Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nickel Resort & Spa Szklarska Poręba gościnność na wysokim poziomie, doświadczenia bez granic

Podziel się

Inwestowanie to biznes, ale można z niego również uczynić sztukę. Jeżeli wybierzesz taką formę lokowania swoich pieniędzy, która oprócz przyjemnego zysku na koncie przyniesie także estetyczną satysfakcję i przyjemność, to zysk masz podwójny. Inwestując w apartament w Szklarskiej Porębie, w pakiecie otrzymujesz niezapomniane doświadczenia będące sumą pięknej architektury i górskiej przyrody.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
WIZUALIZACJE: Nickel Development
[współpraca reklamowa]

W miękkim uścisku Wysoczyzny Śląskiej ukryta jest perła górskiej przyrody – Szklarska Poręba. Początki tej malowniczej miejscowości związane są z przemysłem szklarskim, który rozwinął się w okolicy. To właśnie tutaj, w pięknych okolicach Gór Izerskich, zaczęto wydobywać surowce naturalne, takie jak kryształowy kwarc i inne minerały, używane później do produkcji szkła. Wraz z rozwojem przemysłu szklarskiego, miasteczko zaczęło przyciągać coraz więcej osób związanych z tą branżą, jednocześnie kształtując unikalny charakter tego miejsca. Po drugiej wojnie światowej Szklarska Poręba i jej okolice zaczęły się odbudowywać, a najpiękniejsza jej część – Biała Dolina, stała się atrakcyjnym miejscem dla turystów. Położone u stóp masywu Szrenicy miasteczko jest otoczone wysokimi górami, z których wypływają strumienie i potoki, tworząc wodospady i kaskady. Rzeźba terenu pokryta bujnym lasem sprawia, że każdy zakątek doliny jawi się jako prawdziwy raj dla miłośników spacerów, trekkingu i oczywiście sportów zimowych. Na turystycznych szlakach przyjezdnym towarzyszy Duch Gór, władca Karkonoszy, którego liczne podobizny można spotkać na każdym kroku.

Górski styl i biofiliczny design
W tym niezwykłym i pełnym uroku miejscu Nickel Development rozpoczyna budowę kolejnego obiektu z sieci apartamentów wypoczynkowych – Nickel Resort & Spa Szklarska Poręba. Za projekt całego obiektu, który będzie realizować wizję idyllicznej wioski, odpowiada prestiżowa pracownia Q2 Studio, specjalizująca się w projektowaniu hoteli i apartamentów wypoczynkowych. Inspiracje z lokalnego otoczenia, architektura, biofiliczny design, a także holistyczne podejście do gościnności i obsługi gości, to główne wyróżniki obiektu. W centrum inwestycji znajdzie się unikalny bulwar wewnętrzny, który swoim charakterem i funkcjonalnością będzie zachęcał do spędzania czasu na terenie kompleksu. Zarówno do inwestorów, jak i gości, przemówi całoroczna, pełna oferta wypoczynkowa, obejmująca baseny i wodne atrakcje, saunarium, strefę spa i wellness, a także udogodnienia w postaci rowerowni i narciarni. Kreatywne przestrzenie dla dzieci zachęcą rodziny do wypoczynku w tym miejscu, a wspólny czas dodatkowo urozmaici zaprojektowany na dachu taras oraz letnie kino. W obiekcie wydzielone zostaną strefy publiczne, prywatne i półprywatne, a także strefy ciszy. Zarówno apartamenty, jak i części wspólne, zostaną wykończone materiałami pochłaniającymi dźwięk. Pojawią się tapety, przestrzenne formy, miękkie meble i obicia tapicerskie. Nawiązaniem do twórczości lokalnych artystów będą obecne w przestrzeni resortu formy strukturalne i plecione. Koncept wnętrz, posługujący się językiem gór, wywoła w gościach poczucie bliskości natury i regionalności, a zastosowane motywy przybliżą wszystkim historię tego miejsca.

Must see & must experience
Szklarska Poręba to nieustannie rozwijający się ośrodek turystyczny, przyciągający miłośników górskich wędrówek, sportów zimowych oraz osoby pragnące odpocząć w otoczeniu niezwykłej przyrody i pięknych krajobrazów Gór Izerskich. Górski sezon to już teraz nie tylko zima i lato, gdyż miłośników tutejszego klimatu można spotkać także wiosną i jesienią. Szczególnie o tej porze roku miejsce nabiera dodatkowego uroku, gdyż Biała Dolina przeobraża się w malowniczą mozaikę czerwieni, pomarańczy i złota, z którymi kontrastuje zieleń mchów. Całorocznym atutem jest tutaj klimat, który porównywany jest do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m nad poziomem morza. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu pozwalają na szybką wymianę mas powietrza, a specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska Gór Izerskich. Mnogość turystycznych, estetycznych i zdrowotnych walorów to podstawa, dla której turyści tak chętnie odwiedzają Szklarską Porębę. Nickel Development dodaje do tego wrażenia, jakich będzie można doświadczać, przebywając w kompleksowo urządzonych apartamentach. Większość z nich będzie posiadała balkony lub tarasy i w zależności od powierzchni jeden lub dwa pokoje z aneksem śniadaniowym. Każdy z apartamentów będzie posiadał ogrzewanie podłogowe i klimatyzację. Zaprezentowane walory sprawiają, że inwestor będzie miał możliwość czerpać przychody z najmu przez cały rok, a doświadczony operator hotelowy  VHM Management zadba o wysoką rentowność najmu.