Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Czysta woda w zasięgu ręki

01.09.2021 11:26:31

Podziel się

Woda bezpośrednio do picia z kranu? Miękka woda, która zapewnia żywotność naszym sprzętom domowym i nie generuje kamienia i zacieków? To możliwe dzięki systemom filtracji znanej na całym świecie marki AQUAPHOR. O tym, jak zamontować taki system, jak o niego dbać i jakie korzyści z tego płyną mówi Maciej Wrzosek, właściciel firmy M+Water, autoryzowany dystrybutor marki AQUAPHOR.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Sławomir Brandt

Maciej Wrzosek: Systemy filtracji wody AQUAPHOR serii RO gwarantują wytworzenie idealnej wody do spożycia w naszym domu. Urządzenie usuwa z wody wodociągowej wszelkie zanieczyszczenia, w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, azotany i azotyny, twardość, bakterie i wirusy, dzięki czemu woda jest całkowicie bezpieczna, miękka i smaczna. Jesteśmy po to, żeby dostarczyć dobrą, filtrowaną wodę dla klienta indywidualnego – w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

 Niejednokrotnie klienci zastanawiają się, czy taki system filtrowania wody zmieści się w domu, czy da się go gdzieś schować. Mamy tak zróżnicowane systemy filtrów przepływowych i tych ze zbiornikiem magazynowym do wody pitnej, że bez problemu jesteśmy w stanie dostosować je do konkretnego miejsca. Dzięki naszym rozwiązaniom nie musimy wody magazynować, kupować butelek, nosić ich ze sklepu, a co najważniejsze ograniczamy zużycie plastiku. Chcemy razem z Wami dbać o środowisko, być EKO.

Ile miejsca potrzebujemy do montażu systemu?

Najmniejszy system z trzystopniową filtracją potrzebuje miejsca o parametrach: 10 cm głębokości, 26 cm szerokości oraz 35 cm wysokości. Posiada trzy stopnie filtracji: mechaniczny na wkładzie antykoloidowym. Do tego dochodzi blok zmiękczający, który usuwa wapń i magnez z wody. Następnie zawiera wkład węglowy z aqualenem, który poprawia smak wody, zabija chlor. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy miękką wodę do picia. Większe systemy, zawierające zbiornik magazynowy, dodatkowo usuwają wirusy, bakterie, demineralizują wodę oraz ponownie mineralizują do ilości optymalnie przyswajalnych przez organizm. Klienci często pytają mnie, czy trzeba je montować pod zlewem. Otóż nie trzeba! Jeśli mamy obok jakieś pomieszczenie gospodarcze czy dodatkową szafkę kilka metrów dalej, możemy je tam zamontować.

Czy taka woda jest zdrowa?

Bardzo zdrowa. Picie wody z takiego systemu równa się piciu wody butelkowanej i gwarantuje dostępność świeżej wody przez cały czas.

Do każdego systemu mamy baterię?

Każdy z naszych systemów ma w pakiecie swoją wylewkę. Dzisiaj nie musimy montować osobnej wylewki – mamy w ofercie baterie trójdrożne. Polega to na tym, że z jednej strony znajduje się gałka, która uruchamia wodę filtrowaną, gotową do picia, a z drugiej ciepłą i zimną. Proponujemy ponad 20 modeli tego typu baterii w różnych kolorach.

Czym różni się prosty system od takiego ze zbiornikiem?

System prosty to tzw. system przepływowy bez zbiornika magazynowego, który nie ma tak dokładnej filtracji. Stosuje się go w przypadku ograniczonego miejsca do montażu. Zdecydowanie polecam jednak większy system typu MORION, BLACK czy HORECA.

Dlaczego?

Pamiętajmy, że wodociągi dostarczają do odbiorców bardzo dobrą wodę, ale sieć wodociągowa niestety jest bardzo stara i przez lata użytkowania nagromadziła wiele osadów. I to wszystko, co ta woda niesie ze sobą, należy przefiltrować. Systemy ze zbiornikiem magazynowym są dokładniejsze, a woda jest dużo lepsza i smaczniejsza, o czym każdy klient może się przekonać w naszym salonie.

