Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Impact’22

05.04.2022 09:41:00

Podziel się

Już 11 maja kongres Impact’22 – najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej, które otworzy Yuval Noah Harari autor światowego bestsellera „Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Partnerem tegorocznej edycji jest Miasto Poznań, a jednym z prelegentów będzie Prezydent Miasta – Jacek Jaśkowiak. Wśród potwierdzonych gości są m.in.: Erin Meyer, Natalia Hatalska, Małgorzata Ohme i Maja Włoszczowska.

TEKST i ZDJĘCIA: Impact

Ostatnie dwa lata to dla całego świata czas nieustannych spowolnień powodowanych epidemicznymi ograniczeniami i przyspieszeń potrzebnych do nadgonienia straconego dystansu. Kreatywność i innowacyjność z dnia na dzień przestały być pustymi sloganami, a skuteczność w odnajdywaniu nowych dróg i rozwiązań stała się podstawowym warunkiem przetrwania w nowej normalności. Dodatkowo, zapoczątkowana 24 lutego br. rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że nic już nie będzie takie samo. Cele polityk gospodarczych zostały radykalnie przewartościowane, a w szczególności polityka energetyczna krajów europejskich. Tematy takie jak uniezależnienie się europejskich gospodarek od importu węglowodorów z Rosji, a przede wszystkim międzynarodowa dyskusja o wsparciu odbudowy gospodarki Ukrainy, będą wyraźnie obecne podczas Impact’22.

Rola miasta w pobudzaniu gospodarki
Impact’22 to nie tylko przestrzeń do rozmów o palących problemach, trendach, kierunkach zmian i rozwoju, ale również do najważniejszych dyskusji branżowych mających realny wpływ na ich przyszłość. To jedno z największych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyjątkowe miejsce, w którym spotyka się biznes, nauka, nowoczesne technologie i administracja publiczna. Prelegenci Impact’22 poruszą na przykład temat aktywnej roli miasta w pobudzaniu lokalnej gospodarki. – Chcemy się pochwalić spółkami, w które miasto jest zaangażowane kapitałowo, czy wręcz ma 100 proc. udziałów – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. – Mieliśmy okres zachwytu gospodarką wolnorynkową i podejście, że im więcej jest sektora prywatnego, a mniej publicznego – tym lepiej. Teraz staram się pokazać w Poznaniu, że sektor komunalny może również być powodem do dumy i przynosić miastu wymierne zyski.

Rozwój osobisty
Impact odpowiada również na najbardziej aktualne tematy społeczne. Podczas tegorocznego wydarzenia, uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień w ramach nowej ścieżki mental health & wellbeing. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Ohme, a podczas rozmów poruszone zostaną tematy związane z rozwojem osobistym, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy corporate wellness.

Ikony świata finansów
Na pięciu scenach Impact’22 ponad 400 wyjątkowych gości z Polski i zagranicy będzie rozmawiać i dzielić się swoimi wnioskami w ramach 18 obszarów tematycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11–12 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już teraz swoje uczestnictwo zapowiedzieli najwyżsi rangą przedstawiciele administracji publicznej i decydenci z firm takich jak Mastercard, Google, Dell Technologies, BGK, Scania czy – wywodzące się z Poznania – Allegro i Żabka. Impact przyzwyczaił już swoją publiczność do wyjątkowego grona mówców. W ramach wydarzenia, podczas ścieżki Impact finance, wystąpią również ikony świata finansów, m.in. Bartosz Ciołkowski, Przemysław Gdański, Beata Daszyńska-Muzyczka czy Zbigniew Jagiełło.

Podczas Impact’21 top speakerami byli m.in. była sekretarz stanu Hillary Clinton, premier Mateusz Morawiecki, Natalia Hatalska, były rektor Uniwersytetu w Cambridge prof. Leszek Borysewicz czy Anna Lewandowska. Nie inaczej będzie tym razem.

Wyjątkowi goście
Gwiazdą światowego formatu, która otworzy Impact’22, będzie prof. Yuval Noah Harari. Ten pochodzący z Izraela historyk, filozof i pisarz jest jednym z najwybitniejszych światowych wizjonerów i skrupulatnie śledzonych współczesnych myślicieli. Jego książki „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” oraz „21 lekcji na XXI wiek” stały się międzynarodowymi bestsellerami. Sprzedane w ponad 35 milionach egzemplarzy, książki prof. Yuvala Noah Harariego przetłumaczono do tej pory na 65 języków.

Kolejnym wyjątkowym gościem podczas Impact’22 będzie prof. Erin Meyer. Meyer od lat poświęca się analizie i rozwiązywaniu problemów związanych ze złożonością różnic kulturowych, z którymi spotykają się menedżerowie światowych koncernów. Globalną rozpoznawalność przyniosła Jej książka napisana razem z prezesem Netflixa, pt: „Gdy regułą jest brak reguł”, o tym, jak ważnym czynnikiem sukcesu dla Netflixa jest jego wyjątkowa kultura organizacyjna.

Przy okazji Impact tradycyjnie odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, a wśród nich okrągłe stoły branżowe, warsztaty biznesowe oraz koktajle networkingowe. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2022/.