Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Międzynarodowa Konferencja Medycyny Informacyjnej i Energetycznej po raz drugi w Poznaniu

Podziel się

Kiedy w 2020 roku Dobrosława Kwiatkowska, prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE, organizowała wraz ze swoim zespołem pierwsze takie wydarzenie w Polsce, nie było wiadomo z jakim spotka się ono zainteresowaniem. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania – konferencja PTMIE przyciągnęła wówczas 300 gości z kraju i ze świata, miała bardzo pozytywne opinie i zyskała duże uznanie międzynarodowych prelegentów.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Sławomir Brandt

Po sukcesie konferencji w 2020 roku podejrzewam, że i tym razem przygotowałaś równie wyjątkowe wydarzenie. Skąd taki pomysł?
Dobrosława Kwiatkowska: Na świecie to nic nowego – pierwsza konferencja medycyny energetycznej w Europie odbyła się już w 1976 roku w Paryżu. Jestem psychosomatolożką, zajmuję się medycyną informacyjną i terapią częstotliwościami. Idea zorganizowania w Polsce takiej konferencji towarzyszyła mi od kilku lat. Wcześniej brałam udział w podobnych konferencjach za granicą – najpierw jako uczestniczka, potem jako prelegentka. W 2019 roku, zachęcona przez stowarzyszenie DGEIM w Niemczech, założyłam Polskie Towarzystwo Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE.

Czym jest medycyna informacyjna i energetyczna?
Energy medicine (ang.) jest integralną częścią medycyny komplementarnej, która stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a nie jej przeciwieństwo. Medycyna energetyczna wykorzystuje konkretne częstotliwości rezonansowe do komunikacji z systemem kwantowym, jakim jest człowiek. Mowa tu o terapii częstotliwościami, polach elektrycznych, polach (elektro-) magnetycznych i świetle. Medycyna informacyjna natomiast bazuje na założeniach fizyki kwantowej i istnieniu pola informacyjnego. Postrzega człowieka jako całość, komunikując się z nim na podstawie wzorców informacji. W obu podejściach uwaga jest skupiona na człowieku, którego organizm ma uzyskać dostęp do swoich naturalnych mechanizmów autoregulacji.

Czy każdy może wziąć udział w tej konferencji?
Nasze wydarzenie adresowane jest zarówno do lekarzy i terapeutów, którzy pragną poszerzyć swoją perspektywę postrzegania istoty ludzkiej o najnowsze odkrycia new science, czyli nowej nauki, jak i do wszystkich osób, których fascynuje holistyczne spojrzenie na człowieka.

Czego możemy się spodziewać po tegorocznej konferencji?
Niekwestionowanym gościem honorowym będzie prof. Gerald Pollack z USA. Światową sławę przyniosły mu przełomowe badania czwartego stanu skupienia wody (EZ water), o czym opowie nam w Poznaniu. Jest autorem uznanych na całym świecie książek, m.in. The Fourth Phase of Water (2013). Nawiązaniem do nieznanych właściwości wody będzie też mój wykład o ludzkiej percepcji w kontekście koherencji wody w organizmach żywych. Czy jesteśmy w stanie przetransformować naszą percepcję tak, by cieszyć się dobrym samopoczuciem? To bowiem, jak postrzegamy siebie i naszą rzeczywistość, ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia. Jak działa nasza świadomość i co na ten temat ma do powiedzenia fizyka kwantowa dowiemy się z wykładu profesora fizyki nuklearnej – Jana Raka z Czech. Ten badacz relatywistycznego pola kwantowego, potrafi mówić w przystępny sposób o skomplikowanych zjawiskach, czym zyskał dużą sympatię publiczności podczas naszej ostatniej konferencji w Poznaniu. O różnych aspektach boreliozy w kontekście medycyny akademickiej, integralnej, energetycznej i homeopatii mówić będzie dr Beatrice Milbert z Francji, która obecnie prowadzi swój gabinet w Genewie, gdzie przyjeżdżają do niej ludzie z całej Europy. O swoich doświadczeniach z pacjentami opowiadać będzie również terapeuta medycyny energetycznej, Jan Fredrik Poleszynski z Oslo. Jego klinika jest jedyną tego typu w Norwegii. Oferuje medyczne metody przyszłości, oparte na energetyce i medycynie zintegrowanej, o czym posłuchamy podczas jego wykładu. Uzdrowić siebie to uzdrawiać świat – taki tytuł nosi wykład Marcusa Schmieke z Niemiec, filozofa, fizyka i twórcy technologii diagnostyczno-terapeutycznej TimeWaver i Healy oraz autora wielu książek. Jakie korzyści wynikają z szeroko pojętej medycyny holistycznej dowiemy się podczas wykładu Romana Nachta, którego przedmiotem będzie medycyna holopatyczna i jej praktyczne zastosowanie. Konferencję zwieńczy pokarm dla ducha – premierowy w Polsce pokaz filmu o hinduskiej filozofce Vimali Thakar – „W ogniu tańczącej ciszy”. Niemiecka reżyserka – Renata Keller – również będzie prelegentką naszego wydarzenia. To jedyna taka konferencja w Polsce, tym bardziej więc cieszymy się, że SUKCES PO POZNAŃSKU będzie po raz kolejny wspierał medialnie nasze przedsięwzięcie.

DATA I MIEJSCE KONFERENCJI:
25. czerwca, Hotel Mercure Centrum, Poznań

BILETY:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/2-Konferencja-PTMIE-Poznan-25-06-2022