Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

EPIC MUSIC & SKY

Podziel się

Epicka muzyka, zachwycające galaktyczne widowisko i niezapomniane emocje! To wszystko podczas jednego kosmicznego wieczoru - EPIC MUSIC & SKY. To nic innego jak koncertowy pokaz Orkiestry Miasta Poznania, (który jest kontynuacją fenomenalnego EPIC MUSIC & LIGHTS). Niepowtarzalne widowisko i koncert muzyki filmowej już 24 lutego w Auli UAM.

Orkiestra Miasta Poznania od 70 lat nieprzerwanie znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych. Od zawsze stawia na wysoką jakość wykonywanej muzyki, dlatego grają w niej jedni z najlepszych polskich muzyków. Niezaprzeczalnie orkiestra na stałe wpisała się w życie kulturalne Poznania, poprzez koncertowanie przy okazji ważnych wydarzeń państwowych i lokalnych. Dodatkowo zespół rozwija swoje działania w nowych kategoriach muzycznych. OMP jest jedyną orkiestrą dętą w Polsce, która ma repertuar filmowy i epicki, który w stu procentach odzwierciedla oryginalne brzmienie utworów. Wybitne aranżacje muzyki można usłyszeć w autorskiej serii koncertów EPIC MUSIC.  - Znakomity odbiór zeszłorocznej edycji i chęć dalszego rozwoju sprawił, że chcemy wykorzystać maksymalnie potencjał jaki drzemie w naszej orkiestrze – mówi Tomasz Kaniewski, dyrygent Orkiestry Miasta Poznania. - Wspaniała muzyka, którą nieczęsto można usłyszeć na żywo, tylko czeka aż wybrzmi w naszych instrumentach. I zrobimy to dla Państwa z ogromną przyjemnością. Motyw przewodni? Kosmos od tysięcy lat był inspiracją dla ludzkości, również w sferze muzycznej. Mało kto zdaje sobie sprawę, że “Planety” Gustava Holsta, których fragmenty również wykonamy, dały początek wielu wspaniałym ścieżkom dźwiękowym.

Marzeniem orkiestry jest kontynuowanie serii EPIC, ale przed nimi też inne wyzwania. - W przyszłym roku orkiestra obchodzić będzie 75 urodziny. Chcemy z tej okazji przygotować kilka wydarzeń, a głównym punktem będzie oczywiście jubileuszowy koncert. Trochę więcej mówimy o tym na naszych social mediach. Zapraszam do obserwowania @orkiestra_mpk – dodaje Tomasz Kaniewski.