Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wakacje w mieście

13.07.2022 11:00:39

Podziel się

Czy spędzając wakacje w mieście można się nudzić? Dziesiątki obiektów sportowych, ale także liczne inicjatywy sprawiają, że Poznań nigdy nie śpi. Na mieszkańców i odwiedzających miasto turystów czekają obiekty rekreacyjne, jeziora i ogromne tereny zielone. Poznań pod tym względem zachwyca, motywuje i… wyciska siódme poty!

 

TEKST i ZDJĘCIA: Anna Nowotna – Nadziejko 

Na terenie Poznania zajęcie znajdą dla siebie zarówno wyczynowi sportowcy, jak i ci, którzy bez amatorskiego sportu nie wyobrażają sobie życia. I nie ma mowy o nudzie! Można tu biegać, pokonywać setki kilometrów tras rowerowych na własnych lub wypożyczonych dwóch kołach, a także jeździć konno, pływać czy grać w piłkę. Poznań może poszczycić się obiektami o prawdziwie europejskim standardzie, na których trenowanie to czysta przyjemność.

Piłka nożna i poznański potencjał
Od dawna wiadomo, że jedyną nadzieją na powtórzenie sukcesu najsławniejszych polskich piłkarzy jest umożliwienie treningów już małym dzieciom. Poznań nie próżnuje! Znajdziemy tu największą w Polsce bazę boisk ze sztuczną murawą, jest ich aż 150! Z kolei na INEA Stadion, który mieści 44 tysiące widzów, rodzą się w młodych sercach marzenia o grze na światowym poziomie.

Poznań – nad wodą
Na terenie miasta znajdują się cztery duże jeziora: Maltańskie, Kierskie, Rusałka i Strzeszyńskie. Pierwsze z nich może się poszczycić jednym z najnowocześniejszych torów regatowych na świecie, który odwiedzają zawodowcy światowej sławy. Malta żyje również sportami zimowymi: na całorocznym torze narciarskim, podczas jazdy na nartach, można poczuć wiatr we włosach nawet w środku upalnego lata. Tor saneczkowy, kolejka górska Adrenaline, pole do minigolfa oraz szkoła małego kierowcy to kolejna garść atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie.
Zapaleni żeglarze znajdą coś dla siebie na Jeziorze Kierskim, gdzie działa kilkanaście klubów żeglarskich. To jednak nie koniec wodnych poznańskich przygód, bo po dniu pełnym sportowych wrażeń można zrelaksować się w jednym z największych Aquaparków w Polsce – Termach Maltańskich.

Zielono mi w Poznaniu
Ponad 40 parków i ponad 100 zieleńców – tak kwitnie Poznań. Hektary przepięknych terenów zielonych, na których można odpoczywać, uprawiać sport lub po prostu zachwycać się nimi, oddychając pełną piersią.
Meteoryt Morasko jest szczególnie piękny i wyjątkowy. W parku Cytadela rozbrzmiewa muzyka większych i mniejszych koncertów, a stała wystawa rzeźb żeliwnych „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz skłania do refleksji. Jest jeszcze piękna Palmiarnia Poznańska – jedna z największych w Europie.
W Poznaniu swój dom znalazły też… słonie afrykańskie, dla których miejskie ZOO przygotowało jedną najnowocześniejszych słoniarni w Europie. Uroczych posiadaczy trąb gości się tu w warunkach prawdziwie afrykańskich. Poza nimi w poznańskim ZOO mieszka ok. 2000 zwierząt – warto złożyć im wizytę w wolny dzień.


Tak, tu się żyje: prawdziwie i na cały gaz!