Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Sztuka degustacji dobrych smaków

13.02.2024 14:46:52

Podziel się

Miłośnicy i miłośniczki wyrafinowanych smaków nie mogą przegapić tych dwóch poznańskich wydarzeń. Do marcowych kalendarzy warto wpisać czwartą edycję targów WINO i debiutujący Poznań Whisky Festival.

TEKST i ZDJĘCIA: MTP
[współpraca reklamowa]

W pierwszych dniach marca zadebiutuje Poznań Whisky Festival, który zagości w przestrzeni Poznań Congress Center. Na uczestników czekać będzie bogata oferta single maltów, blednów i wszystkiego, czego dusza smakosza zapragnie. Obecność potwierdziły i największe koncerny odpowiedzialne za wprowadzanie na rynek rozpoznawalnych marek i lokalne destylarnie.

Organizatorzy zaproszą też na masterclassy, a więc degustacje specjalnie wyselekcjonowanych próbek wyjątkowych whisky oraz prelekcje. Kilkudziesięcioro wystawców – oprócz oferty trunków – zaprezentuje też produkty powiązane z kulturą picia whisky, w tym m.in. cygara i specjalistyczne kieliszki do whisky.

O ile początek marca będzie stał pod znakiem wysokojakościowej whisky, o tyle pierwsze dni wiosny zostaną naznaczone polskimi winami. Ich smaki stają się coraz bardziej zróżnicowane i wyrafinowane, a rodzimych winiarzy można spotkać na festiwalach wina. Poznańskie targi WINO wyróżniają się jednak na ich tle.

Znakiem rozpoznawczym targów WINO jest nie tylko degustacja win dostępnych na stoiskach kilkudziesięciu winnic z całego kraju i debiuty najlepszych win, nagrodzonych w konkursie WINOPL. Targi WINO coraz mocniej łączą bowiem przyjemne spotkanie z biznesowym podejściem. Winiarze moją okazję porozmawiać z przedstawicielami sieci handlowych, właścicielami hoteli i restauracji, chcących zaoferować polskie wina swoim klientom i gościom.

Nie oznacza to bynajmniej, że publiczność będzie się tam nudzić. Prelekcje popularnych sommelierów, degustacje w ciemno – to tylko część wydarzeń towarzyszących trzydniowym targom, oznaczającym wspaniale spędzony czas przy polskim winie.  

Na dokładkę, po raz pierwszy targom WINO, które odbędą się 21–23 marca w historycznej Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie towarzyszył Salon Polskich Alkoholi Rzemieślniczych.

wstęp tylko dla osób pełnoletnich