Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Przestrzenie przyjazne rodzinom

15.09.2020 10:53:07

Podziel się

Budząc się w swoich mieszkaniach w przededniu kalendarzowej wiosny nie przypuszczaliśmy, że doświadczamy nieodwracalnych zmian. Nasze mieszkania, do których wracaliśmy wieczorami po pracy, przez ledwie kilka godzin doświadczając rodzinności, które służyły nam zwykle za sypialnie, stały się nagle przymusowym miejscem całodobowego pobytu, niczym twierdza d’If dla Hrabiego Monte Christo. Nasza definicja wolności została boleśnie przeinterpretowana.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development Sp. z o.o.

Specjaliści o rynku nieruchomości

Dostępne raporty i analizy rynku nieruchomości pokazują, że w II kwartale bieżącego roku wydłużył się proces decyzyjny kupujących. Z jednej strony nabywca jeszcze szczegółowiej analizował dostępne oferty, z drugiej – musiał cierpliwie czekać na decyzje kredytowe banków. Raport JLL pokazuje wyraźnie, że zmieniły się preferencje mieszkaniowe Polaków. Zdecydowanie na znaczeniu zyskał dostęp do prywatnej przestrzeni zewnętrznej – ogrodu, balkonu lub tarasu. Tak twierdziło aż 29% respondentów więcej niż przed pandemią. Na skali ważności w dalszej kolejności znalazły się dostęp do naturalnego światła oraz prywatna przestrzeń  do pracy. Na kolejnej pozycji uplasował się dodatkowy wolny pokój, jako atut nabywanego mieszkania.

Widać zatem wyraźnie, że zdalna praca i zdalne nauczanie przemeblowało nasze umysły i mieszkania. Wydzielone dotychczas strefy przestały być wystarczające – każdy z domowników potrzebował bowiem miejsca do pracy, nauki, rozrywki, czy aktywności fizycznej. Problem od razu dostrzegli architekci, deweloperzy i projektanci wnętrz, szykując całkiem nową ofertę dla nabywców mieszkań i domów, dostosowaną do nowego stylu życia. Obok ergonomii wnętrza, równie istotne dla nabywców stało się najbliższe otoczenie inwestycji: dostępność sklepów, tereny zielone. W tych okolicznościach zyskali deweloperzy, którzy już mieli w swojej ofercie mieszkania spełniające powyższe kryteria.  

Wspólne mieszkanie to prawdziwa przyjemność

Powstający na poznańskim Piątkowie ST_ART Piątkowo spełnia wszystkie wymienione w przywołanym raporcie warunki: każde z powstających 233 mieszkań ma dodatkową przestrzeń w postaci tarasu, balkonu lub loggii, mieszkania są wysokie (2,71 – 2,88 m), więc gwarantują dużą dawkę naturalnego światła. Wieloletnie doświadczenie Nickel Development pozwoliło zaprojektować mieszkania dobrze przemyślane i bardzo funkcjonalne, umożliwiające wydzielenie przestrzeni do pracy, relaksu i rodzinnej integracji.

Apartamenty na najwyższych kondygnacjach są jeszcze bardziej wyjątkowe. Te 3- lub 4-pokojowe mieszkania o powierzchni od  57 do 93 m² zachwycają niesamowitym widokiem na Poznań. Część z nich posiada aż dwie loggie, a w przypadku kilku apartamentów sięgają one metrażem aż do 50 m². Taką przestrzeń można zamienić na kilka miesięcy w letnią jadalnię i wakacyjny salon, w plac zabaw dla dzieci lub miejsce do uprawiania jogi, czy wreszcie – w domowe biuro z widokiem godnym Harveya  Spectera ze „Suits”. Wygodnie urządzona, zatopiona w zieleni i klimatycznie oświetlona loggia będzie doskonałym azylem i bezpieczną przystanią dla całej rodziny.

Bezpieczna odległość od miasta

Jeżeli kogoś nie przekonuje życie w mieście i ponad wszystko ceni sobie bliskość natury, to powinien przyjrzeć się gotowej już inwestycji Gościniec na podpoznańskim Osiedlu Księżnej Dąbrówki. Te 5-pokojowe domy o powierzchni od 115 do 120 m² idealnie wpisują się w poszukiwany przez ankietowanych model nieruchomości. Każdy z nich (oprócz wygodnego wnętrza) oferuje taras, ponad 200-metrowy ogród i dwustanowiskowy, 30-metrowy garaż. Każdy zatem z domowników znajdzie tutaj przestrzeń do nauki, zabawy, wypoczynku, czy majsterkowania. Zamawiając dodatkową usługę „pod klucz” można mieć pewność, że specjalistyczna wiedza projektantek zoptymalizuje przestrzeń w taki sposób, by wspólne przebywanie w jednym miejscu stanowiło przyjemność dla wszystkich.

#najlepiejwdomu

Świat zmienia się na naszych oczach i nie wszystkie metamorfozy są dla nas przyjazne. Warto zatem w tych niespokojnych czasach posiadać miejsce, które zapewni nam komfort życia, przyniesie spokój, pozwoli urozmaicić wolny czas, miejsce - w którym będziemy po prostu szczęśliwi. Warto przeanalizować nasz sposób spędzania czasu, rytm dnia i dostosować do tego wnętrze poprzez odpowiednią aranżację lub po prostu kupić nowe mieszkanie. Covid 19 nie zachwiał bowiem rynkiem nieruchomości i inwestycja w dom czy mieszkanie nadal pozostaje wysoko opłacalna.

Biuro Sprzedaży
Nickel Development

ul. Piątkowska 110, Poznań
tel. 506 175 176

sprzedaz@nickel.com.pl

www.nickel.com.pl