Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Rezerwat ciszy w kołobrzeskim Podczelu

13.05.2019 12:00:00

Podziel się

Szukając miejsca na wakacje, warto zastanowić się czy pobyt w modnym kurorcie będzie plastrem na przepełnioną zawodowymi aktywnościami codzienność. Czy uliczny gwar, folklor dominujący nadmorskie promenady i tłok na plaży przyniosą nam upragnione ukojenie? Wycieczka na północ Polski może stać się podróżą w głąb siebie, prawdziwym azylem i ucieczką od codzienności – musisz tylko wybrać odpowiednie miejsce.

TEKST: Agnieszka Jaworska – Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development

Najmłodsze morze Europy – Bałtyk, nazywane niekiedy słonym jeziorem, jest najsłabiej zasolonym morzem na świecie, co wraz ze zmiennym nasłonecznieniem, głębokością w danym miejscu oraz ilością planktonu oferuje nam niesamowitą feerię barw. W przepiękne, słoneczne dni woda mieni się tutaj srebrzyście i lazurowo, przy niskiej temperaturze przechodzi w szmaragd, by stać się stalowoszarą podczas sztormu. Burzliwy Bałtyk zagarnia wówczas ląd krótkimi, stromymi falami, które nachodzą z różnych kierunków, gwałtownie, w nieuporządkowany sposób, budząc zachwyt, ale i refleksję nad siłą żywiołu.

Drobny, biały piasek nadbałtyckich plaż, klifowe i wydmowe brzegi tworzą klimat niepowtarzalny, zachęcając turystów do spędzania czasu nad morzem przez cały rok. Znanych nadbałtyckich kurortów jest wiele, kuszą bogatą infrastrukturą, zachęcają mnogością imprez i letnich atrakcji, które ubarwiają wakacyjny czas. Są jednak także miejsca szczególne, o wyjątkowej urodzie i klimacie, w których wypoczynek nabiera zupełnie nowej jakości. Leżąca tuż przy Ekoparku Wschodnim dzielnica Kołobrzegu – Podczele, to obszar o minimalnym stopniu urbanizacji, rozwinięty na niewysokiej morenie, oddzielony od morza wąskim, niskim wałem wydm i brzegiem klifowym. Jako młoda i mało znana dzielnica Kołobrzegu, zapewnia przyjezdnym spokój, bliski kontakt z naturą i szerokie, nieprzeludnione plaże. Tuż nad brzegiem morza, w plażowych koszach można kontemplować piękny krajobraz, kojąc zmysły i szukając inspiracji na kolejny aktywny rok.

W tym pięknym miejscu, 750 metrów od morza, powstaje kameralna inwestycja z dwoma budynkami, w których znajdzie się kominkowa strefa zen, saun, jacuzzi, wypożyczalnia rowerów, pokój masażu oraz podziemna hala garażowa i dwie windy. Inspirowana lokalną budową architektura obiektu zamyka przestrzeń 96 apartamentów w wakacyjną całość, uzupełniając morskimi akcentami teren wokół budynków. Znaleźliśmy między nimi przestrzeń relaksu z koszami plażowymi, która będzie wysypana złotym piaskiem i otoczona morskimi trawami. Dla dzieci przygotujemy niewielki plac zabaw, nad który rozciągnięte będą żagle, zapewniające przyjemny cień w słoneczne, gorące dni.

Wszystkie apartamenty w inwestycji zostaną wykończone pod klucz i całkowicie wyposażone. Projektując wnętrza, szukaliśmy naturalnych materiałów, inspirowaliśmy się kolorami piasku, morza, traw rosnących na wydmach i drewna wyrzuconego na brzeg. Z tej pracy powstały dwa style wykończenia – Poranek na plaży i Wydmy Bałtyku.

Apartamenty Koło Brzegu
Kołobrzeg/Podczele
www.kolobrzegu.com
apartamenty@nickel.com.pl
tel. +48 506 175 176

Biuro sprzedaży:
Nickel Development Sp. z o.o.
ul. Piątkowska 110,
60–649 Poznań