Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

19. PKO Poznań Maraton

11.10.2018 12:00:00

Podziel się

Już 14 października, punktualnie o godzinie 9.00, wystrzał startera sprawi, że na poznańskich ulicach, po raz dziewiętnasty, zobaczymy entuzjastów biegania, którzy zmierzą się z dystansem nieco ponad 42 kilometrów. Oprócz satysfakcji, na mecie na zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody.

TEKST: POSiR
ZDJĘCIA: Adam Ciereszko, Marcin Rajczak

Na co mogą liczyć uczestnicy tegorocznej edycji? Na pewno na bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody oraz na wsparcie kibiców i pacemakerów. W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, chip do pomiaru czasu, techniczną koszulkę marki 4F, butelkę piwa „Miłosław Bezalkoholowe Ipa” oraz poczwórną dawkę czekoladowej energii od Terravity. Każdy z uczestników będzie miał okazję do wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku szansa na 10 nagród finansowych o wartości 1 000 zł każda, weekendowy pobyt dla dwóch osób w Sheraton Tel Aviv Hotel w Izraelu, akredytację VIP na wybrany mecz domowy Lecha Poznań w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019.

Jak wygrać?

Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy oderwać od swojego numeru startowego kupon do losowania i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Losowanie odbędzie się tuż po biegu, wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza w regulaminowym czasie 6 godzin. Uczestnicy Maratonu również i w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Swoją strefę dopingu szykują już m.in.: Sponsor Tytularny Imprezy – PKO Bank Polski, KKS Lech, klub biegacza „Maratończyk” oraz ekipa Night Runners. W pokonaniu dystansu zawodnikom pomogą też pacemakerzy, którzy, oprócz tradycyjnej metody – stałym tempem od startu do mety – poprowadzą bieg jeszcze trzema innymi: Galloway, tzw. marszobieg, zaczynający pierwszą część dystansu wolnym tempem, a drugą część szybciej – negative split oraz positive split, będący odwrotnością metody negative split.

Nowa trasa, nowe możliwości

– Trasa maratonu, w stosunku do roku ubiegłego, uległa lekkiej modyfikacji. Usunięcie na Drodze Dębińskiej tzw. agrafki, powinno pozwolić zawodnikom w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników oraz biciu rekordów życiowych, których z całego serca, jako biegacz i maratończyk, życzę wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

Zapisy: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose

Szczegółowy przebieg trasy: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl