Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Szczęśliwa Siódemka Posnanii

03.10.2023 11:50:22

Podziel się

Siedem osób spełni swoje marzenie dzięki loterii urodzinowej Posnanii, wygrywając po 7 tysięcy złotych każdy. To prezent z okazji siódmych urodzin miejsca, które co roku zaskakuje. Oprócz nowych marek, które ciągle dołączają do rodziny Posnanii, jak choćby Boss, Half Price czy Converse, mnożą się wydarzenia. To dzięki nim Posnania stała się nie tylko celem zakupów, ale miejscem spotkań, spędzania miło czasu i jego celebrowania. To pokazuje, że galeria handlowa może być przyjazna dla każdego, oferując nie tylko zakupy, ale także pozytywne doświadczenia i niezapomniane emocje.

ROZMAWIA: Joanna Małecka
ZDJĘCIE: Kuba Szopka
[współpraca reklamowa]

Za nami już siedem lat, sama nie wiem, kiedy to minęło.
Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii:
My też nie… Z roku na rok cieszymy się z kolejnych urodzin i specjalnie dla naszych klientów szykujemy niespodzianki. W tegorocznej loterii urodzinowej, która rozpocznie się już 5 października, chcemy spełnić siedem marzeń naszych klientów – do wygrania jest siedem razy po 7000 zł i setki innych nagród. Poza tym przygotowaliśmy wiele atrakcji. W sobotę 14 października będziemy gościć premierowy Psi Patrol, a w urodzinowym tygodniu od 16 do 22 października będą kolejne niespodzianki.
Oj, będzie się działo (śmiech). Z kolei w listopadzie zapraszamy na pierwsze urodziny Food Fyrtla, które będziemy świętować w weekend 17-19 listopada.

Food Fyrtel to, zdaje się, najmłodsze dziecko Posnanii.
Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii:
Tak, i to jest pierwszy całoroczny food hall w Poznaniu z dwudziestoma konceptami gastronomicznymi. Jest otwarty siedem dni w tygodniu i oferuje zarówno pyszne jedzenie, jak i superrozrywkę. Wraz z Food Fyrtlem powstała scena eventowo-koncertowa, na której przez cały tydzień odbywają się warsztaty, występy muzyczne, stand-upy i różne inne wydarzenia.

AJ: Widzimy, że nasi klienci chcą przebywać w Food Fyrtlu, dlatego na scenę regularnie zapraszamy gości. Byli już u nas Grażyna Łobaszewska, Sonia Bohosiewicz ze stand-upem czy ostatnio Tomasz Karolak, też w wydaniu standupowym. Organizujemy PubQuizy, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Biorą w nich udział grupy nawet kilkudziesięcioosobowe. Mamy karaoke, które cieszy się ogromną popularnością. Zaprosiliśmy do współpracy Embargo – startupową aplikację dla restauratorów, dzięki której klienci mogą zbierać punkty i odbierać vouchery na kolejne posiłki.

Ale to nie koniec zmian.
MĆ:
Chcemy, żeby nasi klienci byli zadowoleni z zakupów, w związku z tym, jak co roku, pojawiają się w Posnanii nowe marki. Zapraszamy do salonów Savicki, Mennica Apart, Borgio, Evolution, Newbie, ofertę gastronomiczną wzbogaciły Berlin Döner Kebap i Petit Paris Bistro. Już wkrótce otworzą się Boss, New Balance, Converse, Quiosqe i Half Price. Latem postawiliśmy też na odpoczynek na świeżym powietrzu. Plac dookoła fontanny zamienił się w kolorową oazę zieleni uzupełnioną przez zewnętrzny bar Hashtag i foodtrucki.

AJ: Dla nas bardzo ważny jest aspekt ekologii i związane z nim budowanie zielonych przestrzeni, które wzbogacają miasto, dając jednocześnie oddech mieszkańcom w gorące dni. Zaprosiliśmy do tego projektu pracownię mode:lina
– zespół utalentowanych projektantek i projektantów – która stworzyła piękny miejski ogród.