A te mniejsze systemy?

Mamy świetny system butelek w sportowym stylu z filtrami, tzw. bidony. Można uzupełniać je wodą z kranu w dowolnym miejscu i nie martwić się, że się o jej jakość. Specjalny filtr oczyści wodę z chloru, metali ciężkich, alergenów, poprawi smak i zapach wody. Trzeba go wymieniać po przelaniu 150 litrów wody. Mamy także w swojej ofercie butelkę termiczną – doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących. Utrzymuje schłodzoną wodę przez 24 godziny, a gorącą przez 12 godzin. I też ma pojemność 500 ml, a kosztuje 49 złotych. Do tego oferujemy wszelkiego rodzaju dzbanki filtrujące.

No dobrze, ale mieszkam na wsi, mam twardą wodę i chciałabym coś z tym zrobić.

Do tego służy zmiękczacz jonowymienny, który ma w sobie żywicę Super Fine i jest zbudowany w technologii złóż upakowanych.

Co to znaczy?

Dzięki specjalnemu systemowi filtracji pozbywamy się w z wody wapnia i magnezu, które odpowiadają za jej twardość i pojawianie się osadów. Pamiętajmy, że przy twardej wodzie kamień osadza się także w miejscach niewidocznych, czyli w pralce, zmywarce, ekspresach do kawy i innych tego typu sprzętach. Dlatego każdy dom i mieszkanie powinno mieć taki zmiękczacz, żeby zachować żywotność naszych sprzętów i cieszyć się nimi przez długie lata.

Jak to się montuje?

Montaż pokazowy można zobaczyć u nas w salonie. Generalnie musimy dostać się do wody wodociągowej zaraz za wodomierzem, która będzie wchodzić na nasz zmiękczacz, a samo zmiękczanie wody odbywa się przepływowo. Nasz sprzęt wyładuje się z czasem wskutek przepływu wody, czyli ma określoną zdolność jonowymienną.

I co wtedy trzeba zrobić?

Musimy go naładować – trochę przypomina to ładowanie akumulatora. Każde urządzenie ma wbudowaną turbinę, a więc w tym przypadku licznik wody uzdatnionej, który daje znać elektronice, jeśli potrzebuje regeneracji. Taki proces zazwyczaj odbywa się w nocy. Dodatkowo, sami możemy skontrolować pracę urządzenia oraz jakość wody specjalnym testem twardości, który również jest u nas dostępny. Przy pomocy testu możemy wyregulować twardość wody wyjściowej.

Macie tez dystrybutory wody dla firm.

Tak, nasze dystrybutory zawierają pompę podnoszącą ciśnienie, lampę UV, system 3-stopniowej filtracji, zbiornik wody zimnej i ciepłej. System całkowicie zastępuje wodę butelkowaną klasy premium, ponieważ odfiltrowuje zanieczyszczenia, w tym substancje toksyczne, metale ciężkie, pozostałości farmaceutyczne, bakterie i wirusy. Nasz dystrybutor polecamy do każdej firmy czy biura.

A jeśli chcielibyśmy wodę gazowaną?

To też jest do zrobienia. Mamy saturatory do wody w pięciu kolorach: białym, złotym, stalowym, czarnym i miedzianym. Są to saturatory szwedzkiej firmy, wysokiej jakości, w komplecie z butelką o pojemności 1000 ml. Stopnie zagazowania wody zależą od liczby naciśnięcia rączki z uwolnieniem dwutlenku węgla. Osobiście korzystam w domu z tego modelu i jestem bardzo zadowolony. Butle z gazem oczywiście są wymienne, nam wystarcza na 6 tygodni. Naboje, które mamy, są standardowe – 425 gramowe i nabija się je w każdym punkcie z gazami technicznymi. Ten produkt doskonale uzupełnia nasz asortyment. 

Salon AQUAPHOR Poznań Malta

ul. Lwowska 4D/LU2 (86)
61-131 Poznań

Tel. +48 602 148 310
E-mail: salon@aquaphorpoznan.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek: 10.00 – 18.00
Sobota: 10.00 – 14.00