Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Boks dla Mogileńskiej – Trenuj, walcz, pomagaj

Podziel się

Niezwykłe wydarzenie sportowe, które przyciąga nie tylko miłośników sportów walki. 12 maja 2023 w Poznaniu podczas Gali Biznes Boxing Polska na ringu stanie 28 zawodników, w tym Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, który zmierzy się z zawodowym bokserem, Mateuszem Masternakiem. Fundacja In_Spire jako Partner zaprasza na Galę, której oprócz czysto sportowej rywalizacji towarzyszy celem charytatywny. Jest to zbiórka finansowa na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu.

MATERIAŁY ORGANIZATORA

Iwona Kasprzak, Prezes Fundacji In_Spire w kilku słowach o tym wydarzeniu:
„Zawodnicy, którzy będą walczyli w ramach boksu nie tylko mają za zadanie dobrze przygotować się i wygrać ze swoimi partnerami w ringu, ale również pełnią ważną misję dla Poznania i wielkopolski. Każdy z zawodników zbiera pieniądze do swojej puszki na platformie SiePomaga.pl na cele charytatywne”

 „(…) naszym marzeniem jest to, aby za pieniądze uzyskane ze wszystkich zbiórek przy okazji Gali Boksu zakupić wspaniałą maszynę, jest to bieżnia antygrawitacyjna Alter-G. Bieżnia, która pomaga w sposób zaawansowany dojść do sprawności osobom po urazach oraz różnego typu zabiegach. Jest to jednak sprzęt bardzo drogi – jego cena to ok. 359 tysięcy złotych. Każdy z was może pomóc wpłacając pieniądze na zbiórkę na portalu SiePomaga.pl/POZ1205.”

Organizacja Biznes Boxing Polska i Fundacja In_Spire połączyły się w słusznym celu. Podczas majowej Gali odbędzie się finał prowadzonej zbiórki finansowej w ramach akcji charytatywnej Boks dla Mogileńskiej.

Celem zbiórki jest zakup bieżni antygrawitacyjnej Alter-G, która zostanie przekazana w ręce Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu. Cel ma służyć wszystkim poznaniankom i poznaniakom oraz wielkopolanom, którzy wracają do zdrowia i pełnej sprawności. Chcemy wesprzeć ośrodek wyposażając go w sprzęt rehabilitacyjny, który zwiększy standard i komfort ćwiczeń, w naszym rejonie nie ma takiego urządzenia w publicznej służbie zdrowia.

W zbiórkę finansową zaangażowani są również zawodnicy, którzy podczas 8-tygodniowych przygotowań do walki jednocześnie prowadzą własną zbiórkę za pośrednictwem portalu SiePomaga.pl. Podczas trwania Gali prowadzone będą także licytacji wyjątkowych przedmiotów, których zysk zostanie przeznaczony na zakup bieżni Alter-G. Wśród cennych przedmiotów znajdą się m.in: czapka UFC podpisana przez Mateusza Gamrota, piłka podpisana przez Igę Świątek, koszulkę podpisaną przez Roberta Lewandowskiego i wiele innych przedmiotów znanych sportowców

Biznes Boxing Polska ma za sobą duże doświadczenie organizacji gal bokserskich. Tegoroczna gala w Poznaniu będzie już 10-tą w naszym mieście, a 50-tą w Polsce! Kolejną ważną liczbą jest kwota zebrana w trakcie tych wydarzeń na cele charytatywne – to ponad 3 milionów złotych. Gala jest wydarzeniem rozrywkowym, który jednocześnie ma określony cel społeczny. W akcji „Boks dla Mogileńskiej” siły połączyć mogą wszyscy – biznes i społeczność.

Bilety na Galę są jeszcze dostępne, sprzedaż odbywa się poprzez platformę tobilet.pl:

https://tobilet.pl/gala-biznes-boxing-poznan-12-05-2023-jacek-jaskowiak-vs-mateusz-masternak.html

Sprzedaż biletów nie zasila prowadzonej zbiórki. Środki pozyskane ze sprzedaży biletów pokrywają działania organizacyjne i cele operacyjne organizatora wydarzenia.

 

 

O Fundacji In_Spire

Fundacja In_Spire jest fundacją założoną przez Grupę MTP. Zajmuje się działaniami społecznymi oraz biznesowymi na terenie Wielkopolski oraz Polski. Prowadzi działania nakierowane na rozwój przedsiębiorczości (mini-targi pracy, konferencje i warsztaty), działania o tematyce sportowej oraz wydarzenia kulturalne. Wśród działań kulturalnych i społecznych Fundacji można wymienić m.in. wystawę plastyczną prac dzieci do wierszy Jana Twardowskiego na Poznańskich Targach Książki 2022, a także projekty dla seniorów podczas targów Viva Seniorzy: warsztaty plastyczne „Zmalujmy to razem” oraz „Zdrowy talerz dla seniora” – spotkania z dietetykiem promujące zasady zdrowego żywienia. W grudniu Fundacja zorganizowała pobyt 250 dzieci z Poznania i Wielkopolski na Poznańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W roku 2022 Fundacja skoordynowała – we współpracy z wieloma instytucjami oraz firmami - największą w Wielkopolsce akcję pomocową dla uchodźców z Ukrainy, która miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Fundacja In_Spire wspólnie z darczyńcami z Polski i Europy przekazała na potrzeby uchodźców ponad 500 ton darów, zapewniła ponad 30 000 posiłków dla uchodźców oraz 1.300 plecaków z wyposażeniem dla dzieci ukraińskich, a także przeprowadziła półkolonie dla dzieci polskich i ukraińskich „Polsko-ukraińskie lato Najmłodszych”, których celem była integracja poprzez zabawę.