Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Kupujesz i pomagasz

16.01.2020 12:00:00

Podziel się

Stworzyli pierwszy w Polsce sklep oparty na idei ekonomii dzielenia. Sprzedają rzeczy należące do znanych osób, a zysk postanowili przekazywać fundacjom i stowarzyszeniom. Kierując się silną chęcią pomagania, Małgorzata Ciuksza i Emenuele Di Rosa, otworzyli sklep celebrity2use, który odpowiada na potrzeby dzisiejszego świata. Promują idee odpowiedzialnej mody, obiegu zamkniętego i szeroko rozumianej filozofii zero waste.

TEKST: Dominika Job
ZDJĘCIA: Marcin Kańtoch, Bartek Banaszak, Magdalena Baczyńska

Zasadę zakupów definiują prosto: BUY. HELP. FEEL. – czyli kupujesz rzeczy, które już istnieją, wspierając tym samym środowisko, pomagasz innym, ponieważ każdy zakup zasila konto wybranej organizacji i czujesz satysfakcję, bo wiesz, ile dobrego robisz dla innych, kupując wymarzoną dla siebie rzecz. Takie zakupy to przyjemność, ale też doskonała lekcja świadomości, zwrócenie uwagi na ważne kwestie. Ponieważ przemysł odzieżowy jest drugim, po paliwowym, najbardziej szkodliwym dla środowiska, w ramach swoich działań celebrity2use edukuje w tym zakresie. Pokazuje, że można wyglądać modnie i elegancko, kupując rzeczy z drugiego obiegu.

We współpracy z Atelier Second Life, celebrity2use organizuje cykliczne warsztaty ze stylistkami i wizażystkami. Rozmowom o psychologii mody i odpowiedzialnych zakupach nie ma końca. Panie mogą przynieść swoją garderobę, która na takim spotkaniu zostanie poddana weryfikacji, także pod kątem jakości noszonych materiałów. Tworzy się społeczność świadomych konsumentów, którzy pragną czegoś więcej, niż tylko zaspokojenia potrzeby kupowania. Ważny jest także drugi wymiar takich zakupów i słuszna idea, która za tym stoi. Robiąc takie zakupy, samemu można poczuć się jak prawdziwa gwiazda!

Celebryci, którzy pomagają

Sklep celebrity2use to nie jest zwykły second hand. Wspierają go znane i lubiane osoby, które nie tylko przekazują na cele dobroczynne swoje kreacje, ale także, korzystając ze swojej popularności, pomagają w docieraniu do coraz szerszego grona odbiorców, dając im dobry przykład.

Do plejady gwiazd wspierających celebrity2use należą: Adam Nergal Darski, Agnieszka Mrozińska, Agnieszka Sienkiewicz, Aleksandra Kwaśniewska, Anja Orthodox, Anna Czartoryska-Niemczycka, Architecture Is A Good Idea, Barbara Pasek, Bastek Czernek, Edyta Herbuś, Enej, Ewa Cichocka, Ewelina Ruckgaber, Grażyna Wolszczak, Grzegorz Halama, Iwona Cichosz, Julia Kamińska, Kamila Rowińska, Katarzyna Bonda, Katarzyna Cichopek, Kazimiera Szczuka, Krzysztof Hołowczyc, Małgorzata Cecherz, Marcelina Zawadzka, Marcin Możdżonek, Maria Niklińska, Marta Karwacka, Marzenia Rogalska, Patricia Kazadi, Paulina Holtz, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Tomasz Kammel.

– Jako klientka celebrity2use dałam drugie życie rzeczom mojej ulubionej aktorki. Pieniądze z kupna zostały przekazane na cele charytatywne, wybrane przez gwiazdę. Ważne jest dla mnie też to, że wspólnie dbamy o nasze środowisko. Zakupy w celebrity2use pomagają innym i jednocześnie wspierają ekologię – mówi Marta Maksymczuk, szczęśliwa posiadaczka rzeczy od swojej idolki, Eweliny Ruckgaber.

