Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Czy dziecko może zostać studentem?

01.01.2020 15:00:00

Podziel się

Dobre pytanie! Uniwersytet Dzieci to miejsce, w którym najważniejsze są naturalna dziecięca ciekawość i nauka poprzez doświadczanie. „Dlaczego lodowce się roztapiają?”, „Czy muzykę można narysować?”, „Czy można wydrukować kawałek kolana?” – to tylko kilka z wielu pytań, na które będą starali się odpowiedzieć wykładowcy Uniwersytetu Dzieci.

TEKST: Joanna Małecka

Uniwersytet…

Dlaczego Uniwersytet? Wykłady dla studentów organizowane są na uczelniach wyższych, w miejscach kultury i biznesu. Poznańscy studenci najczęściej zapraszani są m.in. do Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, na Politechnikę Poznańską czy do siedziby Allegro. Wybór miejsca uzależniony jest od tematyki wykładu.

Młodzi studenci mają szansę poznać nie tylko naturalne środowisko dotyczące tematyki wykładu, ale także ekspertów i naukowców zajmujących się danym tematem na co dzień.

…Dzieci

Dlaczego Dzieci? Wykłady i warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–11 lat. Każde z nich ma szansę poczuć się jak prawdziwy student. Podczas inauguracyjnego wykładu studenci otrzymują indeks, który jest zarówno potwierdzeniem przyjęcia na studia, jak i dokumentem, w którym zapisują wyniki kształcenia.

Wykłady

Sposób prowadzenia zajęć i ich tematyka dostosowana jest również do upodobań studentów. To oni sami wybierają, czego chcą się uczyć. Kierunek dla najmłodszych dzieci (6–7 lat) nazywa się „Odkrywanie”. Studenci uczą się, jak się robi maść, wykonując ją samodzielnie. Mają szansę posłuchać o tym, ile jest gwiazd na niebie lub dowiedzieć się, jak żyją dzieci w Japonii. Starsze dzieci (8–9 lat) zapraszane są na kierunek „Inspiracje”. Podczas zajęć pracują metodą warsztatową i poszukują odpowiedzi na kreatywne naukowe zagadki, m.in. o zwyczajach ludzi żyjących w Indiach albo o tym, ile płetwal błękitny musi zjeść i wypić na dobę. Najstarsi studenci mają 10–11 lat i uczęszczają na kierunek „Tematy”. To oni mają szansę odpowiedzieć na pytanie „Czy można wydrukować kawałek kolana?”. Dzięki wykładowi z dr hab. Jakubem Rybką, zdobędą wiedzę o tym, jak wygląda praca naukowca, który na co dzień zajmuje się opracowaniem techniki drukowania implantów łękotki.

Zdobądź Indeks na studia!

Warsztaty i wykłady odbywają się w soboty. Uniwersytet Dzieci daje możliwość dopasowania terminów zajęć do indywidualnych potrzeb dziecka. W styczniu prowadzona jest rekrutacja śródroczna, dzięki której możesz zapisać swoje dziecko na studia!

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: wsobote.uniwersytetdzieci.pl.