Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Neuroport – rehabilitacja przyszłości

Podziel się

Przez półtora roku działalności Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej w Poznaniu przyjął ponad 2 tysiące pacjentów. Były to najczęściej osoby po udarach mózgu, zawałach czy po operacjach ortopedycznych. – Liczba pacjentów potrzebujących rehabilitacji z różnych powodów rośnie, dlatego dynamicznie rozwija się rynek tych usług. Powstają nowe miejsca, zarówno finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i te w sektorze całkowicie prywatnym – mówi Robert Chwiłka, dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży Neuroportu.

TEKST I ZDJĘCIA: Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej w Poznaniu
[współpraca reklamowa]

Na jakie usługi rehabilitacyjne jest największe zapotrzebowanie?
Robert Chwiłka: Naszymi pacjentami najczęściej są osoby po udarach mózgu, zawałach serca, operacjach ortopedycznych, z chorobami neurologicznymi, a także takie, które z racji podeszłego wieku wymagają wsparcia, żeby jak najdłużej cieszyć się sprawnością. To jest część naszej działalności, którą można określić mianem senioralnej. Z pobytów rehabilitacyjnych w naszym Ośrodku korzysta też bardzo duża grupa osób znacznie młodszych, którym zależy na szybkim powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. Są to osoby po wypadkach, urazach, również po operacjach wszczepienia endoprotez, a także młode osoby cierpiące na choroby neurodegeneracyjne, np. stwardnienie rozsiane. Nasi fizjoterapeuci, wykorzystując ogromną motywację pacjentów, starają się tak prowadzić rehabilitację, żeby zawsze osiągnąć jak najlepsze efekty.

Skuteczność i trwałość rehabilitacji to jest chyba to, czego przede wszystkim oczekują pacjenci.
Neuroport jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków rehabilitacyjnych w Polsce. Dysponujemy zespołem świetnych fizjoterapeutów, neuropsychologów, logopedów, dietetyka, pielęgniarek, wykwalifikowanych opiekunów medycznych oraz zapleczem w postaci urządzeń zapewniających rehabilitację robotyczną właśnie po to, żeby uzyskać u każdego pacjenta jak najlepszy efekt rehabilitacji i przywrócić mu maksymalną sprawność. To jest nasza misja i indywidualny cel w przypadku każdego pacjenta, który wybierze nasz ośrodek.

Jaka jest przewaga rehabilitacji wspieranej robotyką nad tą klasyczną wykonywaną przez fizjoterapeutę?
Chciałbym podkreślić, że nic nie zastąpi doświadczenia i wiedzy fizjoterapeuty. To zawsze on jest gwarantem efektu rehabilitacyjnego. Urządzenia, którymi dysponuje Neuroport, są jednak istotnym wsparciem w procesie rehabilitacji. Na przykład Lokomat Pro 6 to nie tylko zwykłe urządzenie do reedukacji chodu – to zaawansowana technologia, która personalizuje terapię dla każdego pacjenta. Lokomat Pro 6 wyposażony jest w bieżnię, która odtwarza realistyczne warunki chodu, a dynamiczny udźwig masy ciała umożliwia pacjentowi swobodne poruszanie się i poprawia funkcje motoryczne. Pacjent korzysta z zaawansowanej ortezy, która zapewnia prawidłowy wzorzec chodu i dynamiczne odciążenie. Urządzenie jest wyposażone w system FreeD Pelvic umożliwiający rotację pacjenta, co dodatkowo wspomaga terapię i zwiększa mobilność. W czasie sesji na Lokomacie pacjent jest nieustannie monitorowany przez doświadczonego fizjoterapeutę, który dostosowuje parametry terapii do indywidualnych potrzeb.

Na czas rehabilitacji Neuroport staje się „drugim domem” pacjenta. Na co w nim, oprócz rehabilitacji, może liczyć?
Już w fazie projektowania Neuroportu architekci uwzględnili wszystkie potrzebne funkcje, które musi spełniać tego rodzaju placówka. O słuszności tych założeń, jakości wykonania, funkcjonalności niech świadczy fakt, że Zawieja Studio – zespół architektów, którzy zaprojektowali nasz ośrodek, zdobyło wyróżnienie w Konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2023 w kategorii wnętrze. To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla architektów Zawieja Studio za ich kreatywność i doskonałe wyczucie potrzeb pacjentów. Neuroport to komfortowa przestrzeń, stworzona tak, żeby sprostać potrzebom pacjentów z różnymi dysfunkcjami. Wszystko, począwszy od zastosowanej kolorystyki, poprzez naturalne materiały użyte do wykończenia wnętrz, po wyposażenie odpowiadające wszelkim wymaganym normom, podporządkowane jest zapewnieniu najwyższego komfortu pacjentom. Wspólne otwarte przestrzenie bez barier z licznymi udogodnieniami, wygodne dwuosobowe pokoje z łóżkami rehabilitacyjnymi dają możliwość odpoczynku po intensywnej rehabilitacji.
W rehabilitacji czas to zdrowie. Dlatego zapraszamy do Neuroportu. Tutaj czasu nie marnujemy. 

 

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji
Neurologicznej i Senioralnej
Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590,
e-mail: recepcja@neuroport.pl.

www.neuroport.pl