Witamy w kwietniu! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

World Press Photo

10.05.2022 09:48:37

Podziel się

Najlepsze zdjęcia reportażowe i dokumentalne minionego roku będzie można zobaczyć w Iglicy już od 9 maja. World Press Photo to największy konkurs fotografii prasowej na świecie, którego pomysłodawcą jest World Press Photo Foundation – niezależna fundacja z siedzibą w Amsterdamie zajmująca się rozwijaniem i promocją sztuki wizualnej.

Do udziału w 65. edycji zgłoszono 64 823 zdjęć wykonanych przez 4066 fotografów ze 130 krajów. Finalnie nagrodzono 24 autorów z 23 krajów w kategoriach: Singles, Stories, Long-Term Projects i Open Format. Ich prace poruszają, zapadają w pamięć, są przestrogą o globalnym znaczeniu lub inspiracją do zmian.

World Press Photo w Poznaniu będzie częścią wydarzenia „Sztuka w Świecie”, w ramach którego zaplanowano jeszcze dwie intersujące wystawy: „Historia uchwycona w kadrze – 100-lecie MTP”, pokazującą Międzynarodowe Targi Poznańskie oczami artysty, Szymona Brodziaka, oraz „6 spojrzeń na sztukę” – prezentującą prace Związku Artystów Plastyków. Cała ekspozycja dostępna będzie w ramach jednego biletu. W ramach wydarzenia „Sztuka w Świecie”, w dniach 14 i 21 maja, odbędą się również Weekendowe Spotkania z Kulturą, podczas których rodziny z dziećmi w wieku 8-12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Oficjalne otwarcie World Press Photo nastąpi podczas wernisażu w dniu 8 maja br. Wystawa potrwa do 26 maja.

Po więcej informacji i bilety kliknij tu >> Tobilet.pl

* UWAGA – na wystawie World Press Photo niektóre fotografie mogą być drastyczne, wzbudzać lęk lub uczucie niepokoju. Wrażliwych widzów prosimy o szczególną ostrożność. Wejście na wystawę na własną odpowiedzialność. Dzieci wpuszczane będą tylko pod opieką dorosłych.