Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Nowoczesny Poznań: budynki, które robią wrażenie!

31.08.2021 11:32:39

Podziel się

Choć w wielu zakątkach Poznania doskonale czuć ducha historii, to na jego mapie można znaleźć również obiekty, które ewidentnie reprezentują aktualne czasy. To niezwykłe budowle, które swoim architektonicznym rozmachem górują nad miastem i silnie oddziałują na jego panoramę.

Bałtyk – stare z nowym w zgodzie i harmonii

Bałtyk jest jednym z najbardziej znanych poznańskich biurowców. Jego nazwa pochodzi od historycznego już kina „Bałtyk”, które znajdowało się właśnie tutaj. Co go wyróżnia? Wyjątkowa bryła, która z każdej perspektywy wygląda nieco inaczej. Bałtyk sąsiaduje z Concordia Design. Oba budynki połączone są Przystanią Sztuki. To płynna konfrontacja dwóch światów, która – trzeba przyznać – udała się znakomicie.

 

 

Pixel – z szacunkiem do natury

Biurowiec Pixel to siedziba grupy Allegro, ale znany jest nie tylko z tego względu. Dzięki niezwykłym połączeniom i prawdziwie innowacyjnemu projektowi, ogłoszono go najbardziej ekologicznym budynkiem w Poznaniu. To miejsce, które wydaje się mówić do pędzącego świata: „zwolnij”. Zieleń, place zabaw dla dzieci pracowników budynku, wiaty na rowery, by móc pozwolić sobie na bardziej eko dojazd do pracy. To kawałek spokojnej, cichej i szanującej środowisko przestrzeni w sercu miasta.

Dworzec PKP

Rozbudowa i modernizacja dworca kolejowego w Poznaniu była związana z odbywającymi się w Polsce w 2012 roku Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Tuż przed nimi nastąpiło uroczyste otwarcie węzła komunikacyjnego o imponującym wyglądzie. Co ciekawe, dworzec obsługuje ok. 20 milionów podróżujących rocznie i często to klasyfikuje go na pierwszym miejscu w Polsce. Wizualnie dworzec w Poznaniu to ciekawa, owalna bryła. Znaczenie dla miasta – ogromne. Dzięki podróżującym i zlokalizowanej obok galerii handlowej Avenida, tak wiele się tu dzieje każdego dnia!

Towarowa 39

Na tej liście absolutnie nie może zabraknąć ulicy Towarowej 39 i największego budynku mieszkalnego na mapie Poznania. To aż 27 pięter nowoczesnej architektury, która sąsiaduje z budynkiem Dworca Głównego. W ścisłym centrum Poznania stworzono budynek odpowiadający dzisiejszym czasom i przyciągający uwagę. Swoje miejsce na Ziemi znajdą tutaj ci, którzy lubią być w ciągłym ruchu i cenią sobie bliskość miejskiego zgiełku. W dodatku to apartamentowiec dla wymagających – piękny taras, siłownia, wiele lokali usługowych, a przy tym nowoczesny wygląd.

Takich budynków jest w Poznaniu znacznie więcej ….

ANNA NOWOTNA-NADZIEJKO

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Z turystyką biznesową związana jest od 20 lat.Organizuje podróże biznesowe i misje gospodarcze, wyjazdy indywidualne, motywacyjne i integracyjne, eventy, szkolenia oraz wyprawy nurkowe i narciarskie. Tworzy okazje do zacieśniania relacji biznesowych, znajdywania inspiracji i zdobywania doświadczeń. Od ponad 14 lat zarządza biurem podróży Sky Dreams, które stworzyła z myślą o realizacji marzeń tych, którzy chcą poznawać magiczne zakątki świata w ciekawy i ambitny sposób. Zorganizowała ponad 350 eventów i wyjazdów do 80 krajów dla ponad 25 000 osób.