Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Pułaskiego 19 łączy luksus z troską o środowisko

06.03.2024 10:42:03

Podziel się

W sercu Poznania, na spokojnym i zielonym Sołaczu, ruszyła budowa nowego projektu mieszkaniowego, który ma ambicję ustanowić nowe standardy w zakresie mieszkalnictwa premium.

TEKST I ZDJĘCIA: Duda Development
[współpraca reklamowa]

Inwestycja Pułaskiego 19, realizowana przez firmy Duda Development i Grupa Verbicom, to kameralny budynek, na który złożą się 33 mieszkania o podwyższonym standardzie. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, a lokale już teraz przyciągają uwagę potencjalnych nabywców.

W harmonii z naturą – i z kulturą
Sołacz, znany z bogatej zieleni, spokoju i willowej architektury, stanowi idealne tło dla nowej inwestycji. Lokalizacja Pułaskiego 19, zaledwie kilka minut piechotą od śródmieścia, łączy w sobie wygodę dostępu do centrum miasta z licznymi urokami życia w otoczeniu zieleni. Projekt autorstwa CDF Architekci, znanego z takich realizacji jak Fyrtel Wilda, ma ambicję stać się wizualną dominantą ulicy, zachowując jednocześnie szacunek dla klasycznie eleganckiego charakteru dzielnicy.

Zrównoważony rozwój
Inwestorzy skupili się nie tylko na estetyce i funkcjonalności mieszkań, lecz także na aspektach ekologicznych związanych z eksploatacją budynku przez przyszłych mieszkańców. Pułaskiego 19 wprowadza proekologiczne rozwiązania, takie jak wentylacja z rekuperacją, odzyskiwanie wody deszczowej do podlewania zieleni na terenie budynku i ogrzewanie pompą ciepła oraz energooszczędna klimatyzacja typu VRV. Z myślą o rosnącej popularności elektromobilności przewidziano możliwość instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych w podziemnej hali garażowej.

Jak podkreśla Duda Development, wszystkie te decyzje stanowią wyraz troski o przyszłe pokolenia i środowisko, która jest dla niej, firmy z rodzinnymi tradycjami od ponad ćwierćwiecza, niezwykle istotna.

Estetyka i funkcjonalność
Wnętrza, zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie i estetyce, oddają ducha współczesnych trendów, jednocześnie aspirując do ponadczasowości. Studio DOT.Interiors, odpowiedzialne za przestrzenie wspólne, postawiło na stonowaną paletę barw i wysokiej jakości materiały, tworząc przestrzenie, które są zarówno eleganckie, jak i przytulne.

Mieszkania na najwyższej kondygnacji oferują dostęp do przestronnych tarasów z widokiem na okoliczne parki, zapewniając idealne warunki do relaksu na świeżym powietrzu.
Rozwiązania takie jak kamery CCTV monitorujące przestrzenie wspólne budynku oraz całodobowa portiernia przyczynią się do zapewnienia mieszkańcom wysokiego poczucia bezpieczeństwa.

Nowy wymiar luksusu na Sołaczu
Inwestycja Pułaskiego 19 ma szansę zdefiniować nowy wymiar luksusowego mieszkalnictwa w Poznaniu, łącząc wysoki standard życia z dbałością o środowisko i harmonijnym wpisaniem się w otoczenie. Kameralny charakter budynku, połączony z nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi i estetycznymi, odpowiada na rosnące oczekiwania mieszkańców miasta poszukujących komfortu i dostępu do zieleni, ale pragnących korzystać z zalet życia w centrum. Pułaskiego 19 stanowi obiecujący przykład tego, jak nowoczesne inwestycje mieszkaniowe mogą wspierać zrównoważony rozwój Poznania, jednocześnie wzbogacając jego architektoniczny krajobraz.