Witamy w MAJU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wnętrze w duchu organicznego minimalizmu

Podziel się

Właściwie zaaranżowane mieszkanie tworzy przestrzeń relaksu, pozwalając osiągnąć dobrostan, ale także dzięki harmonii może działać inspirującą dla tych, którzy właśnie w domu pracują, tworzą czy uczą się. Dlatego kluczowy jest zarówno rozkład mieszkania, jak i jego odpowiednie urządzenie, gdyż tylko te dwa komponenty łącznie pozwalają uczynić z domu multifunkcyjną, przyjazną mieszkańcom przestrzeń.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska
ZDJĘCIA: Nickel Development Sp. z o.o.

YouNick Design to pracownia projektowa, która od lat zajmuje się wieloetapowym procesem wykończenia i aranżacji domu, realizując projekty zarówno z oferty mieszkań Nickel Development, jak również dla klientów zewnętrznych. Powierzenie mieszkania specjalistom przynosi wiele korzyści. Unikając kosztownych pomyłek i niepotrzebnych wydatków, można zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim skrócić cały proces wyboru optymalnych rozwiązań, wieloetapowych zakupów i realizacji całego przedsięwzięcia. Zespół YouNick Design otacza właściciela domu opieką, a realizując i nadzorując kolejne etapy projektu sprawia, że wykończenie domu przestaje być stresującym zajęciem. Współpraca zaczyna się od konsultacji z projektantem i wyboru materiałów. Następnie zostaje przedstawiona wycena i wizualizacja gotowego wnętrza, a po akceptacji projektu – jego wykończenie pod nadzorem fachowców prowadzące do przekazania właścicielowi czystego i w pełni wyposażonego wnętrza.

Organiczne inspiracje
Chociaż dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe pakiety wykończenia pod klucz oferowane przez pracownię, to wielu właścicieli pragnie, aby ich wnętrze było spersonalizowane, oryginalne i pasujące dokładnie do nich. Znakomicie znające najnowsze trendy projektantki, po wnikliwym poznaniu potrzeb właściciela, bez trudu mogą zaproponować projekt, który połączy wizję właściciela ze współczesnymi trendami oraz funkcjonalnością. Przykładem takiej realizacji jest mieszkanie na Osiedlu Naturama w Poznaniu. Nastrój mieszkania budują neutralne kolory oraz światło, które w ciągu dnia przenika przez duże okna, a wieczorem sączy się z licznych punktów świetlnych. Koncept mieszkania oparł się na doznaniach dotykowych, poprzez wykorzystanie materiałów o wyraźnej fakturze i organicznych kształtów wyposażenia, które przywołują skojarzenia z naturą.

Ocieplony minimalizm
Agacie Janowskiej, tworzącej projekt mieszkania, przyświecała myśl, aby powstająca przestrzeń autentycznie reprezentowała jej mieszkańców. Oparte o skandynawską minimalistyczną estetykę wnętrze tworzy przytulną, przyjazną przestrzeń, pozwalającą mieszkańcom cieszyć się każdym detalem. W mieszkaniu zastosowano neutralną paletę barw, koncentrującą się wokół licznych odcieni bieli, szarości i zimnych beży. Monochromatyczny charakter przełamany został nielicznymi elementami czerni i uzupełniony naturalnymi barwami drewna, korespondującymi z ogólną ideą biofiliczności wnętrz. Tekstylne tapety o grubym splocie otuliły miękko przestrzeń, która zgodnie z życzeniem właścicieli została wypełniona tylko niezbędnymi elementami wyposażenia o prostych formach. Oszczędne dodatki dopełniły całości. Dzięki tym zabiegom mieszkanie pozostało przestronne, czyste, oddycha swoją wyjątkowością i pozytywnie wpływa na jego użytkowników.

Mieszkanie wśród natury
Intencją projektantki było zawarcie w projekcie mieszkania idei całego osiedla, które zostało wpisane w zastaną, bogatą przyrodniczo okolicę poznańskiego Strzeszyna. Oddany do użytkowania pierwszy etap Osiedla Naturama, na którym znajduje się prezentowane mieszkanie, to pełne oddechu miejsce skierowane do ludzi ceniących wygodę życia w mieście, a jednocześnie pragnących na co dzień obcować z naturą. Niska zabudowa dyskretnie wypełnia przestrzeń, nasycając ją barwami ziemi. Wzrok przykuwają skośne dachy i oryginalne, wysokiej jakości elewacje z materiałów dobrych dla człowieka i neutralnych dla środowiska. Zobaczymy tutaj pięknie patynującą termososnę skandynawską o miodowo-brązowej barwie oraz panele elewacyjne z efektem 3d Equitone, których struktura zaprasza światło do gry cieni. Przestrzenie między budynkami będzie wypełniać zieleń – zarówno ta zastana, jaki nowo nasadzona. Liczne skwery i alejki nasycone zostaną drzewami, krzewami, żywopłotami i całorocznymi roślinami, a elewacje zostaną pokryte zielonymi pnączami. Na osiedlu przewidziano także wiele elementów proekologicznych – między innymi oświetlenie wspólne będzie korzystać z energii odnawialnej, a roślinność będzie podlewana ze specjalnie zaprojektowanych przegród między ogrodami, w których gromadzona będzie woda opadowa. Wyciszony na osiedlu ruch samochodowy i zaprojektowane miejsca odpoczynku służyć będą integracji mieszkańców, którzy każdego dnia będą mogli dotykać natury.