Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Volkswagen Poznań świętował 30-lecie spółki

16.07.2023 10:29:42

Podziel się

Za nami dwa weekendowe dni świętowania 30-lecia spółki Volkswagen Poznań. Z tej okazji na terenie zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni odbył się wielki rodzinny piknik, którego najważniejszymi gośćmi byli oczywiście pracownicy spółki wraz z rodzinami, ale nie zabrakło również partnerów i przyjaciół firmy. Na uczestników czekało wiele atrakcji, a zwieńczeniem wydarzenia były koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Tekst i zdjęcia: Volkswagen Poznań
[współpraca reklamowa]

– Za nami dwa dni świętowania 30-lecia Volkswagen Poznań. To był wspaniały czas w gronie wielkiej rodziny pracowników i przyjaciół naszej firmy. Cieszę się, że tak licznie skorzystali z naszego zaproszenia. Wszystkie sukcesy tej firmy nie byłyby możliwe bez wkładu i bez pracy zespołowej wszystkich pracowników. To oni są fundamentem naszej spółki i to właśnie za ich zaangażowanie i za zgodną współpracę chcemy tym wydarzeniem całej załodze serdecznie podziękować – podkreśla Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

W ciągu dwóch dni weekendu na terenie pikniku pojawiło się ponad 27 tysięcy osób. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. wyścigi gokartów i drift show w strefie moto, diabelski młyn czy strefa foodtrucków. Dzieci skorzystać mogły z warsztatów budowania robotów, warsztatów budowania z klocków Lego, symulatorów gier, wielkich dmuchańców i… nielimitowanej waty cukrowej i popcornu! Jak magnes przyciągała uczestników również możliwość zwiedzania fabryki, pokazy działów fachowych, pokazy spawania i malowania karoserii oraz ekspozycja produkowanych w Polsce samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze. – Fabryka samochodów to nie tylko maszyny i infrastruktura. To przede wszystkim ludzie. To dzięki pracownikom Volkswagen Poznań, wkładającym w pracę całe swoje serce i umiejętności, spółka mogła świętować 30-lecie. Ten piknik to ukłon w stronę pracowników, docenienie ich ogromnego wkładu w dynamiczny rozwój firmy, ale też niepowtarzalna okazja do bliższego poznania się nawzajem, do porozmawiania na różne, nie związane z pracą tematy i do pokazania najbliższym swojego miejsca pracy – mówi Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji.

 - Przygotowaliśmy dla gości mnóstwo atrakcji, podczas których wszyscy świetnie się bawili. Z okazji 30-lecia spółki organizowane były liczne konkursy i quizy, które dotyczyły zarówno historii firmy, naszych produktów i były również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy ogólnej. Dziękuję za wspólną zabawę, a wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję! – mówi Agnieszka Olenderek, członkini zarządu Volkswagen Poznań ds. finansów, zakupów i IT.

Spółka Volkswagen Poznań powstała w roku 1993 na bazie ówczesnych zakładów Polmo Poznań. Na początku zatrudniała zaledwie 50 osób. Na przestrzeni trzech dekad rozrosła się do czterech zakładów produkcyjnych, a liczba zatrudnionych sięgnęła 9500.