Prestiżowe osiedle Cavallia – zieleń, otwartość i sztuka
08.09.2023 10:20:01
Na terenie dawnych koszar kawaleryjskich zlokalizowanych w dzielnicy św. Łazarz w Poznaniu powstaje Cavallia – nowoczesne, wielofunkcyjne i zielone osiedle. Jednym z kluczowych elementów determinujących niepowtarzalny charakter Cavallii jest umiejętne wplecenie w historyczną tkankę dawnych koszar budynków nowoczesnej architektury. Połączenie to tworzy wyjątkowy segment budownictwa, który definiuje jakość premium na nowo – czyniąc go otwartą przestrzenią, idealną do życia, pracy i wypoczynku. Za inwestycje odpowiedzialne są firmy deweloperskie BPI Real Estate Poland i Revive Poland.
TEKST I WIZUALIZACJE: Cavallia
[współpraca reklamowa]
Zarówno BPI Real Estate Poland, jak i Revive Poland specjalizują się w rewitalizacji terenów i inwestują w zapomniane miejsca, przywracając je miastu i mieszkańcom. Właśnie tak będzie w przypadku osiedla Cavallia, które połączy przeszłość z przyszłością. Inwestycja z jednej strony przypomina o historii koszar kawaleryjskich, z drugiej zaś - ukazuje autentyczny rozwój współczesnego miasta. Kombinacja nowoczesnych kształtów z elementami nawiązującymi do przeszłości jest wyrazem sztuki, kreatywności i odwagi. To właśnie kreatywność płynąca z unikalnych połączeń historycznych detali i nowatorskich form architektonicznych definiuje nową jakość premium, w której każdy szczegół ma znaczenie.
Odzwierciedleniem tej idei są dwa kameralne budynki o podwyższonym standardzie – B11 i B11’ (prim), których sprzedaż właśnie ruszyła. W ich wnętrzach znajdować się będzie tylko 27 apartamentów, a każde z tych mieszkań ma mieć wysokość 3 metrów. Oprócz kameralnej atmosfery, ich charakterystycznym elementem będzie także wyższy standard wykończenia części wspólnych, za których projekt odpowiedzialne jest francuskie biuro architektoniczne SUD Architectes. Zgodnie z jego sugestią we wnętrzach budynków B11 i B11’ zostaną zastosowane gatunkowe materiały, takie jak wysokiej jakości drewno, metal czy terrazzo. Do współpracy przy tworzeniu wnętrz części wspólnych, belgijscy deweloperzy zaprosili polskiego artystę, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Stanisława Bracha. Stworzył on projekt imponujących geometrycznych płaskorzeźb koni, wykonanych z białej porcelany ze złotą farbą, które zdobić będą ściany lobby, a także korytarzy na wyższych kondygnacjach budynków. – W projekcie Cavallia obcowanie ze sztuką – dzięki płaskorzeźbom, które stworzę – sprowadzone zostanie na poziom codzienności i to w przestrzeniach wspólnych. Z jednej strony to dostępność, która bardzo cieszy artystę, zaś z drugiej – istotna misja pamięci. Płaskorzeźby symbolizują bowiem historię terenu, który kiedyś był domem kawalerzystów słynnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich i ponad 700 koni – mówi Stanisław Brach.
Miejsce tworzone tak, aby poczuć równowagę
Wyjątkowość Cavallii nie polega jednak wyłącznie na wyrafinowanym wyglądzie. Inwestorzy projektu – BPI Real Estate Poland i Revive Poland – wspólnie zapewniają, że osiedle będzie synonimem jakości i wygody. Nowoczesna architektura i funkcjonalny układ mieszkań sprawiają, że inwestycja na poznańskim Łazarzu będzie idealna do życia dla ludzi ceniących sobie nie tylko elegancję, ale również komfort i ekologię. – O ile dawniej segment premium w nieruchomościach był głównie kojarzony z wysokimi cenami i lokalizacją w ścisłym centrum miasta, tak obecnie zakres tego terminu rozszerza się o elementy znacznie bardziej zróżnicowane i zgodne z nowoczesnymi wartościami. Współczesna jakość premium w nieruchomościach determinowana jest przez wielofunkcyjność inwestycji, działalność zgodną z celami zrównoważonego rozwoju oraz otwartość dla wszystkich – mówi Agnieszka Jaworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Revive Poland. – W Cavallii chcemy tworzyć wspólnoty, miejskie społeczności. Właśnie dlatego stawiamy nie tylko na udogodnienia dostępne wyłącznie dla mieszkańców inwestycji, ale również przestrzenie wspólne, które zachęcą do interakcji i zacieśniania relacji sąsiedzkich.
Cavallia jest osiedlem typu mixed-use, zaprojektowanym i realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, do którego budowy zostaną użyte najwyższej jakości materiały. W sumie na 5,5-hektarowym terenie powstanie 12 nowych budynków, a pięć historycznych będzie poddanych rewitalizacji. W trosce o ekologię nowe budynki zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne, zaś apartamenty w budynkach o podwyższonym standardzie w indywidualne pompy ciepła. Co więcej, aż 35 procent terenu osiedla stanowić będą tereny zielone. Oprócz nowych nasadzeń drzew zachowane zostaną również kilkudziesięcioletnie kasztanowce. Do nawadniania zieleni będzie wykorzystywana deszczówka gromadzona w specjalnych zbiornikach. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na koniec 2029 roku. z
22-23 września br. w biurze sprzedaży projektu Cavallia (ul. Matejki 62, wjazd od ulicy Ułańskiej), odbędą się Dni Otwarte, podczas których doradcy sprzedażowi przedstawią ofertę nowych budynków.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.cavallia.pl
STANISŁAW BRACH
Urodzony 1972 r. w Gorlicach. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 roku kieruje Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego w 2000 roku oraz Technikum Ceramicznego w Łysej Górze (1987-1993). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Laureat nagrody Rektora ASP w Warszawie (2011, 2019), stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014, 2020, 2023). Finalista międzynarodowego konkursu Taiwan Ceramics Biennale 2016 oraz złotego medalu za prace Miodem płynące na 45 Apimondia 2017, International Apicultural Congress, Istambuł, Turcja i 46 Apimondia 2019, International Apicultural Congress, Montreal, Kanada.