Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Czy nauka online jest skuteczna?

08.05.2020 12:00:00

Podziel się

Dobre pytanie! Uniwersytet Dzieci to miejsce, w którym najważniejsze są naturalna dziecięca ciekawość i nauka poprzez doświadczanie. Dlaczego woda w morzu jest słona? Czy największy teleskop świata odkryje życie pozaziemskie? Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim? I najważniejsze pytanie, jakie postawili sobie naukowcy i merytorycy Uniwersytetu Dzieci: jak zaspokoić głodnych wiedzy i doświadczeń studentów, mając do dyspozycji jedynie narzędzia on-line? Podczas warsztatów w wirtualnej klasie, m.in.: studenci Popkultury, specjalizacji na kierunku Nauka do kwadratu, mogli posłuchać i zinterpretować audiowizualne elementy kultury masowej, czyli teledyski.

TEKST: Redakcja
ZDJĘCIA: Uniwersytet Dzieci

 Naszym priorytetem jest utrzymanie funkcjonowania Fundacji dla realizacji rozwijania dziecięcych talentów, krytycznego myślenia dzieci oraz ich sprawczości. Pracujemy, jak wiele organizacji, w trybie kryzysowym, z wieloma niepewnościami. Jednakże staramy się pomagać naszym interesariuszom, z dziećmi na czele, i rzetelnie realizować naszą misję jaką jest skuteczna edukacja – tłumaczy Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji.

Dlatego też Uniwersytet Dzieci zorganizował wykłady i seminaria on-line przy użyciu takich aplikacji jak Zoom czy Google Classroom. Podczas warsztatów w wirtualnej klasie, m.in.: studenci Popkultury, specjalizacji na kierunku Nauka do kwadratu, mogli posłuchać i zinterpretować audiowizualne elementy kultury masowej, czyli teledyski. Natomiast młodzież studiująca Dziennikarstwo radiowe przeprowadziła wywiad z Martą Perchuć-Burzyńską, dziennikarką radia TOK FM.

#UDwDomu

Dla studentów Odkrywania (6–7 lat), Inspiracji (8–9 lat) i Tematów (10–11 lat), Uniwersytet Dzieci przygotował pakiet materiałów, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą zamienić dom w prawdziwy Uniwersytet Dzieci! Proste, domowe doświadczenia tłumaczone są w instrukcjach oraz filmach z udziałem naukowców, którzy na co dzień odpowiadają na dziecięce pytania. Historia, matematyka, przyroda, edukacja społeczna – UD stawia na różnorodność i proste eksperymenty, które można wykonać z pomocą tego, co posiadamy w domu. – Jesteśmy pod wrażeniem przygotowania scenariuszy. Są napisane jasno i precyzyjnie. Pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę dziecka, ale także rozwijać jego kreatywność. Są ciekawe i wciągające, ale przede wszystkim ułatwiają nam – rodzicom zagospodarowanie czasu dziecku. Dzięki scenariuszom mamy pewność, że Staś (6 lat) nauczy się wielu ciekawych i nowych rzeczy – wyjaśnia Kasia, mama Stasia, studenta Uniwersytetu Dzieci.

Posłuchaj rodzicu…

Jak zmotywować dziecko do nauki? Jak wspierać dziecko hejtowane w sieci? Jak mieć czas na przyjemności? Uniwersytet Dzieci pamięta również o rodzicach, którzy, tak jak nasi studenci, potrzebują wsparcia w obecnej sytuacji. Dlatego przygotował wykłady on-line z udziałem psychologów, trenerów rozwoju czy pedagogów. Wykłady on-line można porównać do znanych większości podcastów. Tematy, jakie są poruszane na wykładach, obejmują kompetencje wychowawcze i społeczne.

Rekrutacja. Zdobądź Indeks na studia!

W maju rozpoczyna się rekrutacja, dzięki której możesz zapisać swoje dziecko na studia i przy okazji sam się wiele nauczyć! Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: 

wsobote.uniwersytetdzieci.pl.