Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Oddech po horyzont

02.03.2021 10:59:58

Podziel się

Entuzjaści miejskich rozrywek nie wyobrażają sobie życia na przedmieściach, z dala od tętniącego życiem Poznania. Czy jednak mieszkanie w mieście musi być synonimem pośpiechu, hałasu, braku przestrzeni i wolności? Z pewnością można znaleźć miejsce do życia, które zaskakuje swobodą, możliwościami i dawką wrażeń na odpowiednim poziomie.

Tekst: Agnieszka Jaworska-Goździewska
Zdjęcia: Nickel Development Sp. z o.o.

Lubię miasto

Ponad 500-tysięczna metropolia o charakterze globalnym przyciąga swoimi licznymi atutami tych wszystkich, którzy oczekują rozwiniętej infrastruktury transportowej, możliwości pracy w międzynarodowych firmach, ale także dostępu do kultury, wysokiej klasy obiektów sportowych czy organizacji imprez o znaczeniu międzynarodowym. Poznań, jako centrum ponad milionowej aglomeracji, swoją różnorodnością i wieloma możliwościami sprawia, że szukają w nim swojego miejsca mieszkańcy ościennych gmin, miast i województw. Przyjeżdżają tutaj na studia lub do pracy i często zostają na długie lata.

Cały ten zgiełk

Każda z poznańskich dzielnic posiada swój urok i walory, które dla jej mieszkańców stanowią wartość najwyższą. Niezaprzeczalnym wyróżnikiem Piątkowa jest doskonała komunikacja dzielnicy z centrum. Liczący 8,1 km odcinek bezkolizyjnej trasy tramwajowej (PST) codziennie zawozi mieszkańców dzielnicy do pracy czy na uczelnie, by po pełnym aktywności dniu przywieźć ich wieczorem do domu. A jaki jest ten dom? Możesz wybrać najlepszy z możliwych. Wyrosły u zbiegu ulic Wojciechowskiego i Lechickiej START PIĄTKOWO to nowoczesny wieżowiec w dobrze urządzonej, bogatej w infrastrukturę dzielnicy Poznania. Budynek osiągnął wymaganą wysokość i jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytkowania. 

Relaks po całym dniu

Nowoczesny budynek został zaprojektowany w taki sposób, by ze zdecydowanej większości mieszkań roztaczał się widok na wschód lub zachód. Mieszkania na pierwszym piętrze posiadają tarasy, te od drugiego do szóstego – balkony, a lokale od siódmego do piętnastego piętra loggie (niektóre nawet dwie). Wysokie mieszkania (2,71–2,88 m) oraz duże przeszklenia gwarantują dużą dawkę naturalnego światła, a przede wszystkim dają niczym niezmącony widok na Poznań. Największą jego wartością jest zmienność. Budzące się wiosną miasto wprawia nas w dobry nastrój, gdy z aromatyczną kawą, siedząc w loggii, z niecierpliwością oczekujemy atrakcji dnia. Latem, gdy metropolia oddaje gromadzone w ciągu dnia ciepło, szukamy wieczorem relaksu i wytchnienia na miękkich poduszkach wygodnych tarasowych kanap i foteli. Feeria barw, nieregularne obszary ciepłych jesiennych odcieni pozwalają doświadczać najprzyjemniejszych aspektów tej schyłkowej pory roku. Wreszcie zimą, gdy z bliska Poznań jest szary i bezbarwny, panorama oglądana z wysokości daje zupełnie inne odczucia. Jednolite dotychczas kępy zieleni odsłaniają poznańską architekturę i miejskie ulice. Pejzaż miasta zmienia się na naszych oczach, pulsuje różnorodnością, rozświetla się wieczorną łuną, by ledwie migotać nad ranem. Nigdy nie jest jednostajnie i nudno.

Miejski pejzaż

Nowe budynki, wyrastające często jeden obok drugiego, zabierają naszą intymność. Zaglądający przez okna sąsiad oraz dochodzące zewsząd hałasy nie pozwalają w pełni cieszyć się domową swobodą. Brak widoku na zieleń, monotonia za oknem mogą powodować apatię i zniechęcać do aktywności. Dlatego warto rozważyć zakup mieszkania w wolno stojącym budynku, z przestrzenią wokół. Widok na pulsujące światłem miasto na każdym zrobi wrażenie. Na osoby pracujące w domu, otwarta przestrzeń przed oczami zadziała inspirująco: z jednej strony ostro wyrysowane dzielnice, z drugiej – rozmyte zielone przestrzenie. Wracającym zaś wieczorem, szukającym wytchnienia, miejska iluminacja poprawi nastrój, a srebrzysta poświata księżyca – przyniesie ukojenie. W zależności od preferencji możesz wybrać mieszkanie, w którym poranny brzask będzie budził Ciebie do życia. Jeżeli jednak wolisz dłużej pospać, a wieczorem czujesz się ożywiony – wybierz mieszkanie z zachodnią ekspozycją i loggią, z której będziesz mógł podziwiać zachody słońca. Niezaprzeczalnie Twój dom jest Twoją prywatną przestrzenią, manifestacją niezależności i autonomii. Powinieneś zatem zrobić wszystko, aby czuć się w nim możliwie najlepiej. Wystarczy określić swoje potrzeby, wybrać to, co najlepsze i cieszyć się życiem w tym niezwykłym mieście.

 

Biuro Sprzedaży

Nickel Development
ul.Piątkowska 110, Poznań

tel. +48 506 175 176

e-mail: sprzedaz@nickel.com.pl

www.nickel.com.pl