Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

TWÓJ DOM Designerskie mieszkanie w ST_ART Piątkowo

Podziel się

Zmiany są dobre. Owszem, ale dlaczego muszą zachodzić tak nagle i w tak szalonym tempie? W mężu obudził się nagle gen przedsiębiorczości, a syn postanowił zostać youtuberem. Zapachniało im wolnością i przestrzenią, której na co dzień nie doświadczali. Musimy kupić duże mieszkanie! – usłyszałam – Ty na pewno coś wymyślisz.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska

ZDJĘCIE: Nickel Development Sp. z o.o.

Jak się okazało oferta gotowych, 4. pokojowych mieszkań w Poznaniu wcale nie jest zbyt imponująca: ledwie około 30 propozycji. Owszem – dobre lokalizacje, tarasy, garderoby, niekiedy możliwość oddzielenia kuchni od części wypoczynkowej. Ale jak to wszystko urządzić, by było wygodnie, pięknie i – co najważniejsze – szybko? Z pomocą przyszły projektantki z YouNick Design z Grupy Nickel, które swoim wieloletnim doświadczeniem i pięknymi, dotychczasowymi realizacjami uspokoiły mój wizjonerski chaos i pozwoliły podjąć decyzję: wybrałam 4. pokojowe mieszkanie w inwestycji ST_ART Piątkowo. Dziewczyny z YouNick Design zaczęły od zebrania dokładnego wywiadu o gustach i sposobie życia naszej rodziny. Nie zniechęciły ich ani nasza koncepcja współdzielonego gabinetu, ani konieczność urządzenia gamingowego pokoju dla syna. Wspólnie wybrałyśmy materiały, otrzymałam wycenę i projekt całości, a zespół wykonawców przystąpił do realizacji, a po kilku tygodniach otrzymałam klucze do kompletnie urządzonego i wysprzątanego mieszkania. Jakie to proste!

Jak urządzić domowy gabinet?
Trendy się zmieniają i nasze gusta także ewoluują. Nie wiedzieliśmy jednak, że w przeciągu ledwie dwóch lat niemal całkowicie zmieni się model naszego codziennego funkcjonowania. Dotychczas mieszkanie składało się w większości z sof, kanap, foteli, szezlongów i zachęcało do relaksu. Dzisiaj jest wielofunkcyjną przestrzenią, w której warto zadbać o podział na strefy, aby nie mieć wrażenia, że cały dzień pozostaje się w pracy. Doskonałym rozwiązaniem (co przy większych mieszkaniach jest możliwe) jest urządzenie gabinetu w oddzielnym pokoju. Nie musi od jednak przypominać korporacyjnego boksu. Drobnymi zabiegami można uczynić z niego świątynię kreatywności. Podstawą są wygodne biurko i krzesło z podłokietnikami, najlepiej postawione blisko źródła naturalnego światła, co w ST_ART Piątkowo udało się znakomicie, gdyż w budynku zaprojektowano wysokie okna. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać stonowane kolory, które będą wzmagać naszą koncentrację i dodać kilka mocnych kolorystycznie akcentów. Nie powinno także zabraknąć roślin, które kojąco wpływają na nasze zmysły i ulubionych bibelotów, które podkreślą charakter wnętrza.

Czego nauczyłam się od projektantek YouNick Design?
Ustawiając meble niestandardowo, odsuwając je od ścian sprawiamy, że wnętrza nabiera lekkości i nowoczesności. Nie warto zastawiać salonu kolejnymi komodami i kredensami, bo zabieramy miejscu oddech. Do przechowywania służyć powinny pojemne szafy, które powinny stanąć w przedpokoju, czy w sypialni. Warto zadbać, aby całe mieszkanie miało taki sam charakter – niech wszystkie pomieszczenia łączy taki sam styl lub podobna kolorystyka. Takie wnętrze jest harmonijne, a wprowadzając do niego gustowne detale i sztukę nadamy mu osobisty rys.

Największym wyzwaniem było urządzenie pokoju dla juniora. Przede wszystkim należało wygłuszyć lokum, do czego były potrzebne pianki akustyczne. Syn wybrał duże biurko, na którym stanęły dwa monitory, podłączone do komputera oraz klawiatura mechaniczna, myszka i specjale oświetlenie. Na statywie zamontowaliśmy mikrofon, a na głównym monitorze kamerę. Całości dopełnił fotel z wysuwanym podnóżkiem. Na drzwiach pokoju potomka pojawiła się także tablica z informacją: CISZA. TRWA NAGRANIE.

Już wiesz co wybrać
Dzisiaj już wiem, że projektantki z YouNick Design sprostają każdemu wyzwaniu. W swojej ofercie mają przygotowane trzy pakiety wykończeń lub proponują projekt indywidualny, dostosowany do oczekiwań klienta. Jeżeli zatem masz w domu księżniczkę, która pragnie, by jej pokój wyglądał jak królewska komnata, albo bibliofila, który w przemyślany sposób musi umieścić swoje 10 tys. książek – już wiesz do kogo się zgłosić.

www.nickel.com.pl