Witamy w LIPCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

Zawsze z kobietami

Podziel się

IX Wielkopolskiemu Kongresowi Kobiet, który odbył się 10 marca br., przyświecało hasło: „Nowe otwarcie: Polska 2024. Co zyskały i czego pragną kobiety”. Organizatorka wydarzenia Violetta Ratajczak zaprosiła do współudziału w tym święcie kobiet nietuzinkowe osobowości, aby mogły one otrzymać inspirującą dawkę wiedzy, wsparcia i energii, która dodaje skrzydeł.

MATERIAŁY ORGANIZATORA
[współpraca reklamowa]

Na kongres zapisało się niemal 1000 osób, a na podstawie wypełnianych ankiet można wyciągnąć ciekawe wnioski. Otóż aż 29,8% uczestniczek było w wieku poniżej 35 lat, co wskazuje, że już bardzo młode kobiety rozumieją potrzebę wspólnoty i wzajemnego wspierania się w drodze do osiągania życiowego szczęścia i sukcesu. Violetta Ratajczak przygotowała specjalną hybrydową formułę, łączącą wykłady z warsztatami, aby każda z uczestniczek mogła w pełni i zgodnie ze swoimi preferencjami skorzystać z wiedzy i doświadczenia panelistek i trenerek.

Wybitne osobowości i najnowsze trendy
Pełnomocniczka kongresu z doskonałym wyczuciem dobrała panelistki i tematy spotkania. Z największym zainteresowaniem spotkała się rozmowa o wpływie kobiet na politykę centralną i regionalną, w której wzięły udział Ewa Kopacz, Katarzyna Kierzek-Koperska, Paulina Stochniałek, Agata Sobczyk, Magdalena Tchórznicka i Violetta Ratajczak. Duże zaciekawienie wzbudził panel o roli influencerek w budowaniu postaw młodych kobiet. Martyna Olszak, Magdalena Ratajczak, Michalina Muszyńska i Aleksandra Sudolska omawiały skutki wpływu social mediów na najmłodsze pokolenia, przywołując raport „Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” z badań przeprowadzonych przez Fundację Unaweza. Duża grupa reprezentatywna – w badaniu wzięło udział 184 447 osób z całej Polski – pokazała, że ponad połowa młodych odczuwa brak motywacji do działania, niemal co trzeci uczeń nie ma chęci do życia, a 1/3 z nich zgłasza kłopoty w nauce. Dyskusja, jaka przetoczyła się na scenie, była bardzo ważna dla zebranych kobiet, gdyż większość z nich to również matki, spośród których wiele zmaga się z kryzysem psychicznym swoich dzieci.

Moc kobiecej wspólnoty
W przerwach między panelami i warsztatami kobiety miały możliwość nawiązać nowe znajomości, wymieniać doświadczenia, ale także edukować się przy stoiskach organizacji partnerskich kongresu: Fundacji im. Julii Woykowskiej, Local Girls Movement, Fundacji OmeaLife i Żywej Biblioteki.

Violetta Ratajczak
Pełnomocniczka Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, ekspertka od zadań specjalnych, aktywnie działająca w strefach publicznej, biznesowej i społecznej. Uważa, że do sukcesu nie idzie się w pojedynkę, dlatego otacza się zawsze kobietami, z których czerpie inspirację, a którym oddaje pasję, energię i doświadczenie. Wspólna platforma ich działań to między innymi Wielkopolski Kongres Kobiet, Stowarzyszanie SZOK, którego jest prezeską. Jej odwaga i wiara w sukces zaowocowały między innymi obecnością w finałach konkursów Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2014 czy Poznanianka Roku 2019.