rodzinnej Blumedici. Od początku wspiera nas także Malwina Czyżewska, która jest absolutnie niezawodna. Zaczynała jako rejestratorka medyczna, a dzisiaj jest menedżerką podejmującą wiele kluczowych decyzji. Cieszymy się bardzo, że jest z nami.

Kiedy tutaj weszłam, zauważyłam, że wszyscy odnoszą się do siebie z wielkim szacunkiem.
KB-G: Od początku istnienia zależało nam, aby stworzyć miejsce przyjazne zarówno  pacjentom jak i lekarzom, naszym pracownikom i współpracownikom, aby czuli się u nas dobrze pomimo różnych skojarzeń ze służbą zdrowia. Naszym celem i ambicją jest profesjonalna opieka nad pacjentem od momentu pierwszej wizyty w naszych progach, aż po wsparcie po zakończonym leczeniu. Postępowanie medyczne, które świadczymy, oparte jest o najnowsze standardy oraz wysoki profesjonalizm lekarzy współpracujących z naszą kliniką. Do procesu leczenia pod- chodzimy kompleksowo, szczegółowo planując jego poszczególne etapy. Dysponujemy nowoczesną aparaturą i sprzętem medycznym wysokiej klasy.

Jakie konkretnie usługi oferuje Blumedica w Suchym Lesie?
KB-G: Nasza klinika stara się zapewnić kompleksową opiekę dla kobiet na każdym etapie ich życia.
Od poczęcia dziecka i ciąży, przez okres dojrzałości, po okres menopauzalny, aż do późnej starości. Głównym filarem naszej placówki jest ginekologia, w tym ginekologia plastyczna, estetyczna i rekonstrucyjna Wykonujemy miesięcznie kilkadziesiąt zabiegów przy użyciu specjalistycznego lasera, m.in. labioplastykę, plastykę krocza czy plastykę napletka łechtaczki. Wykonujemy również mniej inwazyjne zabiegi z tego obszaru, jak np. laseroterapię pochwy, sromu, rozjaśnianie okolic intymnych, a także zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Mamy w zespole wspaniałych lekarzy, w tym moją siostrę Martę, która jest jednym z najlepszych lekarzy w Polsce zajmujących się ginekologią plastyczną, estetyczną i rekonstrukcyjną. Blumedica to również stomatologia, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, medycyna estetyczna, radiologia, endokrynologia, fizjoterapia uroginekologiczna i ortopedia.

MB-J: Jeśli chodzi o ginekologię plastyczną, estetyczną i rekonstrukcyjną, to faktycznie pacjentów jest coraz więcej. Na co dzień przyjmuję w mojej klinice FemiClinic, w jednej z wiodących warszawskich klinik ginekologinczych, a w Blumedice jestem najczęściej raz w miesiącu. Mogę powiedzieć, że jak tylko mamy wolny termin, znika on natychmiast. Zgłaszają się do mnie trzy grupy kobiet: panie z nieprawidłową anatomią narządu rodnego, jak choćby przerost warg sromowych, druga grupa to panie, które chcą wrócić do współżycia i mają liczne problemy poporodowe – ta grupa jest zdecydowanie największa. Trzecia to kobiety w wieku menopauzalnym. Nasz gabinet w Suchym Lesie oferuje m.in. zabiegi przy użyciu lasera ginekologicznego CO2. Najpopularniejsze z nich to labioplastyka laserowa warg sromowych, rewitalizacja pochwy i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zaczynaliście od stomatologii i ginekologii, dzisiaj tych specjalizacji jest znacznie więcej.
KB-G: Na początku pracowało u nas troje lekarzy w zakresie ginekologii oraz stomatologii. Z czasem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, poszerzyliśmy swoją ofertę o dodatkowe usługi. Z dwóch specjalizacji płyn- nie przeszliśmy do ponad dziesięciu, a nasz zespół zwiększył się do ponad 20 specjalistów oraz wieloosobowego zespołu asystującego (asystentki i higienistki stomatologiczne, instrumentariuszki medyczne, rejestratorki medyczne).

Malwina Czyżewska, menedżerka: Zmieniają się pacjenci i ich oczekiwania. Dzisiaj każdy ceni sobie czas. Jeśli pacjent przychodzi do nas i pyta o konkretnego lekarza specjalistę, to naszym obowiązkiem jest mu zapewnić do niego łatwy i szybki dostęp. Tak poszerza się nasz zespół i tak było w przypadku endokrynologa, radiologa czy fizjoterapeuty uroginekologicznego.

KB-G: Dzięki temu, że skupiamy w Blumedice interdyscyplinarną kadrę topowych specjalistów, leczą się u nas całe rodziny. Zawsze ze wzruszeniem obserwujemy, jak babcia przyprowadza wnuczkę, wnuczka mamę lub odwrotnie. To znaczy, że pacjenci mają do nas zaufanie i chcą się u nas leczyć.

To w dzisiejszych czasach bardzo ważne, bo konku- rencja jest ogromna.
AB: W ciągu roku przyjmujemy około 18 tysięcy pacjentów. Naszą mocną stroną jest zespół świetnych specjalistów, najwyższej klasy sprzęt medyczny oraz wykwalifikowany personel. U nas każdy czuje się jak członek rodziny. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i staramy się zapewnić mu opiekę na jak najwyższym poziomie od momentu przekroczenia drzwi naszej placówki.

KB-G: Dowodem na to są nagrody, które otrzymaliśmy w plebiscytach organizowanych dla branży medycznej. Należeliśmy do grona Laureatów Plebiscytu Orły Medycyny w roku 2020, a w roku 2019 Zespół Gabinetów Lekarskich BLUMEDICA zdobył I miejsce w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” Hipokrates w kategorii Przychodnia/Gabinet Roku w Poznaniu oraz II miejsce w całym województwie wielkopolskim. Jesteśmy dumni, bo nasza placówka jest oceniana w rankingu branżowego serwisu kliniki. pl jako „znakomita”, a średnia ocen wynosi 9,7 w 10 stopniowej skali. Ocena ta została skalkulowana na podstawie kilkuset opinii z różnych serwisów, co ma szczególne znaczenie. Co kluczowe, oceniali nas pacjenci, czyli te osoby, na których opinii zależy nam najbardziej.

AB: Mamy cztery gabinety, punkt pobrań, gabinet znieczuleń, miejsce do wykonywania badań KTG. Wychodząc naprzeciw profilaktyce, wdrożyliśmy również w naszym gabinecie szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Kto wie, może gdy spotkamy się za kolejne dziesięć lat, będziemy mieć już do dyspozycji całe piętro gabinetów.

Tego Wam życzę!
KB-G: Dziękujemy. Wie Pani, Blumedica to marka, która zaczęła się od taty. On był bardzo oddany swoim pacjentkom i do samego końca leczył zarówno w gabinecie prywatnym, jak i w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Całe życie wierzył, że trzeba pomagać każdemu i to bez względu na zasobność portfela.

MB-J: A my to kontynuujemy. Duch taty pozostanie w tym miejscu na zawsze. To tata nauczył nas, że najważniejsza dla nas jest troska o pacjenta. Tworząc 10 lat temu klinikę dla kobiet, pewnie dzisiaj byłby z nas dumny.

Na pewno!

 

https://www.blumedica.pl/