Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Zawieś paragon i pomóż medykom

03.11.2020 13:32:28

Podziel się

Pracują często po 24 godziny na dobę. Na drugi plan schodzi własne bezpieczeństwo, odpoczynek i życie rodzinne. Pracownicy służb medycznych, bo o nich mowa, od ponad pół roku walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Czy możemy ich wesprzeć? Możemy, biorąc udział w akcji „Zawieszony paragon”.

TEKST: ŻANETA FRĄCKOWIAK, ZUZANNA MOJSKA
ZDJĘCIA : ARCHIWUM

Poznańscy medycy zatrudnieni w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej od połowy marca pracują na najwyższych obrotach. Lekarze, pielęgniarki i personel medyczny przez okrągłą dobę pełnią dyżury walcząc o zdrowie i życie pacjentów z całego województwa, a ostatnią rzeczą, na jaką mają czas, jest… zadbanie o samych siebie.

POMOC DLA MEDYKA
Jedną z najszybszych, a zarazem realnych form pomocy medykom jest ufundowanie im pełnowartościowego, ciepłego posiłku. Od wiosny akcję tę z powodzeniem realizuje restauracja GARDENcity, uruchamiając „Zawieszony paragon”, bazujący na znanej na całym świecie charytatywnej idei, która polega na zakupie posiłków i przekazywaniu ich najbardziej potrzebującym.

- Od momentu startu naszej inicjatywy mieszkańcy Poznania i regionu ufundowali łącznie kilkaset zawieszonych paragonów. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczyliśmy na pełnowartościowe, dwudaniowe posiłki, które przekazaliśmy personelowi Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia – wylicza Marcin Rewers, kierownik Restauracji GARDENcity.

KAŻDA POMOC SIĘ LICZY
Przekazanie posiłku to prosty gest, który ma jednak ogromne znaczenie dla obdarowanych lekarzy i pielęgniarek. O tym, jak cenna jest to pomoc dla medyków walczących z epidemią, wie najlepiej Jan Sawicz, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

- Każdy darczyńca jest dla szpitala na wagę złota. Nasi medycy dyżurują po 24 godziny na dobę, często brakuje im czasu na przerwę i zjedzenie najprostszego posiłku. To niezwykle wyczerpująca i stresująca praca, dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc – podkreśla. Ważne, aby entuzjazm i wola wsparcia służb medycznych, która towarzyszyła nam na początku epidemii, wróciła dziś ze zdwojoną siłą. Najbliższe tygodnie i miesiące mogą być szczególnie trudne. Trwają przygotowania do utworzenia szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z darmowych obiadów będą mogli zatem skorzystać również medycy skierowani do pracy w nowej lokalizacji. – „Zawieszony paragon” to więcej niż posiłek. To wyraz naszej solidarności i wspólnoty. Widzieliśmy, ile radości dostarczały przygotowane przez nas dania. Dzięki nim pracownicy szpitala dostawali jasny sygnał, że o nich myślimy i jesteśmy wdzięczni za wykonywaną przez nich pracę – przekonuje Tomasz Zdrenka, szef kuchni Restauracji GARDENcity. - Budujące jest też obserwowanie entuzjazmu, z jakim nasi pracownicy podejmują się przygotowywania i dostarczenia do szpitala dodatkowych posiłków. Razem współtworzymy sieć dobra i jesteśmy dumni, że możemy być jej częścią. Posiłki dostarczane w ramach akcji składają się z zupy i drugiego dania. Są zawsze przygotowane ze świeżych, ekologicznych składników i pakowane w biodegradowalne opakowania. Dodatkowy posiłek można opłacić przy okazji realizowania własnego zamówienia lub niezależnie. Koszt takiego obiadu to zaledwie 18 złotych.

CHCESZ WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI „ZAIESZONY PARAGON”?

Wystarczy wejść na stronę www.zamow.garden-city.pl,
z menu wybrać pozycję „Zawieszony paragon”
i następnie przejść do płatności.

Można też wpłacić pieniądze od razu na konto:
38 1020 4027 0000 1102 0424 2962
w tytule przelewu wpisując „Zawieszony paragon”.

Zachęcamy do udziału w akcji,
razem możemy zdziałać dużo dobrego!