Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Ekozmiany zaczynają się od nas

01.09.2021 11:46:10

Podziel się

Wybraliśmy życie w mieście – ze wszystkimi jego lepszymi i gorszymi stronami. Mamy zatem rozbudowany rynek pracy, nieograniczony dostęp do kultury, wysoki poziom edukacji, a na wyciągnięcie ręki urzędy, placówki medyczne oraz usługi i sklepy. Ale zmagamy się także z korkami na ulicach, jakością powietrza i szybkim tempem życia. Pamiętać jednak warto, że to właśnie my kształtujemy przestrzeń, w której żyjemy i możemy zapoczątkować zmiany, które będą miały wpływ na nasze otoczenie.

Tekst: Agnieszka Jaworska-Goździewska
Zdjęcia: Nickel Development Sp. z o.o.

Jednym z ważniejszych czynników, o których warto pamiętać projektując nowe inwestycje, jest idea zrównoważonego rozwoju, czyli próba poprawienia jakości miejskiego życia poprzez zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska i nieustanne myślenie o komforcie przyszłych pokoleń. Miejska przestrzeń, choć narzuca pewne ograniczenia, to odkrywa także możliwości życia w harmonii i równowadze, jeżeli zadba się o ważne dla komfortu detale. Dział Inwestycji Nickel Devevelopment miał świadomość, że szczegóły w naszym nowym projekcie FIQUS Marcelin będą miały kluczowe znaczenie. Jakościowa architektura, kreująca wygodne przestrzenie, i nasycenie zielenią to najważniejsze elementy dla dobrego samopoczucia mieszkańców. Uzupełnia je hala garażowa, mogąca pomieścić oprócz samochodów ponad 200 rowerów oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Na zielonej trawce

Inwestycja prezentuje się inaczej w zależności od miejsca obserwowania. Najwyższy od strony północno-zachodniej budynek przechodzi kaskadowo w południowym kierunku w coraz niższe kondygnacje, odsłaniając tarasy zaprojektowane specjalnie dla wspólnego spędzania czasu oraz patio, z którego wchodzi się do klatek schodowych. Na 3000 m² przyjaznej zieleni – choć wśród miejskiej zabudowy – można naprawdę poczuć zespolenie z naturą. Drogę do domu otwierać będą wysokie drzewa, kierując mieszkańców na podświetlone patio, które uwiedzie roślinnością i zapowie jeszcze więcej przyjaznych, zaprojektowanych w duchu biofilii, miejsc, jak wspólne przestrzenie i tarasy.

Z tęsknoty za morskimi trawami

Trzy dostępne dla mieszkańców tarasy to prawdziwa ozdoba FIQUS Marcelin, ale przede wszystkim wymarzone miejsce do regeneracji wśród zielonego koloru, działającego kojąco na zmysły. Zielony dach inwestycji stanie się powierzchnią do zadań specjalnych. To ekologiczne rozwiązanie umożliwi częściową retencję wody deszczowej, oczyści powietrze, zwiększy bioróżnorodność, zmniejszy poziom hałasu, obniży temperaturę otoczenia, stworzy warstwę ognioodporną i przedłuży trwałość dachu. A czym uwiodą nas tarasy i miejsca wspólne? Znajdziemy tutaj fikusy, bluszcze, ostnice trzcinnikowate, chińskie miskanty, karmnik ościsty i właśnie turzyce, które zdobią także nasze bałtyckie wybrzeże. Rośliny zostały dobrane w taki sposób, aby cechowała je trwałość i łatwość w utrzymaniu. Donice na tarasach zostaną zaopatrzone w systemy nawadniające, dzięki czemu zieleń będzie całorocznym, wartościowym elementem budynku. Tutaj będzie można ładować baterie po ciężkim dniu, zaprzyjaźniać się z sąsiadami czy poczytać książkę na leżaku. Zielone tarasy to nie jedyna ekodroga, którą podążamy. Ciągi pieszo-jezdne będą miały powierzchnie przepuszczalne, aby sprzyjać retencji wody, a drzewa posadzone przy inwestycji pomogą obniżyć temperaturę otoczenia.

Możesz zyskać jeszcze więcej

Usytuowanie FIQUS Marcelin stwarza wiele możliwości życia w duchu slow life. Pracując w domu czy dostępnym dla mieszkańców Living Roomie, oszczędza się czas, pieniądze i dba o środowisko. Nowy budynek Nickel Development może stać się szczególnie atrakcyjny dla osób pracujących w pobliskich parkach biznesowych, ale także dla tych, którzy chcą mieć wszędzie blisko. Na parterze budynku znajdą się lokale usługowe (w tym jeden przeznaczony na restaurację), które zapewnią wiele z potrzebnych na co dzień usług. Sąsiadujące z FIQUS Marcelin inwestycje dopełnią całości – znajdziemy tutaj sklepy, usługi beauty, gabinety medyczne, siłownie itd. A niebagatelną dawkę świeżego powietrza i naturalnej roślinności zapewni 230 ha rekreacyjnej przestrzeni Lasku Marcelińskiego, oddalonego od nieruchomości ledwie o kilka minut spacerem. A tutaj możliwości rysuje się wiele: można spacerować, spędzać czas ze swoim psem (w lasku jest wybieg dla czworonogów), jeździć konno, na rowerze, korzystać z placów zabaw i zewnętrznych siłowni.

Smart City

Rozwijające się nowe technologie umożliwiają maksymalną optymalizację i mechanizację metropolii. Jednym z założeń poznańskiej koncepcji miasta smart jest ekomobilność, jako sposób na poprawę stanu środowiska w mieście. Oferowane przez miasto oraz prywatne biznesy rozwiązania są wygodne (liczne aplikacje, ścieżki rowerowe) i oszczędne: rowery miejskie, e-skutery, car sharing czy publiczny transport ułatwiają wszystkim codzienność. Wszystkie te rozwiązania pozwalają nam zostawić samochód w garażu i zwiększyć swą aktywność – dojazd rowerem z FIQUS Marcelin do Ronda Kaponiera czy nad Rusałkę zajmie nam nie więcej niż kwadrans. Zadbanie o siebie i swoje otoczenie to niewielki wysiłek, który doceni zarówno nasz organizm, jak i otaczający nas świat.

 

FIQUS Marcelin
https://fiqusmarcelin.pl/pl/start

♦ 250 mieszkań
♦ lokale usługowe
♦ 1–4 pokoje
♦ 25–104 m²
♦ 3 tarasy
♦ Living Room
♦ hala garażowa dla samochodów i jednośladów
♦ stanowska do ładowania samochodów elektrycznych

https://fiqusmarcelin.pl/pl/start


NICKEL DEVELOPMENT


Salon Sprzedaży
ul. Piątkowska 110, Poznań

tel. +48 506 175 176
sprzedaz@nickel.com.pl