Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Hydrokolonoterapia

03.12.2021 14:30:25

Podziel się

Jest niezwykle skuteczną metodą pozwalającą w sposób higieniczny, usunąć nagromadzone w obrębie okrężnicy sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych, trujące pozostałości przemiany materii – złogi zwane kamieniami kałowymi. Hydrokolonoterapię można wykonać w Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus.

TEKST i ZDJĘCIA: Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus

Szacuje się, że w jelicie grubym mieszka ponad sto bilionów bakterii, a ich łączna waga to około 2 kilogramy. Wielu naukowców traktuje bakterie jelitowe jako autonomiczny, niezależny twór, nazywając go organem bakteryjnym. Zadaniem tych bakterii jest nie tylko rozkład resztek pokarmowych, ale także synteza niektórych witamin oraz produkcja enzymów. Dziś wiemy także, że między bakteriami a układem nerwowym toczy się wyrafinowana współpraca. Nasz układ pokarmowy zawiera drugie co do wielkości skupisko neuronów. Ta jelitowa sieć neuronalna pod względem wielkości i struktury chemicznej jest równie skomplikowana jak nasz mózg. Dlatego coraz częściej możemy spotkać się z określeniem „drugi mózg”.

Czym jest hydrokolonoterapia?

Od tysięcy lat płukanie jelita grubego było rutynowym zabiegiem stosowanym przez wszystkich lekarzy, we wszystkich cywilizacjach. W XX wieku, lekarze zafascynowani rozwojem farmakologii, a szczególnie wynalezieniem antybiotyków, zapomnieli o tym jednym z najstarszych i najskuteczniejszych zabiegów terapeutycznych. Hydrokolonoterapia to zabieg płukania jelita grubego za pomocą wody przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Do jelita grubego, przy pomocy jednorazowych końcówek, wprowadza się przefiltrowany i podgrzany płyn. Jego zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych. Zabieg wykonywany w naszej klinice jest całkowicie bezbolesny i pozbawiony doznań zapachowych. Hydrokolonoterapia w sposób znacznie bardziej komfortowy oraz dużo skuteczniejszy niż lewatywa, oczyszcza układ jelitowy.

Jak wygląda zabieg?

Do odbytu na głębokość do 7 cm, wprowadza się specjalną, plastikową rurkę. tzw. „speculum”. Rurka pokryta jest specjalnym żelem, ułatwiającym jej prowadzenie. Do rurki podłączone są dwa przewody – jeden doprowadzający wodę, a drugi odprowadzający wypłukaną z jelita treść. Urządzenie pozwala obserwować wypływające złogi. Zabieg polega na bardzo delikatnym, przepłukiwaniu okrężnicy łagodnym strumieniem ciepłej, przefiltrowanej i zdezynfekowanej wody. W jelicie jednorazowo nie znajduje się więcej niż 1,5 do 3 litrów wody. Zabieg trwa około 45 minut, podczas których, w kilku cyklach, wprowadza się i wyprowadza z jelita przefiltrowaną i podgrzaną ciecz. W czasie zabiegu wykonywany jest specjalistyczny masaż brzucha, mający na celu rozprowadzenie wody w okrężnicy i skuteczne usunięcie złogów. Akcesoria, z którymi styka się pacjent, są jednorazowe, a aparatura zabiegowa jest dezynfekowana po każdym zabiegu.

Hydrokolonoterapia jest niezwykle skuteczną metodą pozwalającą w sposób higieniczny usunąć nagromadzone w obrębie okrężnicy sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych, trujące pozostałości przemiany materii – złogi zwane kamieniami kałowymi. Hydrokolonoterapia pozwala przepłukać całe jelito grube, którego długość jest zmienna osobniczo i waha się w granicach od 100 do 200 cm. Zazwyczaj wykonuje się serię 3–6 zabiegów, gdyż w pierwszej kolejności oczyszczane są odcinki położone w pobliżu odbytnicy, a dopiero później te położone głębiej, w okolicach połączenia jelita grubego z jelitem cienkim.

Korzyści z zabiegów hydrokolonoterapii

Uwolnienie jelita grubego z zalegających, stwardniałych resztek pokarmowych przywraca prawidłową funkcję przewodu pokarmowego, szczególnie wątroby, i jest najlepszym, dobroczynnym działaniem na rzecz naszego organizmu. Patolodzy wykonujący autopsje podają, że do 70% badanych okrężnic zawiera kilkudziesięcioletnie, twarde jak skała osady kałowe. Zadaniem tych bakterii jest nie tylko rozkład resztek pokarmowych, ale także synteza niektórych witamin oraz produkcja enzymów. Dziś wiemy także, że między bakteriami a układem nerwowym toczy się wyrafinowana współpraca. Z tych powodów zdrowie i czystość jelit ma kolosalne znaczenie dla ogólnego zdrowia organizmu. Po hydrokolonoterapii wzrasta w jelitach populacja prawidłowej flory bakteryjnej.
Hydrokolonoterapia przynosi organizmowi różne korzyści, m.in. znosi wiele problemów trawiennych, zmniejsza objętość okrężnicy i nacisk na sąsiadujące organy i przeponę, ułatwia krążenie żylno-limfatyczne, redukuje ucisk na kręgosłup, powoduje detoksykację całego ustroju. W dłuższej perspektywie wzmacnia system immunologiczny, poprawia metabolizm, usprawnia działanie układu nerwowego. Hydrokolonoterapia zalecana jest dla wszystkich jako środek profilaktyczny, a szczególnie rekomendowana w przypadku takich dolegliwości jak: wzdęcia i gazy, zaparcia i biegunki, zespół jelita drażliwego, nadwaga i otyłość, pasożyty jelitowe,choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy, alergie, choroby skóry, łuszczyca, choroby kobiece, stres, depresje, bezsenność, choroby układu krążenia.

Przygotowanie do zabiegu

Na kilka dni przed płukaniem jelita grubego należy przejść na dietę lekkostrawną. Zalecane są kasze, niewzdymające warzywa (marchew, pietruszka, seler, buraki, por), wyroby sojowe. Dobrze jest, kiedy w diecie nie ma pieczywa, mięsa i produktów mlecznych. Dzień przed zabiegiem można zastosować łagodny, ziołowy środek przeczyszczający. Podczas przygotowania dietetycznego należy spożywać duże ilości płynów, najlepiej wody i naturalnych soków. Korzystne jest także spożywanie nasion babki płesznik.

 

Centrum Medycyny Naturalnej BERTA ROGUS
Rynkowa 140
62-081 Przeźmierowo k/Poznania
tel. 601 091 910

www.med-bertarogus.pl
e-mail: kontakt@med-bertarogus.pl 

Przeczytaj w e-wydaniu: