Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Plac Wolności pełny magii

01.12.2021 05:30:00

Podziel się

Tradycja budowania jarmarków bożonarodzeniowych ma już kilkaset lat. Zaczęła się w Niemczech, już w XIV wieku, a potem coraz śmielej rozprzestrzeniała się także w innych krajach. Obecnie świąteczną odsłonę swoich najpiękniejszych miast pokazują chyba wszystkie europejskie kraje, w tym również Polska. W Poznaniu świąteczna atmosfera na dobre rozgościła się już 20 listopada na Placu Wolności, choć tym razem nie tylko!

Plac Wolności – serce gwiazdkowego klimatu w Poznaniu

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Wielkopolski będzie wyglądał nieco inaczej. Jego rytmicznie bijącym sercem pozostanie Plac Wolności, jednak zapach pierników, świerkowych gałązek i grzanego wina poczujemy również na Rynku Łazarskim i w City Parku. Niech zacierają ręce i szykują grube czapki i szaliki ci, którzy lubują się w plenerowych wydarzeniach kulturalnych, ponieważ to właśnie jest sednem poznańskiego gwiazdkowego jarmarku. Już od końca listopada i przez niemal cały grudzień będziemy świadkami licznych występów i koncertów, które są w stanie w każdym sercu obudzić ducha świąt.

Chwila oddechu w intensywnym czasie
Okres przedświąteczny zazwyczaj jest tym najbardziej intensywnym w ciągu całych dwunastu miesięcy. Zbliża się koniec roku, a to stanowi dodatkową motywację do pozamykania swoich spraw i otwarcia się na możliwość świątecznego leniuchowania. Poznański Plac Wolności, jego wszystkie klimatyczne dekoracje i pieszczący nozdrza zapach, który kojarzy się ze świętami, to wspaniała chwila odpoczynku. Przenosimy się tam w magiczne miejsce, dzięki któremu czas zaczyna płynąć nieco wolniej, świąteczna muzyka rozbrzmiewa w naszych uszach i umysłach, a kubek pachnącego goździkami gorącego wina grzeje nas w dłonie. W oczach towarzyszących nam osób odbija się blask choinkowych światełek i – choć wszyscy spieszymy się nadal – to jednak trochę mniej, bardziej serdecznie, świątecznie.

Jak ugości nas grudniowy Poznań?
Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu wystartował 20 listopada. Wspólnie możemy przeżywać w sercu miasta takie wydarzenia, jak świąteczne koncerty, atrakcje dla dzieci (i dorosłych też) w postaci świątecznych karuzel, czy wspaniałe Silent Disco. Podczas tego ostatniego, każdy z uczestników zostanie wyposażony w bezprzewodowe słuchawki. Tym samym każdy może się bawić i tańczyć do utraty tchu, kiedy wokół panuje przyjemny, świąteczny zgiełk. Nastąpi również wspólne, uroczyste rozświetlenie choinki, która – jako symbol świąt – jest z nami już od setek lat.
Zaproś ducha świąt także do swojego serca i świętuj grudzień na poznańskim Placu Wolności!