Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Fotowoltaika

04.09.2020 15:28:11

Podziel się

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na tani prąd nie tylko dla indywidualnych gospodarstw domowych. Coraz częściej po to rozwiązanie sięgają firmy, a także duże obiekty sportowe. Jedną z najgłośniejszych tego rodzaju instalacji w ostatnim czasie jest bez wątpienia montaż paneli słonecznych na dachu ERGO ARENY. Projekt tym bardziej wart uwagi, że zrealizowany przez wielkopolską firmę SolarSpot.

TEKST: Ryszard Czajka
ZDJĘCIA: SolarSpot

W gdańsko-sopockiej hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA regularnie odbywają się duże wydarzenia. Potrzeba zapewnienia odpowiedniej oprawy oraz sam rozmiar obiektu sprawiają, że hala generuje duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Sprostanie takim potrzebom wymaga indywidualnych rozwiązań i właśnie to w swojej ofercie przedstawiła firma SolarSpot, przystępując do przetargu na wykonanie instalacji.

W projekcie uwzględnione zostało nie tylko samo zapotrzebowanie na prąd, ale również konkretne wymagania techniczne stawiane przez charakterystykę budynku. W efekcie powstała instalacja składająca się z 246 pojedynczych modułów (każdy o mocy 405 Wp) i 4 falowników marki SolarEdge (każdy o mocy 25 kW), biorąca pod uwagę specyficzny sposób montażu na dachu pokrytym membraną. Dla optymalnego działania instalacji dobrane zostały odpowiednie zabezpieczenia, a całość jest stale monitorowane poprzez aplikację z dostępem do wszystkich istotnych informacji.

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej od SolarSpot na ERGO ARENIE to przedsięwzięcie gwarantujące szereg korzyści. Po pierwsze – oszczędności, jakie ta gdańsko-sopocka hala widowiskowo-sportowa będzie generować dzięki znacznemu obniżeniu kosztów energii elektrycznej. Jest to również istotna zmiana pod względem wizerunkowym. Inwestycja w odnawialne źródła energii przez obiekt rozpoznawalny w całym kraju to jasny sygnał, że dbanie o stan środowiska naturalnego w obecnych czasach jest niezwykle ważne.

Fotowoltaika w biznesie, czyli droga do oszczędności i czystszego powietrza

Stale rosnące ceny prądu sprawiają, że coraz więcej firm poszukuje alternatywnych sposobów pozyskiwania energii, pozwalających na obniżenie kosztów utrzymania ich działalności. Fotowoltaika zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań i cieszy się w ostatnich latach w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Spowodowane jest to przede wszystkim wydajnością i bezawaryjnością tego rozwiązania. Niemniej ważne są również dostępne formy dofinansowania oraz rozszerzenie programu prosumenckiego także na podmioty biznesowe.

Program prosument pozwala firmom korzystającym z fotowoltaiki na odprowadzanie nadmiaru energii do sieci energetycznej z możliwością pobrania jej w chwili zwiększonego zapotrzebowania, kiedy możliwości produkcyjne nie są w stanie sprostać poziomowi zużycia energii. W ten sposób energia słoneczna staje się wydajnym i skutecznym źródłem zasilania przez cały rok, nie tylko w najsłoneczniejsze miesiące. Dodatkowe korzyści oferują również programy typu Energia Plus, pozwalające na uzyskanie dofinansowania i zmniejszenie kosztów inwestycji.

Fotowoltaika dla firm to niższe koszty prowadzenia działalności, a co za tym idzie większe szanse na rozwój. Inwestując w przyszłość biznesu środki zaoszczędzone dzięki niższym rachunkom, przedsiębiorcy mogą wykorzystać swoje fundusze dużo efektywniej. W ten sposób przyspiesza się czas zwrotu inwestycji. Nie do przecenienia jest też poczucie bezpieczeństwa, jakie oferuje własna instalacja produkujące prąd w ilości pokrywającej zapotrzebowanie firmy. Jest to sposób na zmniejszenie wpływu ewentualnych awarii sieci na ciągłość pracy.

Instalacja z SolarSpot, zacznij oszczędzać już dziś!

SolarSpot już od wielu lat z sukcesami działa w branży OZE i buduje swoją pozycję na rynku dzięki dbałości o jakość i dopasowanie instalacji do indywidualnych potrzeb każdego klienta. U podstaw działalności firmy leży przekonanie, że profesjonalny projekt i montaż są równie istotne w przypadku dużych projektów, jak ten wykonany dla ERGO ARENY, jak i tych wykonywanych dla mniejszych, lokalnych przedsiębiorców. Właśnie dlatego wszystkie wyceny i projekty przygotowywane są po rozmowie z klientem i uzyskaniu niezbędnych informacji. Wszystkie osoby zainteresowane poznaniem rozwiązań dostępnych dla ich firmy zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą oraz kontaktu.