Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Osiedle Hawelańska – i chcesz tu żyć

20.09.2018 12:00:00

Podziel się

Osiedle Hawelańska to budynki otoczone starymi, pięknymi drzewami, z parkingiem naziemnym i patio, położone w spokojnej, ale doskonale skomunikowanej z centrum Poznania, dzielnicy Winogrady. Ukryta za starodrzewiem inwestycja, wyłania się zza drzew zupełnie niespodziewanie i swoim pięknem architektonicznym, oczarowuje nawet najbardziej wymagających klientów. Zadzierając głowę można podziwiać nowoczesne, pełne energii i charakteru budynki. Właśnie ruszyła sprzedaż II etapu.

ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

– Kiedy przyjechaliśmy tutaj pierwszy raz z mężem, nie kryliśmy swojego zaskoczenia – mówi Katarzyna, mieszkanka osiedla. – Budynki wyglądały jeszcze lepiej niż na wizualizacjach. A to naprawdę się nie zdarza zbyt często. I co nas najbardziej urzekło? Cisza. Proszę posłuchać jaki tutaj jest spokój. Rzeczywiście. Choć osiedle położone jest kilkaset metrów od ulicy Naramowickiej przed budyniem jest cicho i spokojnie. Nawet na patio, na którym przygotowano profesjonalne place zabaw dla dzieci. – Dla mnie to było ważne. Przede wszystkim myśleliśmy z żoną o mieszkaniu położonym wygodnie komunikacyjnie, ale i tak najważniejsza była nasza prywatność i bezpieczeństwo naszego dziecka – mówi tata 4-letniego Adasia. – Na Osiedlu Hawelańska znaleźliśmy to czego szukaliśmy przez wiele tygodni. Opłacało się nachodzić i naszukać.

Bezpieczne patio

Dzięki układowi budynków ludzie nie zaglądają sobie do okien, a patio to bezpieczne podwórko, na którym mogą spędzać czas najmłodsi mieszkańcy, a rodzice mogą odpocząć na ławkach. – Przypominają mi się lata mojego dzieciństwa – mówi klientka odwiedzająca osiedle. – Przed moim blokiem też był wielki plac zabaw. Zawsze stawaliśmy pod blokiem i na hasło wołaliśmy „mamo!”. I tak pokazywało się kilka mam w oknach.

Takie osiedla to dzisiaj rzadkość. Liczy się każdy metr kwadratowy. A tu pomyślano o komforcie mieszkańców. Tych dużych i małych. – Jest tutaj kilkaset mieszkań jednak nie ma wrażenia ścisku. Dziedziniec, który powstał w środku sprawia, że jeden drugiemu w okna nie zagląda – mówi kierownik budowy Andrzej Borowczyk. Ściany budowane są z silikatów, a to najlepszy materiał jeśli chodzi o zapewnienie ochrony przed hałasem. Do tego docieplenie zewnętrzne ze styropianu i zastosowanie okien o podwyższonych parametrach izolacyjności akustycznej, co gwarantuje mieszkańcom wysoki komfort zamieszkania.

Bogata infrastruktura

Mieszkania mają balkony o powierzchni nawet 14 m. kw. Parterowe mieszkania mają ogródki od 15,53 m. kw. do 77,05 m. kw. Posiadają oddzielne kuchnie lub aneksy kuchenne. Do wyboru są różne metraże, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe. Osiedle Hawelańska położone jest blisko terenów zielonych i rekreacyjnych, jak Park Cytadela i Dolina Warty. Mieszkańcy mają także zapewnione miejsca postojowe. Bogata jest także infrastruktura handlowo-usługowa. Sklepy, apteki, szkoły, przedszkola i restauracje są położone w pobliżu osiedla.

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania często była ciężkie. Osiedle Hawelańska powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenie dewelopera, który na rynku poznańskim działa od 2006 roku. Wsłuchiwanie się w głos klientów jest najważniejszy. – Odpowiadamy na potrzeby ludzi, którzy inwestując pieniądze chcą mieć pewność, że ulokowali je najlepiej i we właściwym miejscu – mówi Adam Grynhoff,prezes GGW Development. – Zadowolenie naszych klientów to nie tylko nasza najlepsza reklama, to także największa satysfakcja.

– Szanujemy otaczającą przyrodę i podczas budowy zachowujemy drzewa znajdujące się na terenie inwestycji. Ponadto, cały czas sadzimy nowe drzewa i krzewy, by na naszym zamkniętym osiedlu było przyjemnie zielono – mówi Adam Grynhoff. – Co nas odróżnia od innych deweloperów, to dbanie o przestrzeń mieszkańców. Nie budujemy „okno w okno”. Na dziedzińcu mamy 80 metrów odległości między budynkami w jedną stronę, a w drugą ponad 40.

Osiedle Hawelańska to pewnego rodzaju enklawa. Małe państwo, które powstało w środku wielkiego miasta. Osiedle jest zamknięte i monitorowane. Dojazd na osiedle z samego centrum Poznania zajął 15 minut. I to w godzinach szczytu komunikacyjnego. – Urodziliśmy się z żoną w Poznaniu i tutaj chcieliśmy zostać – mówi Tomasz, który kupił mieszkanie w pierwszym etapie Osiedla Hawelańska – Zupełnie przez przypadek dowiedzieliśmy się o tym miejscu. Tak naprawdę dopiero zaczynaliśmy się rozglądać za własnym M. To znajomi nas namówili, żebyśmy razem pojechali obejrzeć mieszkania. Już nam się nawet nie chciało więcej szukać. Od samego początku poczuliśmy, że to jest nasze miejsce w Poznaniu.

www.hawelanska.pl