Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Młodzi mają głos

Podziel się

Aula II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu po brzegi wypełniła się gośćmi 5. edycji konferencji TEDxIILOPoznań. Prelegenci – uczennice i uczniowie II LO oraz gościnie, dr hab. Iwona Olejniczak oraz dr Monika Shaded, mówili m.in. o historii nauki o klimacie, opowiedzieli, dlaczego zdecydowali się przejść na dietę wegańską, a także zaprezentowali cykl życia gwiazd jako ekscytującą i pełną zwrotów akcji kosmiczną przygodę.

ZDJĘCIA: Archiwum TEDxIILOPoznań

 

Gość honorowy spotkania – Wielkopolski Kurator Oświaty Dr Igor Bykowski wyraził swój entuzjazm dla konferencji zorganizowanej przez licealistów. -Mamy nadzieję, że pokazaliśmy wszystkim gościom, że młode osoby mają wiele ważnych rzeczy do powiedzenia i że, jeśli tylko damy im platformę do tego, aby zabrać głos – stają się ogromną inspiracją – mówił Jakub Dobosiewicz, główny organizator TEDxIILOPoznań 2024. „Zgodnie z tym, co głosi motto TED, idee naprawdę zmieniają wszystko – a nasze wydarzenie zdecydowanie jest tego przykładem” – dodała Eliza Zdych, główna organizatorka konferencji.