Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza!

07.10.2021 15:27:25

Podziel się

Witamy w sezonie cytrynowym Teatru Polskiego w Poznaniu i serdecznie zapraszamy na najbliższe spektakle.

🎭 Przede wszystkim za miesiąc czeka nas premiera spektaklu „Cudzoziemka” w reż. Katarzyny Minkowskiej na podstawie powieści Marii Kuncewiczowej. Kolejne spektakle pokażemy 10, 15, 16 października o godz. 19.00 oraz 17 października o godz. 18.00. Spektakl grany będzie na Dużej Scenie. To pierwsza z premier zapowiedzianych na nadchodzący sezon.

A co w repertuarze?

🎭 Na początku października do Malarni wracają „Śluby panieńskie” w reż. Andrzeja Błażewicza. Spektakl inny niż wszystkie – na scenie zobaczymy wyłącznie aktorów, również w rolach kobiecych. Jak to opisywali twórcy: „portretujemy problemy współczesnego mężczyzny, budując świat swojego przedstawiania w oderwaniu od farsowego charakteru słów zapisanych przed wiekami przez autora Zemsty”. Tak z kolei pisali o nim recenzenci: „Śluby panieńskie” (…) są realizacją bardzo spójną – mimo obsadzenia mężczyzn w roli Anieli i Klary nic w tym spektaklu się nie gryzie. Inscenizacja pozwala odkryć się z innej strony i odrzeć tekst ze stereotypowego podejścia do roli kobiety”. „Śluby panieńskie” gramy w Malarni 1 i 2 października o godz. 19.00 oraz 3 października o godz. 18.00.

🎭 W dniach 21-24 października w Malarni zagramy jedną z czterech pandemicznych premier (zrealizowanych w sezonie 2020-2021), czyli „Don Juana” w reż. Wiktora Bagińskiego. Jak pisano po premierze: „Przeniesiona przez twórców w lata 90. XX w. opowieść o libertyńskim filozofie i rozpustniku rozgrywa się w dziwnej transowej rzeczywistości, przypominającej senny koszmar. Molierowski „Don Juan” zyskuje w poznańskim spektaklu klimat jak z najlepszych filmów Davida Lyncha”. Spektakl grany będzie w Malarni 21, 22 i 23 października o godz. 19.00 oraz 24 października o godz. 18.00.

🎭 Ostatni weekend października to powrót do „Nany” w reż. Moniki Pęcikiewicz – kolejnej pandemicznej premiery. O tym spektaklu było w Poznaniu głośno. A pisano o nim tak: „Nadrzędny temat spektaklu o tyle wypływa z ducha Zoli, że zakorzeniony jest w naturalistycznym toposie walki płci. Walka ta, która tak bardzo zajmowała wielkich twórców naturalistycznego teatru – Ibsena i Strindberga, bynajmniej nie zakończyła się wraz ze zmierzchem ich epoki, zdają się sugerować twórcy spektaklu. Pęcikiewicz, niejako wbrew modzie na wszelkie „równościowe” i „dekonstruujące zbiorową pamięć” spektakle o męskiej przemocy i historycznym odpodmiotowieniu kobiet, przypomina różne warianty i odsłony „odwiecznej” wojny, w której wszyscy są siebie warci”. „Nanę” na Dużej Scenie będzie można zobaczyć 29 i 30 października o godz. 19.00 oraz 31 października o godz. 18.00.

🎭 Zapraszamy również na cotygodniowe spotkania z tańcem – we wrześniu rozpoczął się w Teatrze Polskim w Poznaniu cykl warsztatów „Roztańczone rodziny”. We wszystkie październikowe niedzielne poranki, o godz. 11.00, odbywają się w Sali Redutowej (foyer I p.) wydarzenia dla rodzin z dziećmi od 0 do 9 lat oraz warsztaty dla dziewczynek w wieku 9-11 lat. Wszystkie warsztaty prowadzone są przez polskie i zagraniczne artystki i edukatorki, doświadczone w ruchowej pracy z dziećmi i dorosłymi.

🎭 Prócz spektakli i wydarzeń zapraszamy na przechadzki po zakamarkach teatru. W celu rezerwacji biletów i teatralnych spacerów należy kontaktować się z Biurem Obsługi Widowni tel. (61) 852 05 41 lub (61) 852 56 28 albo napisać rezerwacja@teatr-polski.pl.