Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowe Obozowe Przygody na 2024

Podziel się

Jak atrakcyjnie, a zarazem mądrze i bezpiecznie wypełnić dzieciom czas wakacji? Koniec wiosny to – jak co roku – czas, w którym głowy wielu rodziców zaprzątają myśli o letnim wypoczynku ich pociech. Zarówno tych, które dopiero zaczynają przygodę ze szkołą, jak i tych, które za rok czy dwa wejdą w dorosłość. Z gotowymi rozwiązaniami od lat przychodzi Obozowa Przygoda.

 
TEKST I ZDJĘCIA: Materiały organizatora
[współpraca reklamowa]

Ten na wskroś wielkopolski organizator letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w kolejny sezon wakacyjny wchodzi z powiększoną ofertą obozów i kolonii. Gdzie?

Zagranica z nowościami
To będą kolejne wakacje, na które Obozowa Przygoda zabierze młodzież za granicę. – Mamy dwa sprawdzone kierunki: Hiszpanię i Grecję – mówi Krzysztof Kassner, właściciel Grupy Przygoda. – Dla młodzieży to nie tylko atrakcyjny wypoczynek nad ciepłymi morzami w grupie rówieśników, ale często także pierwsza zagraniczna wyprawa bez rodziców i okazja do sprawdzenia i szlifowania znajomości języka angielskiego.
Tegoroczne nowości to Italy Camp – obóz we Włoszech i przygoda Gruzja Adventure.

We Włoszech młodzież najwięcej czasu spędzi w regionie Abruzja. Ich bazą stanie się turystyczne miasteczko Martinsicuro z piękną plażą i dnem o łagodnym nachyleniu. Obozowicze zostaną zakwaterowani w trzygwiazdkowym hotelu, w pokojach 3- i 4-osobowych. W programie mają także zwiedzanie Rzymu z jego najbardziej rozpoznawalnymi zabytkami, Watykan, rezerwat przyrody Sentina i zabawę w aquaparku.

Program Gruzja Adventure to prawdziwa przygoda, która rozpocznie się w Kutaisi, a zakończy nad Morzem Czarnym. Po drodze m.in. Jaskinia Prometeusza, Kanion Martvili, górska Mestia, wędrówka pod lodowiec Chalaadi, wyprawa konna, zapora wodna Inguri, Batumi i delfinarium, a także wieczorne atrakcje (dyskoteka, wieczór filmowy). Młodzież będzie zakwaterowana w hotelach w Kutaisi (4*), Mestii i Kobuleti, w 3- i 4-osobowych pokojach.

Wszystkie obozy zagraniczne są przeznaczone dla młodzieży w wieku od 11 do 17 lat. Transport odbywa się samolotem, więc ośmiodniowy obóz to faktycznie osiem dni atrakcji rozpoczętych i zakończonych lotem – inaczej niż w przypadku obozów z dojazdem autokarem, gdzie pierwszy i ostatni dzień to przejazdy.

Znak rozpoznawczy: obozy pod namiotami

Obozy zagraniczne cieszą się rosnącym powodzeniem, ale to obozy pod namiotami stały się znakiem rozpoznawczym Obozowej Przygody. To od nich się zaczęło, a dzieciaki szybko podchwyciły sposób spędzania wakacji dobrze znany ich rodzicom – ku uciesze tych ostatnich.

Największą popularnością cieszy się Fun Camp. – To najbardziej klasyczny z naszych obozów przygodowych – tłumaczy Artur Natoniewski, kierownik Obozowej Przygody. Organizujemy go w Smerzynie na Pałukach i w Kuźnicy na pograniczu województw Łódzkiego i Śląskiego. Obozy trwają siedem, osiem lub dziesięć dni i są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od ośmiu do piętnastu lat. W obydwu miejscach uczestnicy śpią pod namiotami, a w Kuźnicy do wyboru są także domki.

Oprócz „klasycznego” Fun Campu zaplanowane są także obozy survivalowo-paintballowe Wild Camp w Kuźnicy i w Podgajach na północy Wielkopolski. Uczestnicy poznają sposoby przetrwania w lesie, nauczą się krzesać ogień, maskować, gotować na ognisku, budować szałas czy tratwę, udzielać pierwszej pomocy. W programie są także gry terenowe, poszukiwanie skarbów wykrywaczami metali, bitwa o flagę i inne atrakcje.

Tegoroczna nowość to Military Camp – obóz militarny w Podgajach. Tu odnajdą się pasjonaci wojska. – W programie mamy między innymi strzelnicę i przejażdżkę czołgiem na poligonie w Bornem Sulinowie – wyjaśnia Krzysztof Kassner. – Oprócz tego nocne manewry wojskowe, kuchnię polową, nocne warty, wspinaczkę linową, pionierkę obozową i inne zajęcia, które pozwolą młodzieży sprawdzić, czy wojsko może być faktycznie ich drogą. Nawet jeżeli okaże się, że nie, na pewno przydadzą się umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, używania narzędzi, poruszania się w terenie czy – po prostu – zaprawa w samodzielności.

 

Klasyki: morze i góry

Wiele dzieci i ich rodziców bierze jednak pod uwagę tylko „klasyczne” kierunki wakacyjne: morze lub góry. – Mamy tego świadomość, dlatego proponujemy również takie obozy i kolonie – mówi Artur Natoniewski. – Tak jak w ubiegłym roku są to sprawdzone już ośrodki w Łebie i Pogorzelicy oraz w Zakopanem.

