Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Szlakiem zieleni

08.06.2021 07:31:01

Podziel się

Kiedy wiosna ciągnie za sobą swój zielony szal i sprawia, że wszystko wokół budzi się do życia – marzymy, by wolny czas spędzać na świeżym powietrzu. Aby urozmaicić Wam spacerowy szlak, podpowiadam trzy miejsca: jedno dla miastolubnych i dwa dla tych, którzy wolą wycieczki po okolicach Poznania.

Uniwersytecki ogród botaniczny

Trudno o lepsze warunki odpoczynku, niż przepiękny ogród, który służy celom naukowym, badawczym, a przy tym jest parkiem dostępnym dla Poznaniaków i turystów. Najstarsze części ogrodu mają już prawie sto lat, a w latach 70. to miejsce zostało wpisane na listę zabytków. Odwiedziny tam to prawdziwa uczta dla oczu. Pawilon ekspozycyjno-dydaktyczny, fontanna tancerki i całe hektary przepięknych zielonych polan ozdobionych drzewami i kwiatami – to trzeba zobaczyć!

Arboretum Kórnickie

Najstarsze w Polsce, a zarazem jedno z najbardziej klimatycznych. Piesze wędrówki między kilkusetletnimi drzewami, pięknymi krzewami i wyhodowanymi ozdobnymi roślinami to prawdziwa uczta dla ducha i… naszych płuc. Powietrze pachnie, a gdy od marca do sierpnia kwitną tu po kolei drzewa, krzewy i kwiaty – chciałoby się mieć dodatkową parę oczu.

Rogalińskie baobaby

W Rogalinie i jego okolicach rośnie ponad 1400 dębów, to największe ich skupisko w Europie. Wiele z nich to pomniki przyrody. Każda pokręcona, dziwacznie ułożona gałąź świadczy o tym, że drzewa stoją na swoich miejscach od setek lat i gdyby tylko umiały mówić…

Najsłynniejsze z drzew to Lech, Czech i Rus. Podobno zasadzili je trzej bracia o takich właśnie imionach przed setkami lat. Warto sprawdzić, czy sam dotyk jakże starej kory na pniu nie przenosi w czasie.