MĆ: Pamiętam, kiedy otwieraliśmy tę przestrzeń. Przyjechała do nas grupa The Distinguished Gentleman’s Ride, to ogólnoświatowa impreza motocyklowa, która w imieniu Fundacji Movember zbiera fundusze i zwiększa świadomość na temat badań nad rakiem prostaty oraz programów zdrowia psychicznego mężczyzn. Ponad 160  klasycznych motocykli z elegancko ubranymi kierowcami przejechało przez miasto i zaparkowało u nas przed Food Fyrtlem, gdzie rozpoczęło się świętowanie.

AJ: W tym roku reaktywowaliśmy też naszą kolorową Posnania Bike Parade. W 6. edycji tego rodzinnego święta rowerowego promującego zrównoważony transport wzięło udział prawie 500 osób. Zresztą Posnania od początku jest przyjazna rowerzystom: mamy wokół ścieżki rowerowe, zadaszone wiaty rowerowe i parking podziemny dla rowerów, a nawet szatnię dla rowerzystów. Warto dodać, że zorganizowaliśmy w tym roku też kino letnie, gdzie wyświetlaliśmy hity kinowe z minionych lat. I wierz mi, że cudownie było patrzeć, jak leżaki zapełniają się ludźmi…

Wierzę…
AJ:
Doskonale przyjęły się też nasze warsztaty salsy i bachaty, które również cieszyły się ogromną frekwencją. Kubańczyk, który prowadził zajęcia, był wyjątkowo energetyczny i potrafił porwać do tańca wszystkich.

MĆ: Myślę, że stworzyliśmy tutaj fajne miejsce do spędzania wolnego czasu i z tego bardzo się cieszymy. Duży nacisk kładziemy na politykę ESG, której elementem jest społeczna odpowiedzialność. Chcemy jako podmiot miastotwórczy dawać ludziom przestrzeń, w której będą się dobrze czuli. Chcemy, aby nasi klienci i sąsiedzi, a mamy wokół 150-tysięczne osiedle i ponad 20 tysięcy studentów, spędzali u nas miło czas.

Po co to robicie? Nie znam drugiej galerii handlowej, która robiłaby tyle dla ludzi.
AJ:
Jesteśmy bardzo dużym obiektem, mamy duży wpływ na środowisko, które nas otacza i bardzo uważnie myślimy o tym, jaki to ma być wpływ.

MĆ: Chcemy kreować emocje, dawać doświadczenia i budować trwałe relacje z naszymi klientami.

AJ: Wspieramy wiele inicjatyw lokalnych, jak choćby ukochaną przez poznaniaków kolejkę Maltanka, której zostaliśmy opiekunem. W tym roku po raz trzeci odbyła się w Posnanii prezentacja pierwszego składu drużyny Lecha Poznań, której towarzyszyły jak zwykle niesamowite emocje.

MĆ: Pokazujemy, że kibicowanie może być rodzinne i przyjemne.

AJ: Realizujemy też małe projekty dla klientów z wyjątkowymi potrzebami. Muszę tutaj pochwalić mój zespół, który wkłada w nie całe swoje serce. Jedna z naszych koleżanek zdobyła certyfikat koordynatora ds. dostępności i na co dzień zajmuje się dostępnością obiektu dla wszystkich klientów. Zrealizowaliśmy kilka pięknych akcji, jak choćby „Oddech dla mam” wspólnie z Fundacją TAKpełnosprawni i Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”. Zaprosiliśmy mamy dzieci z niepełnosprawnościami, których podopiecznymi zajęła się w tym czasie „Żurawinka”, do spędzenia czasu ze sobą. Zapewniliśmy im wiele rozrywek, jak choćby kino, recital muzyczny czy dzień relaksacyjnych zajęć w siłowni. Wspólnie z Fundacją In_Spire zrealizowaliśmy wystawę prac dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Dzieciaki odwiedziły także nasz Wielkanocny Labirynt, który specjalnie dla nich otworzyliśmy w niedzielę niehandlową. Wierzymy, że dla każdej z osób, która bierze udział w naszych wydarzeniach, jest to fajny czas i taki właśnie jest nasz sposób myślenia.

Czego Wam życzyć?
AJ:
Żeby klienci, którzy do nas przychodzą, czuli się tutaj doskonale – to moje marzenie.

MĆ: A ja chciałbym, żeby każda wizyta u nas kończyła się dobrymi emocjami i żebyśmy zawsze potrafili je budować.

I tego życzę!
Dziękujemy!