Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Horoskop podróżnika

Podziel się

Jeszcze do niedawna dało się słyszeć: Jest czas nauki, czas podróży i czas pracy. Dziś wszystko się zmieniło: uczymy się ustawicznie, pracujemy coraz dłużej i żeby to jakoś udźwignąć – podróżujemy. Jakim jesteś typem podróżnika? Wagabundą czy miejskim eksploratorem? Wolisz samotny urbex czy kolektywny plażing? I, co najważniejsze, z kim Ci będzie po drodze w 2024 roku?

Fot. Marek Jankowski

TEKST: Daria Miedziejko, Wielkopolska Organizacja Turystyczna

 

BARAN
Jesteś zdobywcą i nie boisz się ryzyka. Twój entuzjazm, odwaga i pewność siebie popychają Cię do odkrywania „nowych lądów”. Weź ze sobą packraft i ruszaj przed siebie. Nie zdziw się, że na Wielkiej Pętli Wielkopolski natkniesz się na Ląd, w lipcu nawet lawendowy. W towarzystwie Panny lub Koziorożca ta wyprawa będzie bardziej awanturnicza niż w czasach konkwistadorów.

Fot. Piotr Kacprzak

BYK
Komfort, spokój i bezpieczeństwo to Twoja dewiza. Dlatego tak Cię kochają towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto w tym roku pomyśleć o kupnie przestronnego kampera. Przed tak ważną decyzją wypróbuj tej formy wypoczynku w okolicy: może Oaza w Kórniku, może Karpicko w Wolsztynie? A kogo zaprosić na jazdę próbną? Raka, Skorpiona lub Ryby. I nie zapomnij o pelargoniach. Jak domek, to domek.

Fot. Damian Michałek

BLIŹNIĘTA
W Sevres obok wzorców wag i miar powinno być zdeponowane Twoje DNA jako próbka rasowego podróżnika. Zarówno Twoje wakacje, jak i weekendowe wypady muszą dostarczać Ci wielu bodźców, atrakcji i podniet – nudy lękasz się bardziej niż podatków. Kraina Stu Jezior to idealne miejsce: szlaki rowerowe, konne, winnice, warsztaty w Olandii, Chalinie i Mniszkach, nad wodą kormorany, a w puszczy wilki. Do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze obecności Raka, Wagi lub Wodnika.

Fot. Sebastian Uciński

RAK
Jako osoba wrażliwa podróż przeżywasz intensywniej niż inni. Wzruszają Cię ludzkie historie i historia zaklęta w architekturze. Zwiedzasz wolno, przewodnicy uwielbiają Twoje skupione spojrzenie. Muzea, skanseny, galerie powinny wpuszczać Cię bez biletu. Czy znasz już cały Szlak Piastowski? Nie? Zrób mu tę uprzejmość i go odwiedź (najlepiej z Lwem). Szlak będzie uszczęśliwiony.

Fot. Marek Jankowski

LEW
Patronuje Ci Słońce, tak więc promieniejesz i rozpiera Cię pozytywna energia. Latem Twój ognisty temperament potrzebuje pewnej przeciwwagi. Dlatego wakacje nad wodą to najlepsze, co możesz przedsięwziąć. Powidz czeka. Skorzęcin też. Dla lwów salonowych, które drażni pospolitość, polecają się hotele w zabytkowych wnętrzach. Dwór w Podstolicach, pałac w Baborówku czy zamek w Rydzynie? Lew rządzi.

PANNA
Nawet mikrowycieczkę traktujesz jak zadanie projektowe. Grunt to perfekcyjna organizacja. Ponieważ pod tym względem nikt Ci się nie równa, zaplanuj wyjazd samodzielnie, najlepiej już dziś: zarezerwuj, zamów, kup, sprawdź… Ach, nie potrzebujesz przecież wskazówek, jedynie inspiracji. Zatem na długi weekend Kalisz z Gołuchowem i Opatówkiem lub wielkopolska.travel. Pobyt z Bykiem lub Koziorożcem oznacza pełną harmonię, a za to należy się Wam zniżka!

Fot. Paweł Pluciński

WAGA
Twoja artystyczna natura szuka spokoju i natchnienia. Latem balans znajdziesz w agroturystyce, a w weekend najlepsze będą spacery z dala od miasta. A może łowy? W sensie fotograficzne. Wybierz się na birdwatching do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Gdy już podejrzysz wszystkie 230 gatunków ptaków, obok czeka następny park między Miłosławiem, Żerkowem a Nowym Miastem nad Wartą. Ale to już plan na kolejny rok. W konkursie na bratnią duszę zwyciężają Bliźnięta.

Fot. Łukasz Gdak

SKORPION
Jesteś tajemniczy i żywisz się tajemnicą. Questing, geocaching i urbex rozwija się w Wielkopolsce dzięki Skorpionom. Spróbuj, jeśli nie znasz. Na początek Śladami Czarnej Halszki – quest o Szamotułach. Jeszcze zanim zdecydujesz, czy samodzielnie tworzyć legendy miejskie i scenariusze do escape roomów, to wybierz się do Centrum Szyfrów Enigma. Sprawdź, czy nikt Cię nie śledzi.

Fot. Antidotum Airshow Leszno

STRZELEC
Idziesz przez życie z uśmiechem, a los Ci uśmiechem odpowiada. Wyróżnia Cię spontaniczność i potrzeba nieskrępowanego działania. Podróże, owszem, ale z fajerwerkami. Airshow w Lesznie zachwyci Cię, a na dobre rozkręci festiwal w Jarocinie. Wyhamujesz dopiero na koniec sezonu eventów plenerowych, na Dziadach w Gieczu. Jest okazja, jest zabawa. Niezapomniana z Baranem, Lwem i Wodnikiem.

Fot. Kamil Czaja

KOZIOROŻEC

Koncentracja, cierpliwość, wytrwałość, dyscyplina – ten pakiet cech predysponuje Cię do pracy przez okrągły rok. Stop! Możesz być sobą także na wakacjach. Byle cel był dalekosiężny jak przebycie Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej. 470 km to dla Ciebie bagatela? Stawiasz sobie wysoko poprzeczkę? Zatem pomysłodawcy ścianki wspinaczkowej w wieży ciśnień w Kościanie projektowali ją dla Ciebie. W drodze do gwiazd wspierają Cię Byk i Panna.

WODNIK
Jakiekolwiek nosisz imię, na drugie masz Niezależność. Dlatego tak Cię uwiera codzienność, schemat praca – dom. Czasem masz ochotę rzucić to wszystko i wsiąść do pociągu byle jakiego. Hej! Niech to nie będzie byle jaki pociąg, ale parowóz. Znasz wąskotorówkę w Środzie, Śmiglu i Wyrzysku? A parowozownię w Wolsztynie? To na co czekasz? Jedziesz z koksem. (Bez Strzelca, Wagi i kamyka zielonego się nie ruszaj)

Fot. Marek Jankowski

RYBY
Od małego wszyscy podziwiali Twoją pomysłowość i nieodpartą potrzebę tworzenia. Tymczasem Twoje młodzieńcze wiersze i rysunki pokryły się kurzem. Wróć do zapomnianych pasji albo poszukaj nowych: snutka golińska, haft szamotulski, warsztaty wikliniarskie w Nowym Tomyślu i Miedzichowie… Jesteś wulkanem pomysłów. Zaskakujesz innych, zaskocz teraz siebie.