Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Modny Poznań

20.08.2019 12:00:00

Podziel się

Rynek mody zmienia się niezwykle dynamicznie. Już 27 i 28 sierpnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbędzie się doroczne święto producentów mody – Targi Mody Poznań. Targi co roku uznawane są za największe wydarzenia branżowe w Polsce.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIA: MTP

Jak będzie wyglądała sierpniowa edycja Targów Mody Poznań?

Karolina Michalak, dyrektor Targów Mody Poznań: To od lat najważniejsze wydarzenie dla branży mody w Polsce, które dwa razy w roku przyciąga najlepszych projektantów i producentów odzieży. Przez dwa dni targów będzie można zapoznać się z ofertą polskich, jak i zagranicznych firm odzieżowych. Prócz intensywnych kontraktacji i biznesowych rozmów, targi mają wymiar merytoryczny. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w Kongresie Fachowców – debacie ekspertów na temat mody. Zebrani paneliści opowiedzą m.in. o nowinkach technologicznych, które należy wykorzystywać, by odnieść sukces w branży fashion, o marketingowych sztuczkach, które pomogą zwrócić uwagę odbiorcy, a w konsekwencji sprzedać towar. Nie zabraknie również pokazów mody prezentujących najnowsze trendy na nadchodzący sezon, które są integralną częścią wydarzenia.

Jaka idea towarzyszyła organizatorom podczas tworzenia koncepcji wydarzenia?

Projektanci i producenci zaprezentują swoje najnowsze, ale też kultowe, charakterystyczne projekty dla swoich marek. Można będzie zakontraktować zarówno odzież, obuwie, jak i akcesoria, które mają szansę podbić polskie ulice i wieść prym w świecie mody. Nowością będzie także moda ekologiczna oraz zrównoważony rozwoju. Pojawią się stoiska wystawców wykorzystujących materiały w pełni organiczne, a temat ten zostanie także poruszony podczas Kongresu Fachowców.

Jakie kolekcje zobaczymy?

Podczas Targów Mody Poznań wystawcy zaprezentują swoje najnowsze projekty na sezon jesień – zima 2019/2020 oraz wiosna – lato 2020. Często są to kolekcje w wersjach premierowych. Wśród licznych elementów odzieży damskiej i męskiej nie zabraknie obuwia oraz dodatków takich jak kapelusze, skarpetki, torebki, paski czy biżuteria. Ważne dla nas jest to, by podczas targów zaprezentować jak najszerszą paletę towarów. Wiemy, że butiki często oferują swoim klientkom tzw. ubranie od stóp do głów, czyli kupując bluzkę można dobrać do niej odpowiednią spódnicę, dopasować torebkę, a całość przyozdobić bransoletką i kapeluszem. Dlatego zależy nam aby klient, który przekroczy nasze progi, mógł w pełni zaopatrzyć swój butik i wyjść od nas jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Czy będzie można kupić wybrane marki?

Targi Mody Poznań to targi o charakterze biznesowym. Nasi wystawcy kontraktują swoje kolekcje z odwiedzającymi ich stoiska przedstawicielami firm, sklepów i butików. Prowadzą tutaj liczne negocjacje, nawiązują relacje z nowymi klientami oraz spotykają się ze stałymi kontrahentami.

Kto należy do grupy odbiorców wydarzenia?

Targi Mody Poznań przeznaczone są dla osób zawodowo związanych z branżą mody – przedsiębiorców, którzy chcą zamówić do swoich butików i sieci handlowych nietuzinkowe i najnowsze kolekcje odzieży, projektantów, poszukujących inspiracji, stylistów, chcących poznać najnowsze trendy oraz blogerów, influencerów, fotografów i dziennikarzy modowych.

Dlaczego warto przyjść wtedy na Międzynarodowe Targi Poznańskie?

Bo wizyta na Targach Mody Poznań to punkt obowiązkowy dla każdego przedstawiciela branży. Dla każdego, kto chce zaopatrzyć się w nowości rynkowe, kto podąża za trendami, lubi bezpośrednie spotkania i chce zdobyć wiedzę, która pomoże mu w pracy. Dwa dni targów dają ku temu najlepszą sposobność.

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu.

Szczegółowe informacje na www.targimodypoznan.pl