Witamy w CZERWCU! Najnowszy numer SUKCESU jest już dostępny 🌞 zapraszamy do lektury e-wydania najpopularniejszego magazynu lifestylowego o Poznaniu 🌞  

Organizator:

20 atutów na 20-lecie Osiedla Księżnej Dąbrówki

14.04.2020 12:00:00

Podziel się

W tym roku mija 20 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na budowie Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce. Osiedle będące flagowym produktem Nickel Development i mocno kojarzone z firmą, to wyraz długofalowej wizji zarządzających, a także architektoniczna perełka wśród osiedli wznoszonych na przedmieściach.

TEKST: Agnieszka Jaworska-Goździewska

Osiedle Księżnej Dąbrówki powstaje od roku 2000. Dąbrówka na przestrzeni tego czasu mocno się rozwinęła, a firma Nickel Development miała w tym spory udział. Sieć wodociągowa, oświetlenie uliczne, place zabaw czy drogi – w tych obszarach deweloper wspierał gminę, a sama budowa drogi na ul. Komornickiej kosztowała prawie 1,5 mln zł.

Promocje i rabaty

Na Osiedlu Księżnej Dąbrówki powstało dotychczas łącznie 735 mieszkań i domów w dziesięciu etapach. Obecnie powstaje etap 11 – Zbrojowa, a w sprzedaży deweloper proponuje, oprócz mieszkań z tego etapu, również domy z etapu 10 – Gościniec. Oferta nosi nazwę „20 promocji na 20-lecie Osiedla Księżnej Dąbrówki”. Dla pierwszych 20 klientów, którzy do 30 kwietnia tego roku podpiszą umowę na zakup mieszkania lub domu, deweloper oferuje jedną z czterech dodatkowych korzyści. Przy zakupie domu przy ul. Gościniec będzie to rabat w kwocie nawet do 47 tys. zł. W przypadku podpisania umowy dotyczącej mieszkania na Zbrojowej – może to być wyłączne prawo do korzystania z jednego wybranego miejsca postojowego lub system płatności 10/90. Czwartą z opcji jest bezpłatny projekt łazienki (niezależnie od wybranej nieruchomości) przygotowany przez zespół projektantów Nickel Asystent.

Warto zamieszkać w Dąbrówce

Na swoim blogu firmowym Nickel Development przygotował zestawienie 20 atutów osiedla. Warto zauważyć, że oprócz wyjątkowej architektury i zalet lokalizacji deweloper zwraca uwagę na dobrą współpracę z samorządowcami i podkreśla, że biorąc pod uwagę zgromadzony bank ziemi, to zdecydowanie nie jest jego ostatnie słowo w kontekście Dąbrówki.

Ciekawostką jest, że jednym z etapów budowy osiedla była galeria handlowa. Galeria Dąbrówka o powierzchni ponad 2200 metrów sprawiła, że mieszkańcy mają teraz pod ręką sklepy na większe zakupy. Zresztą w Dąbrówce prawie wszystko jest w zasięgu spaceru, więc osoby, które kupiły tam mieszkania lub domy, nie muszą spędzać godzin w samochodzie załatwiając swoje sprawy lub robiąc zakupy. Dwie szkoły podstawowe, przedszkole publiczne, apteki, przychodnie – do każdego z tych miejsc można dotrzeć na piechotę po ładnym, równym chodniku, który po zmroku oświetlają latarnie uliczne. Warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to powszechna sytuacja na osiedlach usytuowanych na przedmieściach. Szczególnie tych, które powstały niedawno w tzw. szczerym polu.  Mamy tę przewagę nad innymi deweloperami budującymi na przedmieściach, że zgromadziliśmy bank ziemi i zaplanowaliśmy rozwój osiedla w perspektywie wielu lat. Obecnie budowane etapy są więc jeszcze bardziej atrakcyjne niż te, które powstały na samym początku, ponieważ ich mieszkańcy natychmiast będą mogli korzystać z infrastruktury, która powstawała tu przez lata – zwraca uwagę Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.

Klienci są dla nas najważniejsi

Ewenementem podkreślanym przez dewelopera są przeprowadzki klientów między poszczególnymi etapami osiedli. – Nie są to odosobnione przypadki, że nasi klienci, którym powiększyła się rodzina, pytają nas o plany związane z nowymi etapami Osiedla Księżnej Dąbrówki, bo potrzebują więcej przestrzeni, a nie chcieliby rezygnować z tak dobrej lokalizacji. Bierzemy takie głosy pod uwagę, projektując kolejne etapy. Jesteśmy wsłuchani w potrzeby naszych klientów i zawsze staramy się na nie odpowiedzieć. – mówi Edyta Kołodziej. – Swoją drogą, taka przeprowadzka jest dużo mniej uciążliwa niż zazwyczaj, a przy tym oszczędza rodzinie wszystkich skutków ubocznych, których doświadczają szczególnie dzieci, mocno przeżywające rozłąkę z dawnymi kolegami i koleżankami – dodaje szefowa sprzedaży Nickel Development.