Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

OSIEDLE NATURAMA - wyrazista architektura w naturalnej oprawie

Podziel się

Poznański Stary Strzeszyn to miejsce magiczne. Dawna wieś szlachecka z XIV wieku, z młynem, w kolejnych wiekach z gorzelnią, mleczarnią i cegielnią, stanowi dzisiaj jeden z bardziej zielonych i urozmaiconych przyrodniczo obszarów Poznania. Obok Jeziora Strzeszyńskiego mamy tutaj Stawy Strzeszyńskie, Strumień Strzeszyński zasilający wody Bogdanki, czy aleję drzew mieszanych przy ul. Biskupińskiej. W tym urokliwym miejscu, Nickel Development buduje Osiedle NATURAMA.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development

Przywołane dęby i jesiony mają ponad 120 lat. W czasie, gdy je sadzono rozkwitała kultura młodopolska, a Władysław Reymont pokazywał w swojej powieści „Chłopi” powracającą sekwencję pór roku jako jeden ze sposobów odmierzania czasu, zawierający w sobie zarówno zmienność, jak i stałość. Taka cykliczność to jeden z większych atutów Strzeszyna. Bogata we florę okolica zmienia się wraz z nastawaniem kolejnych pór roku, dając mieszkańcom pełne barw i zapachów widowisko. Pośród tego wyjątkowego krajobrazu powstaje Osiedle NATURAMA, którego ponadczasowa architektura ukazuje statyczny ład, a założona wielopokoleniowość mieszkańców linearny ciąg. Te czasy, niczym w Macondo G.G.Marqueza przenikają się i oddziałując na siebie tworzą niezwykłe miejsce do życia.

MAGIA SPOKOJNEGO ŻYCIA
Jeżeli przy wyborze mieszkania za najważniejsze uzna się bliskość natury, to Strzeszyn nie będzie miał zbyt licznej konkurencji. Osiedle Naturama zaprasza człowieka zanurzonego w miejskim zgiełku, ale tęskniącego za codziennym obcowaniem z przyrodą. Na to przyjazne, budowane między ulicami Suwalską i Koszalińską, osiedle zwrócą uwagę zarówno rodziny z dziećmi, miłośnicy sportu i rekreacji na świeżym powietrzu jak i aktywni seniorzy. Jezioro Strzeszyńskie, dostępne w odległości kilkunastu minut spacerem, otoczone lasem liściastym i sosnowym, zainspiruje do rodzinnych wędrówek. Teren wokół akwenu zachęci do uprawiania nordic walking, spacerów z psem, a piaszczysta, rozległa plaża, pomosty i strzeżone kąpielisko przyniesie wiele uciechy najmłodszym.

DOBRA ARCHITEKTURA NA LATA
Osiedle NATURAMA to gra spójnych stylistycznie budynków, o podobnej formie, ale zróżnicowanych elewacjach. Zostaną one wykończone thermo sosną skandynawską o miodowo-brązowej barwie, które pięknie patynuje, zyskując z czasem srebrzysty połysk. Obok sosny pojawią się panele elewacyjne z efektem 3D – Equitone, których struktura pozwoli światłu na grę cieni, nadając budynkom różne oblicze – zarówno w ciągu dnia, jak i przy zmieniających się porach roku. Prosta w formie, ale szlachetna zabudowa ze skośnymi dachami i odpowiednie odległości między budynkami sprawią, że mieszkania na Strzeszynie nawet po latach będą stanowić obiekt pożądania wśród koneserów wygodnego życia w przyjaznym otoczeniu. Pośrodku osiedla zaprojektowano budynek z funkcją usługową, w których mogą się znaleźć kawiarnie i restauracje. Całości dopełnią alejki spacerowe i miejsca odpoczynku, które będą służyć integracji i zawieraniu sąsiedzkich przyjaźni. Ruch samochodowy na osiedlu będzie wyciszony, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i swobodnie, spacerując wśród starodrzewia i nowo nasadzonych drzew i krzewów, których łącznie będzie ponad 800. Tutaj schronienie znajdą także owady i jerzyki, dla których zostaną przygotowane budki.

OSIEDLE NATURAMA – I ETAP
Powstający I etap inwestycji to 78 mieszkań 2, 3 i 4-pokojowych o powierzchniach od 29,95 do 74,93 m kw. Mieszkania parterowe będą posiadały tarasy i ogródki (o zróżnicowanych powierzchniach, sięgających nawet 146,63 m kw.), a lokale na pierwszym, bądź drugim piętrze – balkony (niektóre z nich nawet dwa). Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano ponadto skrytki lokatorskie, wózkownie, plac zabaw, zewnętrzną siłownię oraz miejsca do ładowania e-pojazdów.