 

Anna Czartoryska-Niemczycka

Aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Na scenie występuje również jako wokalistka. Idea celebrity2use jest mi bardzo bliska. Pozwala ona poczuć prawdziwą i długotrwałą satysfakcję z zakupów! Na stronie możemy znaleźć ubrania i dodatki, które należały do znanych osób. Są to rzeczy w świetnym stanie, często unikatowe, szyte na zamówienie, pochodzące od najlepszych polskich i światowych projektantów. Możemy nosić je sami lub obdarować kogoś bliskiego, mając przy tym świadomość, że wydane przez nas pieniądze, przekazane zostaną na szczytny cel. W ten sposób celebrity2use to połączenie mody, troski o środowisko i działalności charytatywnej. Według mnie to jest właśnie prawdziwie nowoczesne podejście do biznesu.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Trenerka autoprezentacji i rozwoju osobistego, szkoleniowiec, mentorka, konsultantka biznesu, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Osoby znane publicznie często otrzymują od projektantów rzeczy, które zakładają jedynie raz do zdjęcia. Ja zawsze od razu pytam, czy mogę przekazać je dalej, żeby komuś w ten sposób pomóc. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takiej inicjatywie. Jest to projekt bardzo mądry, stworzony z sercem. Jest absolutnie trendem światowym. Małgosia wprowadziła na polski rynek i do naszej świadomości myślenie globalne. Powinniśmy mieć więcej takich osób i takich przedsięwzięć. Sama bardzo chętnie kupuję w komisach. Często odwiedzam Atelier Second Life, z którym celebrity2use łączy showroom, i wypatruję tam nowości. Jestem znana z tego, że kupuję w second handach, uwielbiam to! Zawsze znajduję tam najciekawsze rzeczy i wiem, że nigdy nie będę miała na sobie tego, co trzy inne osoby obok. Chciałabym, żeby celebrity2use wspierały wszystkie gwiazdy. Mamy swoją publiczność, followersów, osoby, które – jak w moim przypadku – przychodzą na nasze wykłady czy szkolenia, dlatego mamy również obowiązek przekazywania im tego, co w świecie jest dobre, co świadczy o naszym człowieczeństwie. Do czego zobowiązuje nas nasze znane nazwisko.

Agnieszka Mrozińska

Aktorka teatralna, dubbingowa, filmowa. Wokalistka, tancerka oraz producentka filmowa i telewizyjna. Znana także z ról w najpopularniejszych polskich serialach. Koncept celebrity2use opiera się na pomocy drugiemu. Każdy zakup nie tylko sprawia radość osobie kupującej, ale także jest namacalnym wsparciem dla podopiecznych różnych organizacji, którym prywatnie również pomagam. Z przyjemnością biorę w nim udział i przekazuję swoje ubrania i rzeczy, które jeszcze komuś mogą się przydać. Jest to także doskonały pomysł na prezent. Obdarowując kogoś rzeczą kupioną z drugiej ręki, wiem, że wspieram piękne idee, które za tym stoją. Takie zakupy są nie tylko miłe, ale także przyjazne dla środowiska. Każdy z nas powinien o nie dbać. My robimy to poprzez dawanie rzeczom drugiego życia i przekazywanie ich w dalszy obieg. Ubrania znajdują swoje miejsce w nowych szafach, a ich właściciele cieszą się z unikatowego zakupu.

Małgorzata Ciuksza 

Co-founder oraz CEO solidarnościowego sklepu celebrity2use, który stworzyła wraz z mężem. Z zawodu radczyni prawna, z wykształcenia również psycholożka. Nie kupujmy na siłę niepotrzebnych nikomu rzeczy. Nie dajmy się bezwiednie ponieść silnej fali bezcelowego konsumpcjonizmu. Zamiast tego obdarzajmy się wzajemnie uwagą, miłością i dobrem. Robiąc zakupy, wybierajmy mądrą formę, taką jak ta w celebrity2use. Kupując u nas, dbasz o planetę, bo dostajesz coś, co już zostało wyprodukowane. Dajesz tej rzeczy drugie życie. Jednocześnie Twój zakup pomaga innym, bo wspiera fundacje i stowarzyszenia, które z kolei wspierają potrzebujących – osoby z niepełnosprawnością, wykluczone, skrzywdzone, chore dzieci, zwierzęta. Oni wszyscy potrzebują naszej pomocy.

 

Celebrity2use to nie tylko internetowa platforma sprzedaży ubrań i rzeczy, ale także stacjonarny Showroom w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 53/32.

www.celebrity2use.com
IG: @celebrity2use
FB: www.facebook.com/celebrity2use