Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Jaguar dla każdego

12.03.2019 12:00:00

Podziel się

Są stylowe, drapieżne, ale nie gryzą i nie kojarzą się już tylko z prezesem w garniturze, choć wśród tego grona wciąż mają wielu zwolenników. Często wybierają je rodziny z dziećmi i młodzi użytkownicy. Jaguar i Land Rover w autoryzowanym salonie Karlik w Baranowie dziś dostępne są dla szerokiej grupy, bo kosztują miesięcznie niecałe 1500 zł netto. Jak to możliwe?

TEKST: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: R. KARLIK – AUTORYZOWANY DEALER jaguar LAND ROVER

Wchodząc do ogromnego salonu wypełnionego samochodami marki Jaguar i Land Rover, człowiek czuje się trochę jak w fabryce czekoladek – wszystkich od razu chce spróbować. Są piękne, dostojne i co najważniejsze – zaprojektowane w taki sposób, aby dawały poczucie bezpieczeństwa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać spośród bogatej palety samochodów typu SUV, limuzyn oraz sportowych coupe i cabrio. Jaguar i Land Rover bardzo mocno przełamał konwencję samochodu kojarzonego z panem po 50 roku życia w kapeluszu – mówi Dawid Jakubowski, Dyrektor Handlowy R. Karlik Autoryzowany Dealer Jaguar Land Rover. – Dzisiejszy charakter obu marek cechuje nowoczesny design, innowacyjne rozwiązania wyznaczające trendy w motoryzacji oraz niesamowita elegancja i luksus.

Bardzo często klienci uważają, że samochody Jaguar lub Land Rover są poza ich zasięgiem. W województwie wielkopolskim od zawsze motoryzacja niemiecka była mocno zakorzeniona, stąd myśląc o samochodzie klasy premium, dużo klientów stawia na niemiecką konkurencję. Na szczęście trend ten zaczyna się odwracać i brytyjskie marki Jaguar oraz Land Rover w coraz częściej pojawiają się na ulicach Poznania i całego województwa. Najlepiej obrazują to liczby. W 2017 roku sprzedaliśmy 308 samochodów Jaguar i Land Rover. W roku 2018 już aż 586. Rok 2019, za sprawą nowych modeli, również rysuje się obiecująco.

Wypływ na zwiększenie rozpoznawalności brytyjskich marek w Poznaniu, ma świetny zespół handlowy składający się z wybitnych specjalistów, nie tylko znających się na motoryzacji, ale również lubiących swoją pracę. Są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty, a czasem nawet 7 dni w tygodniu. To właśnie tym różnimy się od konkurencji! Jeśli klient nie może znaleźć czasu, aby nas odwiedzić, często my jedziemy do niego na indywidualną prezentację.

Doskonałym narzędziem ułatwiającym sprzedaż, jest również wspaniała oferta finansowania. Już za 1481 zł netto miesięcznie można wyjechać z salonu luksusowym SUVem Range Rover Evoque. – To zaledwie 48 zł netto dziennie, a możemy jeździć samochodem z napędem na 4 koła i bogatym wyposażeniem. Dodatkowo, przy zakupie Jaguara nie trzeba martwić się serwisem, który jest w cenie – dodaje Dawid Jakubowski. – Jeśli u kogoś z Państwa już zaostrzyliśmy apetyt, zapraszamy do naszego salonu, gdzie mamy duży wybór modeli demonstracyjnych. Można je przetestować i sprawdzić, jak bardzo się zmieniły. W naszej ofercie są samochody z dużym przekrojem silników: ekonomicznych diesla od 150 do nawet 300 KM, benzynowych od 200 KM do nawet 600 KM, a więc możemy wybrać spośród aut bardzo ekonomicznych i oszczędnych, ale też mocną ekstrawagancję ze sportowym zacięciem. Mamy też w pełni elektryczny samochód Jaguar I-PACE oraz hybrydy Range Rover oraz Range Rover Sport dostępne w regularnej ofercie od blisko roku, jako pierwsza marka premium na rynku.

