Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Strefa Wsparcia dla Kobiet

16.07.2023 11:22:08

Podziel się

To było wyjątkowe popołudnie. W przepięknej scenerii Garden City MTP odbyło się spotkanie wspaniałych Kobiet, które poznały się na Oddziale Ginekologicznym IV w Szpitalu na Polnej w Poznaniu oraz Pacjentek tworzących Stowarzyszenie Omealife.

ZDJĘCIA: Joanna Małecka

Wydarzenie dedykowane było kobietom leczonym w powodu nowotworów ginekologicznych oraz nowotworów piersi. Z inicjatywy doktor Kamili Witczak, specjalistki ginekologii i położnictwa z tego oddziału, pacjentki mogły  spędzić czas razem, w gronie osób, które je wspierają,  słuchając ciekawych wykładów i prelekcji. Ideą spotkania jest stworzenie przestrzeni, w której wspólnie dzielony czas i realizowane aktywności będą służyły wzmacnianiu samoświadomości i motywacji kobiet zmagających się z chorobą nowotworową, a także przyczynią się do poprawy kondycji fizycznej i psychicznej oraz jakości życia. To ważne, żeby  holistycznie zadbać o pacjentki zarówno w procesie terapii jak i rekonwalescencji.

Pacjentki z Polnej  wysłuchały wykładu dr n.med. Joanny Grupińskiej o roli żywienia w profilaktyce leczenia chorób nowotworowych, a z prezentacji dr. hab. Sławomira Marszałka i dr. Macieja Góreckiego dowiedziały się, jak ważna jest aktywność fizyczna na każdym etapie życia, ze szczególnym uwzględnieniem jej roli w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Wzięły też udział w warsztatach Body conditioning oraz technik relaksacyjnych, pod fachowym okiem Katarzyny Książkiewicz.

Partnerzy wydarzenia: Sławomir Marszałek Fizjoterapia Osteopatia, Sanprobi, Olimp Laboratories, Szkoła Tańca i Baletu „Fouette”, Stowarzyszenie na rzecz walki z chorobami nowotworowymi Sanitas, Fundacja OmeaLife.