W górach Obozowa Przygoda ma na najbliższe lato cztery propozycje: rekreacyjną kolonię Tatry Camp, kolonię przygodową Adventure Camp, kolonię artystyczno-rekreacyjną Art Camp i obóz z elementami języka angielskiego Anglo Camp. Bez względu na „specjalizację” uczestnicy każdego z nich mają zapewnione w programie poznawanie Zakopanego, wizytę w Termach Chochołowskich i dużo zajęć na świeżym powietrzu.

Z kolei nad morzem można wybrać rekreacyjną kolonię lub obóz Sea Camp, kolonię artystyczno-rekreacyjną Art Camp lub obóz z elementami języka angielskiego Anglo Camp. Tu także nie zabraknie wycieczek i rozrywki.

Jak usamodzielniać malucha?

Rodzice młodszych dzieci często zastanawiają się, kiedy nadchodzi dobry moment na pierwszy samodzielny wyjazd. – To kwestia bardzo indywidualna – tłumaczy Krzysztof Kassner, który sam jest tatą czwórki dzieci. – Kadra obozowa jest przygotowana także na trudne sytuacje i niemal na każdym turnusie zdarza się, że jedno – dwoje dzieci opuszcza obóz, bo okazuje się, że jest jeszcze za wcześnie. Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze, a jednym z zadań kadry jest wspieranie dzieci w trudnych momentach i pozytywne wzmacnianie.

Dla najmłodszych dostępny jest Kids Camp – kolonia dla malucha w Smerzynie. To propozycja dla dzieci od szóstego do dziesiątego roku życia. W czasie tygodniowego pobytu w domkach mają mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu: zajęcia aktorskie, tworzenie bazy obozowej, tworzenie prac przestrzennych, talent show, targi drużyn i inne. Przede wszystkim to jednak trening kompetencji społecznych i (najczęściej) pierwszy wyjazd wakacyjny bez rodziców.

Detoks od ekranów

Flagową obietnicą Obozowej Przygody od samego początku jest detoks od smartfona. Każdy z obozów i każda z kolonii zaplanowane są tak, by dzieci nie myślały o smartfonie. – I to się udaje – tłumaczy kierownik Obozowej Przygody. – Atrakcyjność programu sprawia, że dzieci zapominają o ekranie, a kiedy przychodzi codzienny czas na telefon do rodziców, bardzo często są to krótkie informacje typu „mamo, żyję”, „mamo jest fajnie, pa” i faktycznie zaraz potem jest to „pa”.

Telefony na początku pobytu deponowane są u wychowawców grup. Dzieci otrzymują je codziennie po południu na mniej więcej pół godziny, by mogły zadzwonić do rodziców.

 

Bezpieczeństwo

Rozwojowi oferty nieustannie towarzyszy rozwój kadry, która zapewnia opiekę obozowiczom. – W tym roku nasz zespół pracujący bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą powiększył się o sześć osób – mówi Krzysztof Kassner. – Jak co roku zorganizowaliśmy dla nich trzydniowe szkolenie w należącym do naszej Grupy Słoneczna Przygoda ośrodku agroturystycznym Sielska Osada na Pojezierzu Drawskim. Były to między innymi warsztaty z psychologiem obejmujące budowanie relacji i rozwiązywanie konfliktów, zajęcia praktyczne z ratownictwa wodnego – szczególnie w kajaku, organizacji spływu kajakowego i rajdu rowerowego, zabaw, pląsów i śpiewu wokół ogniska. Oczywiście rekrutujemy osoby legitymujące się doświadczeniem, ale – po pierwsze – mamy potrzebę budowania i przekazywania własnych, wysokich standardów, a po drugie – przypominania i ćwiczenia zasad bezpieczeństwa i pracy w grupie nigdy dość.

Wszystkie obozy i kolonie organizowane przez Obozową Przygodę mają nadzór lokalnego kuratorium oświaty i sanepidu i są przez nie kontrolowane. Kierownik obozu dwukrotnie w ciągu dnia kontaktuje się ze strażą pożarną, potwierdzając bezpieczeństwo miejsca i przekazując stan liczbowy obozowiczów. Każdy z ośrodków, w których dzieci śpią pod namiotami, ma także murowany budynek, w którym uczestnicy mogą schronić się w razie potrzeby.

Każdego dnia rodzice otrzymują także zestaw zdjęć z obozu, na którym przebywa ich dziecko – dostępne są w zamkniętej grupie.

 

 

Łatwo zarezerwować

Wszystkie obozy i kolonie wraz z dokładnymi opisami można znaleźć pod adresem www.obozowaprzygoda.pl. Tam także dostępne są formularze rezerwacyjne – rezerwację można dokonać z dowolnego miejsca, nie wychodząc z domu. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać pod numerem 799 399 054 i pod adresem rezerwacje@obozowaprzygoda.pl.

Od ceny rezerwacji można uzyskać rabat. Najwyższy – 100 zł – mają stali klienci – obozowicze, którzy już korzystali z oferty. Ale nic straconego. Jeżeli namówisz dwóch znajomych, we trójkę odbierzecie zniżkę 50 zł (dla każdego) za wspólną rezerwację. A jeżeli zapisujecie rodzeństwo, każde z dzieci otrzyma po 30 zł zniżki.

Organizator z doświadczeniem

Obozowa Przygoda jest częścią działającej od 17 lat Grupy Słoneczna Przygoda. Należą do niej także: biuro podróży i multibrandowy salon sprzedaży agencyjnej czołowych touroperatorów Słoneczna Przygoda oraz salony franczyzowe Coral Travel Poland i Rainbow Tours, organizator wycieczek szkolnych Szkolna Przygoda, organizator turystyki i wydarzeń dla biznesu – Biznesowa Przygoda oraz Sielska Osada – agroturystyka premium na Pojezierzu Drawskim. Kolejna specjalistyczna marka dołączy do grupy już wkrótce.