Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

HOBBY opanuje Poznań

14.11.2019 12:00:00

Podziel się

Festiwal Gier Planszowych GRAnat, Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich, Games Room dla najmłodszych, Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10 – to tylko niektóre atrakcje nadchodzących targów Hobby, które odbędą się już 16 i 17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie też Strefa Escape Room, Modelarstwa i jedna z najciekawszych propozycji – Szyciosfera.

To już 15 edycja HOBBY. Tegoroczne targi obfitują w liczne atrakcje, które znajdą się w strefach tematycznych. W każdej z nich odbędą się pokazy, warsztaty, wystawy, atrakcje, zawody i turnieje. Organizatorzy wraz z partnerami zapraszają do:

– Strefy Gier, gdzie odbędą się: Festiwal Gier Planszowych GRAnat czy Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich wraz z miejscem do Zabawy z Szachami. Oprócz tego, zwiedzający znajdą przestrzeń od sklepu CUBE, który zaprezentuje (pierwszy raz w Polsce) premierowe gry z targów Spiel w Essen. W strefie znajdzie się także Games Room dla najmłodszych oraz strefa od Pampera czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier Planszowych. Uzupełnieniem tej części HOBBY będą strefy od najróżniejszych wydawnictw oraz stowarzyszeń gier planszowych, jak np. Strefa Go z turniejem od Honte.

– Strefy Kultury i Sztuki z przestrzenią od Estrady Poznańskiej, która zaprezentuje wystawę plakatów, będących integralną częścią poznańskiej przestrzeni miejskiej. Oprócz tego, zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci – znane z dobrze przyjętego cyklu przedstawień i warsztatów twórczych dla najmłodszych – Dzieciaki na Piętrze. Zwiedzający znajdą również przestrzeń od uniwersyteckich mediów – Flesza oraz Kuriera Akademickiego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adepci dziennikarstwa przeprowadzą warsztaty z występowania przed kamerą na tle prawdziwego green screena, wykorzystywanego w hollywoodzkich produkcjach. Uzupełnieniem Strefy Kultury i Sztuki będzie Czytelnia Komiksów z warsztatami od Biblioteki Uniwersyteckiej, przestrzeń Małego Inżyniera z warsztatami z programowania, robotyki i elektroniki czy wystawa robotów od Wiktora, studenta Politechniki Poznańskiej.

  • Strefy Wyścigowej, gdzie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Oprócz tego, zawodowe tory wraz z pojazdami zostaną udostępnione szerokiej publiczności.
  • Strefy Escape Room z pokojami pełnymi zagadek, przygotowanymi m.in. przez The Bunkier.
  • Strefy Modelarstwa z wystawą od Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, która od lat przyciąga fanów tego HOBBY z całej Polski oraz wystawą Modeli Pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43, 1:18 od Moto Show Miniatura. Każdy zwiedzający zobaczy z bliska miniaturowe samochody osobowe, motocykle, autobusy, ciężarówki, samoloty oraz sprzęt wojskowy.
  • Strefy Szycia z DIY (Do It Yourself). Tutaj będzie można pooglądać, poodtykać i zakupić piękne i nietuzinkowe materiały, wykroje do szycia, dodatki krawieckie, a nawet książki o szyciu, bo gościem specjalnym będzie Janek Leśniak, autor trzech bardzo przyjemnych książek o szyciu. Odwiedzający będą mogli porozmawiać o maszynach do szycia i przeróżnych akcesoriach krawieckich i różnych innych tematach nie tylko z szycia wziętych. A w Szyciosferze – strefie szyciowej, będą czekać na nich warsztaty szycia! Szyjące mamy, które mają wyrzuty sumienia i nie chcą pozostawiać dzieci w domu, będą mogły wziąć całą rodzinę „pod pachę”, bo Szyciosfera przygotowała także warsztaty szycia dla mam i dzieci! A męska część rodziny z pewnością nudzić się nie będzie, bo znajdzie sobie w tym czasie zajęcie w innych strefach hobby.
  • Strefy Sportowej z Lech Poznań Football Academy, Poznańskim Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns (prezentującą grę Quidditch znaną z sagi Harry Potter) czy Aikido Kids Poznań.
  • Strefy LEGO z wystawą na powierzchni ponad 1000 mkw. od stowarzyszenia Zbudujmy To! czy pokazem premierowej makiety z serii Poznań w miniaturze klocków LEGO.

Targi odbędą się w pawilonie numer 5, w godzinach od 10:00 do 18:00. Na HOBBY będzie można dostać się przez wejście wschodnie od ulicy Głogowskiej (wejście naprzeciwko dworca Poznań Główny) oraz wejście północne od ulicy Bukowskiej (wejście przy przystanku Bałtyk). Wjazd dla samochodów na płatny parking od ulicy Śniadeckich.

Bilet na wydarzenie kosztuje tylko 17 zł w przedsprzedaży online.

Pełny program znajduje się na stronie: https://hobby.mtp.pl/pl/
Bilety: https://tobilet.pl/events/targi–hobby–2019/