Auto na wynajem

Rynek wielkopolski wypełniony jest motoryzacją niemiecką. Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych standardów. – Często klienci, którzy do nas przychodzą i wsiadają w Jaguara czy Land Rovera, nagle mówią: nie przypuszczałem, że ten samochód aż tak mi się spodoba. I kupują – dodaje Dawid Jakubowski. – Te samochody rysowane są inną linią, mają ciekawe wnętrze, wykończenie, posiadają inne rozwiązania. Jeżeli dotykamy skóry to jest to prawdziwa skóra, elementy drewniane są drewniane. I jeśli ktoś zobaczy, jak się ten samochód prowadzi, to proszę mi wierzyć, że już z niego nie wysiądzie.

Dziś już coraz rzadziej kupuje się samochody. Bo po co mieć auto na zawsze, skoro co dwa lata można mieć nowe? – Przyszłością są oferty wynajmu, coraz więcej firm, które kiedyś nie wchodziły w ten program finansowania, decyduje się właśnie na to – wyjaśnia Dawid Jakubowski. – Umawiamy się na określony model, okres użytkowania i wybieramy samochód. Wynająć auto może zarówno firma, jak i osoba prywatna.

Profesjonalny serwis

W autoryzowanym salonie Jaguar Land Rover Karlik nie trzeba martwić się o serwis. Jeśli cokolwiek się wydarzy, doradcy są do naszej dyspozycji. W hali serwisowej w Baranowie praca wre. Jest tutaj dziesięć podnośników kolumnowych oraz jeden nożycowy. Obok stoi najnowsza wyważarka do kół, która oprócz podstawowej funkcji wyważania, potrafi znormalizować koła. Na czym to polega? – Maszyna symuluje warunki drogowe podczas wyważania, określając ułożenie opony na feldze, a także mierzy jej twardość – mówi Mariusz Furmann, Kierownik ds. Obsługi Posprzedażnej. – Taki sprzęt to dziś wymóg w marce premium, zwłaszcza przy samochodach z dużymi kołami. Dzięki temu maksymalnie poprawiamy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nowe samochody to zaawansowane komputery obudowane w komfortowe wnętrze, wspaniałe nadwozie oraz nowoczesny i mocny silnik. Dzisiaj najczęściej zgłaszane przez użytkowników problemy dotyczą działania systemów elektronicznych, czyli przykładowo, kiedy nie mogą sparować telefonu z systemem multimediów.

Serwis jest otwarty sześć dni w tygodniu. – Mamy świetnych mechaników, o których dziś bardzo trudno. Przyjeżdżają do nas klienci z całej Polski. Mówimy nie tylko w języku polskim, ale także angielskim – dodaje Mariusz Furmann. – Pracownicy, którzy u nas pracują, biorą udział w licznych szkoleniach. Jako jedyny polski salon marki Jaguar Land Rover i jeden z trzech w Europie zostaliśmy wyróżnieni za ilość odbytych szkoleń. To tylko świadczy o tym, jak bardzo nam zależy, żeby być najlepszymi w swoim fachu.

W serwisie nie ma chaosu, wszystko jest idealnie uporządkowane. Na ścianach wiszą odpowiednio opisane narzędzia. Ale dzisiejsze samochody to nie tylko silniki benzynowe czy diesla, ale też w pełni elektryczne. I tu znów salon Karlik Jaguar Land Rover w Baranowie nie zawodzi, bo jest przygotowany do obsługi tych pojazdów. – Mamy specjalne ładowarki, odpowiednio przeszkolony zespół oraz urządzenia do obsługi „elektryków” – dodaje Mariusz Furmann. Sukces serwisu to nie tylko mechanicy. To cały zespół ludzi, którzy funkcjonują jak system naczyń połączonych. Na zadowolenie naszych klientów pracuje każdy dział, od recepcji serwisu po dział kosmetyki i myjnię. Wszyscy mają świadomość, jak ogromna jest ich rola w całym procesie obsługi. – Dlatego w tej branży tak ważna jest praca zespołowa – kwituje Mariusz Furmann. – Cieszę się, że mamy taki zespół ludzi i możemy każdego dnia kompleksowo pomagać naszym klientom.

 

KARLIK – AUTORYZOWANY DEALER JAGUAR LAND ROVER
Poznańska 30
62–081 Baranowo k. Poznania
tel. +48 61 652 50 60

landrover@karlik.poznan.pl
www.karlik.landrover.pl/

Facebook: www.facebook.com/JaguarLandRoverKarlik/
Instagram: www.instagram.com/jaguarlandrover_karlik/