Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Tak wiele historii do opowiedzenia!

26.11.2021 16:42:34

Podziel się

Każda kobieta to niekończąca się opowieść o relacjach międzyludzkich, pokonywanych trudnościach, życiowych doświadczeniach. I choć biżuterię najczęściej traktuje się jako dodatek do ubioru, to czas dostrzec jej potężną siłę komunikacji!

Tekst: Ilona Rosiak-Łukaszewicz
ZDJĘCIA: Alicja Iwańska

Dodaje pewności siebie, wysyła w świat komunikat, eksponuje cechy charakteru – tym może stać się dla nas biżuteria, która nie tylko zachwyca swoją estetyką, ale jest pełnym treści dziełem artysty. Zobaczcie, jak to działa w praktyce!

Graficzny minimalizm
Autorką biżuterii z kolekcji ECLISS jest Ewelina Maksimiuk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie. Poza sztuką złotniczą bliskie jej sercu są również rzeźba oraz grafika, co dostrzec można w proponowanych przez nią formach – linearnych a zarazem przestrzennych. Punktem wyjścia jest tu kształt przeciętego koła oraz jego wycinków. Po otwarciu idealnej, nieskończonej figury geometrycznej jej wnętrze wydobyła się na zewnątrz, tworząc nowe, śmiałe układy.

Dla kogo?
Kolekcja ECLISS utrzymana jest w konwencji unisex, więc sięgać mogą po nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szczególnie często interesują się nią minimaliści, którzy cenią proste formy z odrobiną blasku – biżuteria wykonana jest z polerowanego srebra. Jej atutem jest zachowanie lekkości również w przypadku większych, rozbudowanych form.

Styl boho z nutką geometrii
Autorką biżuterii z kolekcji NA TRZY jest Weronika Majewska, od lat współpracująca z Galerią YES. To wielka miłośniczka geometrii i prostych form, które poprzez ażurowe konstrukcje nabierają wyjątkowej lekkości, stając się dzięki temu bardziej przyjazne w odbiorze. Autorka, tworząc swoje kolekcje, zawsze stara się zachować balans pomiędzy formą a treścią, dając odbiorcom szerokie pole do interpretacji.

Dla kogo?
Kolekcję NA TRZY docenią estetki i miłośniczki noszenia biżuterii w komplecie. Ażurowe formy w trzech typach wykończenia - srebrnym, złoconym i oksydowanym – stwarzają możliwość budowania zestawów bez efektu nadmiaru. W tej bardzo zróżnicowanej kolekcji znaleźć można wszystkie elementy biżuterii – kolczyki, bransolety, naszyjniki, pierścionki a nawet broszki.

Mocna, wyrazista i niekonwencjonalna

Zofia i Witold Kozubscy tworzą duet artystyczny od 40 lat, w życiu osobistym są razem jeszcze dłużej. Uwielbiają zaskakiwać – zarówno formą, która jest mocna ale bardzo prosta, jak i treścią będącą często kontrowersyjną i opiniotwórczą. Poprzez biżuterię komentują wydarzenia z areny społeczno-politycznej, czyniąc z niej jasny przekaz.

Dla kogo?
Biżuterię autorstwa Zofii i Witolda Kozubskich noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, których pociąga pewność siebie i odwaga. Prezentowane obiekty wykonane są z aluminium anodowanego, które swoją kolorystykę zawdzięcza procesowi elektrochemicznemu.

Jak zbroja
Twórczość Alicji i Jakuba Wyganowskich należy do jednej z bardziej wyrazistych. Mocne, a zarazem duże formy towarzyszą im od lat, a motyw plecionki czy supła jest tym najbardziej charakterystycznym.

Dla kogo?
Tę biżuterię porównać można do zbroi, która dodaje odwagi, uodparnia na negatywne czynniki zewnętrzne i podkreśla pewność siebie. Sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn ceniących sobie swobodę i otwartość na sztukę złotniczą.

Galeria YES
ul. Paderewskiego 7
61-770 Poznań
www.galeriayes.pl