Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Wybieramy Wielkopolskie filary biznesu 2024

05.02.2024 10:00:51

Podziel się

Po zeszłorocznej, bardzo udanej edycji konkursu zorganizowanego przez Wielkopolski Klub Kapitału i „Sukces po poznańsku”, przyszedł czas na kolejną. Czekamy na zgłoszenia firm w czterech kategoriach: Lider Innowacji, Solidny pracodawca, Zielony lider i Sukces po poznańsku. Statuetka, zaszczytny tytuł i publikacje w najchętniej czytanym miejskim magazynie lifestylowym w Poznaniu to już nie tylko nagrody, to absolutne must have. O plebiscycie, zwycięzcach i tegorocznej edycji rozmawiają Joanna Małecka, redaktor naczelna „Sukcesu”, i Paweł Bugajny, prezydent WKK.

ZDJĘCIE: Dorota Urbańska

Joanna Małecka: Za nami pierwsza edycja konkursu. W mojej ocenie wyszło super!

Paweł Bugajny: Tak, zdecydowanie! Reaktywacja plebiscytu okazała się strzałem w dziesiątkę, oczywiście dzięki naszej współpracy. „Sukces po poznańsku” idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania, jest odpowiednio sprofilowany i ma właściwe dotarcie. Cieszę się, że po kilku latach reaktywowaliśmy ten konkurs, o słuszności tej decyzji świadczy choćby zeszłoroczne nim zainteresowanie.

JM: Ja z kolei cieszę się, że możemy współpracować z Wami, z Wielkopolskim Klubem Kapitału, który ma wspaniałą tradycję, historię, jest szanowany i uznawany w całej Polsce jako jedna z nielicznych organizacji skupiających przedsiębiorców tego typu. I trwa to nieprzerwanie 30 lat. To dla mnie wielka duma, jako dla redaktor naczelnej „Sukcesu”, że ten konkurs dzieje się na naszych łamach. Wielkopolskie Filary Biznesu to tytuł, który jednak wcale niełatwo otrzymać.

PB: Ta nagroda jest ważna zarówno dla naszych firm zrzeszonych, jak i niezrzeszonych, bo udział w nim może wziąć każdy. Filary Biznesu są nagrodą dla przedsiębiorców, którzy osiągają sukcesy, ale też realizują działania z obszaru CSR dla Wielkopolski, które są dodatkowo punktowane. Zgłoszenia poddawane są szczegółowej weryfikacji, nad czym czuwa nasz partner merytoryczny – kancelaria Filipiak Babicz Legal. Potem zbiera się kapituła i następuje burzliwa dyskusja (śmiech).

JM: Zauważyłam też, że firmy chcą się chwalić tym, że zostały Filarami Biznesu, proszą o specjalną identyfikację wizualną, z której będą mogli korzystać przy okazji wydawania folderów reklamowych, publikacji internetowych etc. Myślę, że to procentuje w wielu obszarach.

PB: Z pewnością. Nasz klub jest organizacją elitarną. Ostatnio definiowaliśmy tę elitarność. Stanowią ją zarówno autorytet osobisty, rzetelność i wiarygodność, wysokie przychody, wysoki zysk czy też zatrudnienie dużej liczby pracowników. Elitarność może wynikać również z wielu innych czynników. Elitarna może być nawet jednostka, która potrafi oddziaływać na większe grupy. Przynależność do Wielkopolskiego Klubu Kapitału jest nobilitacją, która zobowiązuje, a zarazem gwarancją, że członkowie Klubu to grupa najbardziej wartościowych działaczy gospodarczych w regionie. Ma to bezpośrednie odzwierciedlenie w działaniach na rzecz rozwoju gospodarczego Wielkopolski i promocji lokalnej przedsiębiorczości, które od początku istnienia Klubu były dla nas niezwykle ważne. Konkurs o tytuł Wielkopolskiego Filara Biznesu jest jednym z działań, które doskonale wpisują się w tę misję Klubu. Najlepsi zwyciężają.

JM: I dostają zaszczytny tytuł i statuetkę. Mnie też cieszy fakt, że wszystkich kandydatów możemy zaprezentować na łamach „Sukcesu”, bez względu na to, czy wygrają, czy nie. To pozwala naszym czytelnikom lepiej ich poznać, a dalej – kto wie – może znaleźć przyszłych klientów, partnerów biznesowych czy przyjaciół. Nasz magazyn od lat łączy ludzi i dalej chcemy to robić. Boję się tylko, że w tym roku będę musiała dołożyć stron (śmiech).

PB: Ale jakże interesujących (śmiech). Mnie też buduje to, że do Wielkopolskiego Klubu Kapitału co roku dołącza coraz więcej osób. To pokazuje, że warto, a nawet trzeba z nami być. Jest w naszym gronie coraz więcej młodych przedsiębiorców, dzięki czemu mamy świeże spojrzenie na rynek i wciąż się rozwijamy.

JM: I też zostają Filarami Biznesu.

PB: Tak.

JM: Właśnie rozpoczynamy tegoroczną edycję i już na Was czekamy! W ramach Filarów Biznesu wybierzemy: Solidnego pracodawcę, Lidera innowacji, Sukces po poznańsku i Lidera Ekologii.

PB: Tak, z tym że Lider Ekologii będzie nazywał się w tym roku Zielony Lider. Postanowiliśmy to zmienić, żeby zachęcić więcej firm do zgłaszania się w tej kategorii, która wbrew pozorom jest bardzo szeroka. Chcielibyśmy, aby dołączali do tej kategorii przedsiębiorcy, którzy nie tylko wdrażają ekologiczne rozwiązania, ale także działają proekologicznie, dbają o zrównoważony rozwój, wytwarzają w sposób przyjazny środowisku i w ogóle są blisko natury.

JM: Wszystkie zainteresowane udziałem firmy prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie Wielkopolskiego Klubu Kapitału. Po wyborze kategorii konkursowej wypełniony formularz należy przesłać na adres filarybiznesu@wkk.poznan.pl w terminie do 7 kwietnia 2024 roku. Konkurs merytorycznie wspiera Kancelaria Filipiak Babicz Legal. Ja już nie mogę się doczekać.

PB: Ja też. Dodam tylko, że podczas ogłoszenia wyników spotkamy się w naszym ulubionym miejscu, czyli w Porcie Sołacz, już w czerwcu. Do zobaczenia! z

 

www.wkk.poznan.pl